Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Cougar Den Tournament
Greco-Roman Roosevelt, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 43-44
      • 1st Austin Taylor, Cougar Den
      • 2nd Korbin Nielson, Green River Grapplers (Wyo.)
    • 44-50
      • 1st Rosstin Reynolds, Extreme Wrestling
      • 2nd Ethan Sharp, Extreme Wrestling
      • 3rd Hayzen Crowley, Roosevelt
  • Intermediate (9 and 10)
    • 56-59
      • 1st Dierk Skewes, Duchesne
      • 2nd Weston Richins, Cougar Den
      • 3rd Dallon Farrer, Cougar Den
      • 4th Conner Smith, Green River Grapplers (Wyo.)
  • Novice (11 and 12)
    • 65-74
      • 1st JB Skewes, Duchesne
      • 2nd Dalton Sharp, Extreme Wrestling
      • 3rd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 4th Britten Bascom, Extreme Wrestling
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 75-83
      • 1st Ren Taylor, Cougar Den
      • 2nd Kaleb Sanchez, Cougar Den
      • 3rd Colin Skewes, Duchesne
      • 4th Cael Skewes, Duchesne
    • 84-87
      • 1st Gavin Ayotte, Extreme Wrestling
      • 2nd RJ Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Easton Richins, Cougar Den
    • 84-92
      • 1st Cameron Dickson, Extreme Wrestling
      • 2nd Kelten Campbell, Cougar Den
      • 3rd Jaxon Morlan, Cougar Den
    • 96-120
      • 1st Jate Frost, Cougar Den
      • 2nd Wyatt Hogan, Cougar Den
      • 3rd Colton Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
    • 102-120
      • 1st Jate Frost, Cougar Den
      • 2nd August Harrison, Extreme Wrestling
      • 3rd Wyatt Hogan, Cougar Den
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 137-147
      • 1st Steven Skewes, Duchesne
      • 2nd Kelton Brandley, Fremont
      • 3rd Dawson Winterton, Cougar Den
    • 142-160
      • 1st C. Brooks Fletcher, Tech Wrestling
      • 2nd Nathan Richards, Cougar Den
      • 3rd Brad Haws, Tech Wrestling
      • 4th Nash Mckee, Cougar Den
    • 150-159
      • 1st Tucker Tomlinson, Cougar Den
      • 2nd Brad Haws, Tech Wrestling
      • 3rd Nash McKee, Cougar Den
    • 159-168
      • 1st Tucker Tomlinson, Extreme Wrestling
      • 2nd Christian Llamas, Cougar Den
    • 182-200
      • 1st Dillon Gurr, Cougar Den
      • 2nd Weston Anderton, TUG
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail