|
Utah Wrestling Coaches Association
State Rankings: 2A
Dec. 19, 2016
Teams
- 1st Delta High School
- 2nd North Summit High School
- 3rd South Summit High School
- 4th North Sevier High School
- 5th Millard High School
Individual
- 106
- 1. Jayden Williams (Jr.), South Summit High School
- 2. Tyler Dalton (Jr.), Delta High School
- 3. McCoy Norman (Jr.), Beaver High School
- 4. Dahlance Smith (Fr.), North Sevier High School
- 5. Van Bray (So.), Millard High School
- 6. Ryker Pentz (Fr.), North Summit High School
- 113
- 1. Dillon Torgerson (Sr.), North Sevier High School
- 2. Tayte Staples (Jr.), North Summit High School
- 3. Edgar Ganderilla (So.), South Summit High School
- 4. Austin Wardle (So.), Delta High School
- 5. Brock Edwards (Fr.), Beaver High School
- 6. Chase Christiansen (So.), Emery High School
- 120
- 1. Brady Poulsen (Sr.), Delta High School
- 2. Gage Mason (Jr.), North Sevier High School
- 3. Keyan Staples (Jr.) North Summit
- 4. John Evans (So.), Beaver High School
- 5. Jed Lee (So.), South Summit High School
- 6. Slade Sherriff (Jr.), Millard High School
- 126
- 1. Jaxon Cole (Sr.), North Summit High School
- 2. Carson Sheets (Fr.), Grand County High School
- 3. Juan Rodriguez (Jr.), Delta High School
- 4. Hayden Anderson (So.), Millard High School
- 5. Tristan Fillmore (Fr.), South Sevier High School
- 6. AJ Anderson (Jr.), Enterprise High School
- 132
- 1. Shawn Sorenson (Jr.), North Sevier High School
- 2. Zack Taylor (Sr.), Delta High School
- 3. Tyler Scheurn (Fr.), North Summit High School
- 4. Matthew Rymer (Jr.), Gunnison Valley High School
- 5. Bo Bushell (Fr.), South Summit High School
- 6. McKay Mackerelo (So.), Emery High School
- 138
- 1. Logan Crandall (Sr.), South Summit High School
- 2. Dyllin Broughton (So.), Delta High School
- 3. Brady Turner (Sr.), Millard High School
- 4. Chayton Jacobson (Sr.), Gunnison Valley High School
- 5. Peyton Knight, South Sevier High School
- 6. Jace Ockerlund (Sr.), North Sevier High School
- 145
- 1. Kaleb Kelly (Jr.), Millard High School
- 2. Jace Anderson (Jr.), North Summit High School
- 3. Kevin Mora (Sr.), South Summit High School
- 4. Gavin Tobler (Sr.), South Sevier High School
- 5. Payton Thurston, North Sevier High School
- 6. Jacob Jackson (Fr.), Delta High School
- 152
- 1. Taten Ringel (Jr.), North Summit High School
- 2. Jason Hatch (Sr.), Delta High School
- 3. Kendall Dick (Sr.), South Summit High School
- 4. Lance Fowles (Jr.), Manti High School
- 5. Jared Grant (Sr.), South Sevier High School
- 6. Bridger Maxwell (Sr.), North Sevier High School
- 160
- 1. Dallin Ewart (Sr.), Delta High School
- 2. Ty Thornton (Sr.), South Summit High School
- 3. Hunter Anderson (Sr.), Millard High School
- 4. Kesston Mosher (Sr.), North Summit High School
- 5. Kaden Kirkman (Sr.), Manti High School
- 6. Newt Oveson (Jr.), Emery High School
- 170
- 1. Broughton Flygare (Sr.), South Summit High School
- 2. Calun Whitaker (So.), Millard High School
- 3. Bowen Shields (So.), Delta High School
- 4. Tanner Sorenson (So.), North Sevier High School
- 5. Brady Tullis (Sr.), Enterprise High School
- 6. Karson Beacham (Jr.), Beaver High School
- 182
- 1. Mac Peterson (Jr.), North Sevier High School
- 2. Tanner Shields (Jr.), Delta High School
- 3. Brendon Hollingshead (Sr.), Beaver High School
- 4. Alexander Johnson (Jr.), South Summit High School
- 5. Logan Rex (Sr.), North Summit High School
- 6. Coleman Black (Sr.), San Juan High School
- 195
- 1. Noah Porter (Sr.), North Sevier High School
- 2. Tyce Raddon (Jr.), Beaver High School
- 3. Alan Raddatz (Sr.), Kanab High School
- 4. Carson Teeples (Jr.), Millard High School
- 5. Jacob Coates (Sr.), North Sevier High School
- 6. Ruben Zarate (Sr.), Delta High School
- 220
- 1. Randin Pentz (Sr.), North Summit High School
- 2. Jantsen Manis (Sr.), Delta High School
- 3. Austin Leavitt (Sr.) Enterprise
- 4. Ty Meacham (Sr.), Emery High School
- 5. Jack Imlay (Sr.), Millard High School
- 6. Downard, Grand County High School
- 285
- 1. Brett Walker (Sr.), Delta High School
- 2. Bradden Davis (Jr.), Delta High School
- 3. Eduardo Rodriguez (Jr.), North Summit High School
- 4. Porter Fox (Jr.), South Summit High School
- 5. Dakota Davis (Sr.), North Sevier High School
- 6. Jesse Jordan (Sr.), Millard High School
|
|