Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Corner Canyon Tournament
Greco-Roman Draper, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 38-40
      • 1st Samuel Moody, Mettle Wrestling
      • 2nd Bryton Bradshaw, Mountain Top Wrestling Club
    • 45-49
      • 1st Kael Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
      • 3rd Kolten Bradshaw, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Ellie Jensen, Champions
    • 50-51
      • 1st RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 2nd Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
      • 3rd Rosstin Reynolds, Extreme Wrestling
    • 54-59
      • 1st Rosstin Reynolds, Extreme Wrestling
      • 2nd Myka Love, GAP
      • 3rd Jacob Green, Syracuse
      • 4th Kyler North, Tactik T3
    • 70-75
      • 1st Ty Carman, Team Prestige
      • 2nd Reid Deede, Champions
  • Intermediate (9 and 10)
    • 48-52
      • 1st Layne Kleimann, Team Prestige
      • 2nd Teague Brown, Syracuse
      • 3rd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 4th Brady Myrup, Champions
    • 58-63
      • 1st Denver Cloward, Cougar Den
      • 2nd Easton Gines, Syracuse
      • 3rd Ladd Holman, Juab
      • 4th Ammon Curtis, Dons Wrestling
    • 62-68
      • 1st Jaren Spiers, Extreme Wrestling
      • 2nd Colton Theobald, Pride Wrestling
      • 3rd Keaton Gines, Syracuse
    • 71-78
      • 1st Ryder Robinson, Team Legacy
      • 2nd Preston Stevens, Champions
      • 3rd Ryan Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Zane Miner, Mettle Wrestling
    • 90-95
      • 1st Xavier Randall, Zombie Squad
      • 2nd Walker Deede, Champions
  • Novice (11 and 12)
    • 61-65
      • 1st Kaden Ercanbrack, Champions
      • 2nd Sutton Brown, Syracuse
      • 3rd Kole Johnson, Stallions Wrestling
    • 68-71
      • 1st Andrew Fox, Champions
      • 2nd Brigham Bagley, Charger Wrestling
      • 3rd Dallin Hansen, Syracuse
    • 75-78
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Tucker Butler, Tactik T3
      • 3rd Sean Pectol, Syracuse
    • 80-87
      • 1st Christian Slack, Wasatch
      • 2nd Cole Eldredge, Tactik T3
      • 3rd Henry Poppe, Apex
    • 87-94
      • 1st Jordan Davies, Syracuse
      • 2nd Brock Gutierrez, Team Prestige
      • 3rd Kaleb Gines, Syracuse
      • 4th Brady Phillips, Stallions Wrestling
    • 97-102
      • 1st Talmage Carman, Team Prestige
      • 2nd Andrew Jensen, Champions
      • 3rd Trevor Drake, Syracuse
    • 111-115
      • 1st Camron Eden, Syracuse
      • 2nd Chandler Loveless, Pride Wrestling
    • 132-139
      • 1st Chandler Lamb, Stingers
      • 2nd Joshua Herrera, Team Legacy
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 68-72
      • 1st Marco Herrera, Team Legacy
      • 2nd Quade Smith, Syracuse
    • 77-79
      • 1st Jaeden Fowers, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Hayden Wilson, Cave Club
    • 85-91
      • 1st Gavin Ayotte, Extreme Wrestling
      • 2nd Danny Khoundet, Stallions Wrestling
      • 3rd Rylan Stevens, Champions
      • 4th Gunnar Brown, Syracuse
    • 96-100
      • 1st Kaleb Nybo, Juab
      • 2nd Kade Syddall, Team Prestige
      • 3rd Colby Eastmond, Mettle Wrestling
    • 100-105
      • 1st Connor Fullmer, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Skyler Nelson, Syracuse
      • 3rd Brock Davis, Dons Wrestling
      • 4th Cale Miner, Mettle Wrestling
    • 105-108
      • 1st Samuel Sprehn, Syracuse
      • 2nd Carson Sheets, Junior Devils
      • 3rd Rhett Miner, Mettle Wrestling
      • 4th Marlynne Deede, Champions
    • 106-115
      • 1st Stockton O`Brien, Wasatch
      • 2nd Riley Noble, Team Erkin
      • 3rd Izaya Valdez, Tactik T3
      • 4th Justyn Mitchell, Champions
    • 115-119
      • 1st Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Mark Rausch, Team Prestige
      • 3rd Elijah Wilson, Cave Club
      • 4th Kasey Robison, Team Legacy
    • 138-151
      • 1st Koby Johnson, Stallions Wrestling
      • 2nd Zach Warren, Tactik T3
      • 3rd Jonah Miller, GAP
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 87-96
      • 1st Gavin Ayotte, Extreme Wrestling
      • 2nd Mitchel Slack, Wasatch
      • 3rd Brayden Warner, Wild Things/RECKE
    • 102-106
      • 1st Dylian Moore, Stallions Wrestling
      • 2nd Jayden Williams, South Summit
      • 3rd Jaden Nelson, Syracuse
      • 4th Weston Fowers, Mountain Top Wrestling Club
    • 102-108
      • 1st Colten Eden, Syracuse
      • 2nd Trevor Cluff, Wasatch
      • 3rd Anthony Herrera, Stallions Wrestling
      • 4th Ryan Ball, Canyon View
    • 108-117
      • 1st Bridger Ostler, Syracuse
      • 2nd Omar Nagar, GAP
      • 3rd Cayden Quintana, Stallions Wrestling
      • 4th Tristan Hendrickson, Team Prestige
    • 110-118
      • 1st Brady Lowry, Ironmen
      • 2nd Brandon Meikel, Stallions Wrestling
      • 3rd Jaren Myrup, Champions
      • 4th Gabriel Terry, Bruin Wrestling
    • 113-124
      • 1st Connor Mitchell, Syracuse
      • 2nd Wayne Tirrell, Wild Things/RECKE
      • 3rd Jacob Jones, Stallions Wrestling
      • 4th Randal Donn, Cappy Cats
    • 125-130
      • 1st Dylan Chavez, Team Prestige
      • 2nd Isaac Wilcox, Utah United
      • 3rd Mason Christiansen, Team Legacy
      • 4th Austin Martinez, Syracuse
    • 127-130
      • 1st Antonio Ruiz, Tactik T3
      • 2nd Sam Smith, Ironmen
      • 3rd Hannah Barton, Syracuse
    • 132-133
      • 1st Tanner Cox, Champions
      • 2nd Carson Bowdren, Team Prestige
      • 3rd Joey Revelli, Tactik T3
      • 4th Kasey Robinson, Ironmen
    • 133-140
      • 1st Taylor LaMont, Champions
      • 2nd Dylan Gregerson, Tactik T3
      • 3rd Benjamin Worlton, Cappy Cats
    • 138-145
      • 1st Kaiden Lamb, Stingers
      • 2nd Taig Arledge, Bruin Wrestling
      • 3rd Braxton Miller, Syracuse
      • 4th Seth Bradshaw, Syracuse
    • 136-141
      • 1st Jacob Knapp, Tactik T3
      • 2nd Coby Bird, Bruin Wrestling
      • 3rd Taylor Heath, Team Prestige
      • 4th Logan Morbach, Syracuse
    • 141-144
      • 1st Lukas Erickson, Utah United
      • 2nd Tristan Hellstrom, Champions
      • 3rd Jakob Discher, Wasatch
      • 4th Logan Jensen, Team Prestige
    • 145-152
      • 1st Jaron Jensen, Team Prestige
      • 2nd Cole Clark, Stallions Wrestling
      • 3rd Brad Findlay, Charger Wrestling
      • 4th Porter Johnson, American Fork
    • 148-156
      • 1st Parker Kay, Champions
      • 2nd Sean Johnson, Team Legacy
      • 3rd Jared Kane, Syracuse
    • 150-158
      • 1st Tucker Eldredge, Tactik T3
      • 2nd Tyler Evans, Stallions Wrestling
      • 3rd Josef Mecham, Mountain Top Wrestling Club
    • 159-171
      • 1st Michael Mccann, Tactik T3
      • 2nd Jaeger Clark, GAP
      • 3rd Taylor Mac Murray, Tactik T3
      • 4th Peterson Daleus, GAP
    • 162-170
      • 1st Johnny O'Hearon, Champions
      • 2nd Jonathan Saafi, Tactik T3
      • 3rd Tyler Haley, Canyon View
      • 4th Carsen Potter, Millard County Wrestling
    • 170-180
      • 1st Wyatt Peterson, Ram Wrestling
      • 2nd Layne Blake, Syracuse
      • 3rd Cody Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Austin Smith, Syracuse
    • 172-182
      • 1st Ashton J. Seely, Juab
      • 2nd Nathan Richardson, Champions
      • 3rd Keegan Ngatuvai, Bruin Wrestling
      • 4th Spencer Hansen, Tactik T3
    • 188-192
      • 1st Shane French, Tactik T3
      • 2nd Cory Rokovitz, Champions
      • 3rd Braxton Jones, Syracuse
      • 4th Harrison Riggs, Bruin Wrestling
    • 181-191
      • 1st Austin Winterton, Tiger Wrestling
      • 2nd Joshua Butcher, Syracuse
      • 3rd Wade Bastian, Champions
      • 4th Nick Ware, Tiger Wrestling
    • 204-225
      • 1st Wyatt Koelling, Champions
      • 2nd Wade French, Tactik T3
      • 3rd Shaun Stockwell, Charger Wrestling
    • 240-275
      • 1st Alan Ginger, Bruin Wrestling
      • 2nd Craig Aguilar, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Riley Taylor, Stingers Stingers
      • 4th Gerardo Moreno, Tactik T3
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail