Home - Search - News - Calendars - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Davis County Southend Junior High Championships

Individual Results

  • 78 lbs.

    • 1st Kade Evans, Centerville

    • 2nd Mason Randall, South Davis

    • 3rd Austin Niederhauser, Kaysville

    • 4th Tanner Linford, Farmington

  • 85 lbs.

    • 1st Taylor Porath, Farmington

    • 2nd Brock Jeppesen, Mueller Park

    • 3rd Stephen Higley, Fairfield

    • 4th Austin Campbell, Kaysville

  • 92 lbs.

    • 1st Devin Porschatis, Centerville

    • 2nd Bohdi Barlow, Kaysville

    • 3rd Stafford Tingey, Mueller Park

    • 4th Davis Halls, Millcreek

  • 98 lbs.

    • 1st Jacob Naylor, Kaysville

    • 2nd Tyler Hadley, Centerville

    • 3rd Jeff Adams, Mueller Park

    • 4th Bryant Oblad, South Davis

  • 104 lbs.

    • 1st Brett Bergstrom, Fairfield

    • 2nd Justin Horsley, Mueller Park

    • 3rd Hayden Smith, Kaysville

    • 4th Steven Spjut, Fairfield

  • 110 lbs.

    • 1st Brooks Fletcher, Mueller Park

    • 2nd Kyle Nelson, South Davis

    • 3rd Peter Burgoyne, Bountiful

    • 4th David Kim, Centerville

  • 115 lbs.

    • 1st Colby Child, Kaysville

    • 2nd Josh Barnett, Millcreek

    • 3rd Oscar Rodriguez, Fairfield

    • 4th Conner Arvidson, Mueller Park

  • 120 lbs.

    • 1st Jess Firmage, Kaysville

    • 2nd Spencer Moore, Centerville

    • 3rd Ryan Tribe, Kaysville

    • 4th Zach Glaittli, Bountiful

  • 125 lbs.

    • 1st Tanner Law, Centerville

    • 2nd Joe Barnett, Millcreek

    • 3rd Colton Marshall, Fairfield

    • 4th Brian Milligan, Farmington

  • 132 lbs.

    • 1st Alex Graham, Centerville

    • 2nd Weston McCloy, Farmington

    • 3rd Zak Call, Mueller Park

    • 4th Carson Welty, Fairfield

  • 140 lbs.

    • 1st Colton Knighton, Kaysville

    • 2nd Eli Shelton, South Davis

    • 3rd Blair McFarland, Centerville

    • 4th Curtis Turner, Fairfield

  • 150 lbs.

    • 1st Doug Schulte, Centerville

    • 2nd Dan Allred, Centerville

    • 3rd Dalyn Bergman, Kaysville

    • 4th Sam Haws, Fairfield

  • 162 lbs.

    • 1st Colton Hadley, Centerville

    • 2nd Alex Astle, Fairfield

    • 3rd Brandon Wardell, Centerville

    • 4th Sam Barlow, Kaysville

  • 175 lbs.

    • 1st Davier Dickerson, Fairfield

    • 2nd Tony Mendez, South Davis

    • 3rd Paul Tesina, Centerville

    • 4th Mitchell Hall, Kaysville

  • 275 lbs.

    • 1st Oscar Cisneros, Kaysville

    • 2nd Kawika Tupoula, Farmington

    • 3rd Beau Swenson, Kaysville

    • 4th Mason Newton, Mueller Park

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail