Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Champions Tournament
Greco-Roman Spanish Fork, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 36-37
      • 1st Boston Brindley, Salem Hills
      • 2nd Flynn Rangel, Champions
    • 42-47
      • 1st Traeton Manis, Dons Wrestling/
      • 2nd Jack Holman, Juab
      • 3rd Bridger Olson, Dons Wrestling
    • 47-48
      • 1st Kaden Dyches, Champions
      • 2nd Cade Morris, Champions
      • 3rd Gavin West, Timpanogos
      • 4th Coen Hendershot, Champions
    • 50-53
      • 1st Taegan Leavitt, Dons Wrestling
      • 2nd Hayden Ballantyne, Westlake
      • 3rd Jesse Judkins, Champions
      • 4th Matthew Lucchesi, TUG
    • 59-66
      • 1st Riker O'Hearon, Champions
      • 2nd Kyler Olson, Dons Wrestling
      • 3rd Samuel Birch, Champions
  • Intermediate (9 and 10)
    • 46-49
      • 1st Corbyn Robison, Longhorn Wrestling
      • 2nd Kristian Carlson, Longhorn Wrestling
    • 49-51
      • 1st Connor Simons, Dons Wrestling
      • 2nd Corbyn Robison, Longhorn Wrestling
    • 57-62
      • 1st Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
      • 2nd Talmage Mortimer, Champions
      • 3rd Riker O'Hearon, Champions
      • 4th Kael Theobald, Champions
    • 61-67
      • 1st Austin Paris, Devils Wrestling
      • 2nd Mason Grow, Bruin Wrestling
      • 3rd Ryker Olson, Dons Wrestling
    • 67-69
      • 1st Tege Kelley, Mettle Wrestling
      • 2nd Wyatt Connelly, Champions
      • 3rd Kyler North, Westlake
    • 72-78
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 2nd Levi Birch, Champions
  • Novice (11 and 12)
    • 58-62
      • 1st Layne Kleimann, Team Prestige
      • 2nd Cody Dyches, Champions
      • 3rd Porter Olson, Dons Wrestling
      • 4th Emeri Mortimer, Champions
    • 66-67
      • 1st Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 2nd James-Daniel Davis, Mettle Wrestling
      • 3rd Parker Ballantyne, Westlake
      • 4th Cahill Simons, Dons Wrestling
    • 67-72
      • 1st Dillon Ivie, Longhorn Wrestling
      • 2nd Drew Korth, Morgan
      • 3rd Brayden Robison, Longhorn Wrestling
      • 4th Ammon Curtis, Champions
    • 72-76
      • 1st Jaren Spiers, Extreme Westling
      • 2nd Colton Theobald, Champions
      • 3rd Ladd Holman, Juab
      • 4th Weston Richins, Longhorn Wrestling
    • 75-82
      • 1st Mason Holt, Uintah
      • 2nd Vincent Sanchez, Team Prestige
      • 3rd Cody Burr, Bruin Wrestling
      • 4th Brayce Smith, Wolfpack
    • 77-81
      • 1st Russell Evans, King of the Mountain
      • 2nd Gatlen Farnsworth, Longhorn Wrestling
      • 3rd Manny Ferrell, TUG
      • 4th Junior Wetzel, Champions
    • 83-91
      • 1st Austin Richens, Extreme Westling
      • 2nd Ty Carmen, Team Prestige
      • 3rd Trayvn Boger, Champions
      • 4th Simeon Suguturaga, Bruin Wrestling
    • 90-93
      • 1st Brayden Webb, Longhorn Wrestling
      • 2nd Zane Miner, Champions
    • 95-101
      • 1st Hixon Canto, Champions
      • 2nd Cayaen Smith, Team Prestige
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 71-78
      • 1st Andrew Fox, Champions
      • 2nd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 3rd Kole Johnson, Stallions Wrestling
    • 81-84
      • 1st Will Korth, Morgan
      • 2nd Brock Morris, Champions
      • 3rd Douglas Evans, King of the Mountain
    • 90-97
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Sage Mortimer, Champions
      • 3rd Ethan Boulton, Pride Wrestling
      • 4th Gabe Lake, Ironmen
    • 93-101
      • 1st Jaxon Bearden, Team Prestige
      • 2nd Kobe Paniagua, Atlas Wrestling
      • 3rd Hayden Stone, Tactik 3-Style
      • 4th Hunter Lowe, Champions
    • 101-104
      • 1st Hixon Canto, Champions
      • 2nd RJ Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Ethan McGhee, Longhorn Wrestling
      • 4th Nathan Birch, Champions
    • 109-111
      • 1st Jarron Campbell, Morgan
      • 2nd Bryant Mullins, Longhorn Wrestling
      • 3rd Owen Holt, Uintah
    • 112-118
      • 1st Izaac Wetzel, Champions
      • 2nd Weston Mullins, Longhorn Wrestling
      • 3rd Aiden M. Seely, Juab
    • 115-125
      • 1st Kaleb Sanchez, Longhorn Wrestling
      • 2nd Robert Musselman, Monticello
      • 3rd Mahkyi Smith, Team Prestige
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 102-109
      • 1st Jacob Finlinson, Westlake
      • 2nd Easton Richins, Longhorn Wrestling
      • 3rd Zeke Kelley, Mettle Wrestling
      • 4th Dillan Shepherd, Champions
    • 109-115
      • 1st Hunter Webb, Longhorn Wrestling
      • 2nd Brian Evans, King of the Mountain
      • 3rd Kody Keith, Mettle Wrestling
      • 4th Gage Mangum, Champions
    • 116-121
      • 1st Kelten Campbell, Longhorn Wrestling
      • 2nd Ren Taylor, Longhorn Wrestling
      • 3rd Dahlance Smith, Wolfpack
      • 4th Garrett Brown, Ironmen
    • 119-122
      • 1st Kaleb Sanchez, Longhorn Wrestling
      • 2nd Cole Lake, Ironmen
      • 3rd Drake Mangum, Champions
    • 119-124
      • 1st Quenton Mortimer, Champions
      • 2nd Tristan Farnsworth, Longhorn Wrestling
      • 3rd Rhett Miner, Champions
      • 4th Devin Robins, Orem Tigers
    • 125-131
      • 1st Colby Eastmond, Mettle Wrestling
      • 2nd Justin Evans, Champions
      • 3rd Tanner Macintosh, Ironmen
      • 4th Crew Smithson, Tactik 3-Style
    • 130-133
      • 1st Dean Thompson, Longhorn Wrestling
      • 2nd John Evans, King of the Mountain
      • 3rd Andrew Jensen, Champions
      • 4th Colton Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
    • 136-142
      • 1st Brady Lowry, Ironmen
      • 2nd Ben Taufer, Tactik 3-Style
      • 3rd Heston Murdock, Longhorn Wrestling
      • 4th Carson Sheets, Longhorn Wrestling
    • 136-144
      • 1st Seth Burr, Bruin Wrestling
      • 2nd Jason Smith, Tactik 3-Style
      • 3rd Cruz Johnson, Atlas Wrestling
      • 4th Hayden Huff, Longhorn Wrestling
    • 143-145
      • 1st Riley Noble, Olympus
      • 2nd Holland Knudsen, Timpanogos
      • 3rd Kasey Robinson, King of the Mountain
      • 4th Tucker Naccarato, Pride Wrestling
    • 143-151
      • 1st Talmage Carman, Team Prestige
      • 2nd Bodey Manzanares, Stallions Wrestling
      • 3rd Grant Hart, Mettle Wrestling
      • 4th Casey Gilbert, Longhorn Wrestling
    • 150-152
      • 1st McKay Foy, Longhorn Wrestling
      • 2nd Mark Rausch, Team Prestige
      • 3rd Jaxon Moore, TUG
      • 4th Colten Bean, Maple Mountain
    • 153-158
      • 1st Isaac Wilcox, Olympus
      • 2nd Koby Johnson, Stallions Wrestling
      • 3rd Justyn Mitchell, Champions
      • 4th Ethan Shunn, Westlake
    • 161-170
      • 1st Richard Walker, Stallions Wrestling
      • 2nd Bryan Holmes, Bruin Wrestling
    • 184-202
      • 1st Tyler Haley, Ironmen
      • 2nd Tristan Carman, Team Prestige
      • 3rd Brevan Butterfield, Bingham
      • 4th David Swarts, Uintah
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail