Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Enterprise Bantam Tournament

Individual Results

  • Preschool
    • 28-35
      • 1st Clay Hunt, Enterprise
      • 2nd Kase Brown, Canyon View
      • 3rd Brenon Holt, Enterprise
      • 4th Hyer Hooge, Lincoln County (Nev.)
    • 34-38
      • 1st Brannic Davidson, Enterprise
      • 2nd Coy Whitney, Lincoln County (Nev.)
      • 3rd Grayson Williams, Beaver
      • 4th Taldayn Taylor, Enterprise
    • 37-40
      • 1st Julian Jones, Enterprise
      • 2nd Riggs Anzalone, Enterprise
      • 3rd Luke Mcnett, Cedar
      • 4th Charles Culverwell, Lincoln County (Nev.)
    • 40-42
      • 1st Wylie Baler, Cedar
      • 2nd Canon Calder, Lincoln County (Nev.)
      • 3rd Marshall Williams, Beaver
      • 4th Jackson Moyle, Enterprise
    • 43-45
      • 1st Cole Leavitt, Enterprise
      • 2nd Austin Woolsey, Canyon View
      • 3rd Davyan Beagley, Milford
    • 45-47
      • 1st Talis Platt, Enterprise
      • 2nd Ryker Janes, Canyon View
      • 3rd Oren Tramontanas, Cedar
    • 45-56
      • 1st Royce Jolley, Cedar
      • 2nd Wyatt Reber, Enterprise
      • 3rd Kycen Reber, Canyon View
  • Kindergarten
    • 35-39
      • 1st Wyatt Hunt, Enterprise
      • 2nd Carter O'Brien, Canyon View
      • 3rd Jake Glazier, Canyon View
      • 4th Ty Rowley, Cedar
    • 39-42
      • 1st Carson Cheno, Canyon View
      • 2nd Cole Neighbor, Lincoln County (Nev.)
      • 3rd Hunter Tavoian, Cedar
      • 4th Mason Terry, Enterprise
    • 41-42
      • 1st Staten Hughes, Beaver
      • 2nd Joseph Banks, Enterprise
      • 3rd Miles Fain, Canyon View
      • 4th Jaxon Winegar, Snow Canyon
    • 42-44
      • 1st Casey Coates, Canyon View
      • 2nd Brayden Wensel, Canyon View
      • 3rd Payden Taylor, Enterprise
      • 4th Ryker Thayer, Cedar
    • 44-46
      • 1st RJ Hervias, Southern Utah Elite
      • 2nd Adrian Betancourt, Beaver
      • 3rd Lovie Franco, Dixie
      • 4th Kale Robertson, Canyon View
    • 45-51
      • 1st Teque Truman, Enterprise
      • 2nd Conner Clyde, Hurricane
      • 3rd Case Jones, Canyon View
      • 4th Kian Pulsipher, Cedar
    • 48-52
      • 1st Austin Barney, Canyon View
      • 2nd Ryan Rowley, Enterprise
      • 3rd Quentin Tramontanas, Cedar
    • 50-53
      • 1st Levi Jones, Canyon View
      • 2nd Brayton Robertson, Canyon View
      • 3rd Cash Adams, Enterprise
      • 4th Carter Rowley, Cedar
  • 1st Grade
    • 30-44
      • 1st Colton Hall, Enterprise
      • 2nd Brett Langston, Canyon View
      • 3rd Micheal Williams, Enterprise
      • 4th Carter Hales, Lincoln County (Nev.)
    • 43-45
      • 1st RJ Hervias, Southern Utah Elite
      • 2nd Deegan Davies, Canyon View
      • 3rd Kolter Nicholes, Canyon View
      • 4th Kaden Bowler, Enterprise
    • 45-49
      • 1st Jackson Hiatt, Enterprise
      • 2nd Devin Strong, Enterprise
      • 3rd Hudson Hooge, Lincoln County (Nev.)
      • 4th Conner Wensel, Canyon View
    • 47-50
      • 1st Dax Nicoll, Canyon View
      • 2nd Devin Jessop, Enterprise
      • 3rd Dillon Colvin, Enterprise
      • 4th Ethan Boyle, Canyon View
    • 48-54
      • 1st Trex Nicoll, Canyon View
      • 2nd Dalton Leavitt, Enterprise
      • 3rd Wyatt Greenhalgh, Cedar
      • 4th Jens Nielson, Enterprise
    • 52-54
      • 1st Colton Barnes, Milford
      • 2nd Duncan Jones, Canyon View
      • 3rd David Smith, Beaver
      • 4th Trace Pickering, Enterprise
    • 58-66
      • 1st Rawley Calder, Lincoln County (Nev.)
      • 2nd Jackson Mcnett, Cedar
      • 3rd Tait Dawson, Enterprise
      • 4th Nicolas Lebaron, Canyon View
    • 67-84
      • 1st Cutler Rowley, Cedar
      • 2nd Hunter Iverson, Southern Utah Elite
      • 3rd Kole Mills, Lincoln County (Nev.)
  • 2nd Grade
    • 44-50
      • 1st Kayden Guymon, Southern Utah Elite
      • 2nd Markis Taylor, Cedar
      • 3rd Sean Hurst, Canyon View
      • 4th Jayden Pay, Lincoln County (Nev.)
    • 48-52
      • 1st Tanner Pender, Beaver
      • 2nd Josh Rippetoe, Lincoln County (Nev.)
      • 3rd John Broner, Enterprise
      • 4th Nathan Williams, Cedar
    • 51-54
      • 1st Cody Nash, Cedar
      • 2nd Dillon Reynolds, Milford
      • 3rd Trustin Bazil, Lincoln County (Nev.)
      • 4th Mason Cheno, Canyon View
    • 55-56
      • 1st Trace Franco, Dixie
      • 2nd Treyson Taylor, Southern Utah Elite
      • 3rd Waylon Woods, Enterprise
      • 4th Ethan Lester, Lincoln County (Nev.)
    • 55-58
      • 1st Asher Farr, Southern Utah Elite
      • 2nd Cooper Jolley, Cedar
      • 3rd Brayden Gardner, Enterprise
      • 4th Benjamin Mizer, Lincoln County (Nev.)
    • 58-61
      • 1st Tag Gubler, Southern Utah Elite
      • 2nd Aiden Mcroy, Lincoln County (Nev.)
      • 3rd Cashton Campbel, Enterprise
      • 4th Tyler Houston, Canyon View
    • 60-66
      • 1st Nick Tramontanas, Cedar
      • 2nd Case Reynolds, Canyon View
      • 3rd Maddox Davidson, Enterprise
      • 4th Harrison Hooge, Lincoln County (Nev.)
    • 65-85
      • 1st Dailen Jones, Enterprise
      • 2nd Nicholas Wiggin, Canyon View
      • 3rd Luke Pulsipher, Cedar
      • 4th Luke Langston, Canyon View
  • 3rd Grade
    • 53-54
      • 1st Remy Baler, Cedar
      • 2nd Dee Weaver, Enterprise
      • 3rd Brody English, Parowan
      • 4th Bubba Fordham, Southern Utah Elite
    • 54-56
      • 1st Cody Nash, Cedar
      • 2nd Treyson Taylor, Southern Utah Elite
      • 3rd Hesston Jones, Enterprise
      • 4th Rafe Dirks, Canyon View
    • 57-58
      • 1st Chad Reber, Enterprise
      • 2nd Conner Craw, Milford
      • 3rd Ruger Bagley, Canyon View
      • 4th Dalton Frisbie, Enterprise
    • 60-62
      • 1st Tyce Staheli, Enterprise
      • 2nd Tag Gubler, Southern Utah Elite
      • 3rd Treyson Redd, Canyon View
      • 4th Anthony Wiggin, Canyon View
    • 63-64
      • 1st Kolby Hirsh, Canyon View
      • 2nd Brendon Hall, Enterprise
      • 3rd Deegan Hunter, Parowan
      • 4th Nathan Bonzo, Snow Canyon
    • 66-73
      • 1st Trae Carrizosa, Canyon View
      • 2nd Jaxon Norton, Southern Utah Elite
      • 3rd Cardell Cluff, Parowan
      • 4th James Taylor, Enterprise
    • 69-78
      • 1st Carson Savage, Cedar
      • 2nd Jayden Frazier, Enterprise
      • 3rd Hando Hando, Canyon View
    • 79-95
      • 1st Kason Janes, Canyon View
      • 2nd Ty Webb, Snow Canyon
      • 3rd Karver Mock, Canyon View
      • 4th Royce Zobell, Cedar
  • 4th Grade
    • 54-60
      • 1st Austyn Ennis, Cedar
      • 2nd Braiden Worley, Canyon View
      • 3rd Parker Bollinger, Enterprise
      • 4th Nathaniel Fordham, Southern Utah Elite
    • 57-61
      • 1st Kaden Gilbert, Cedar
      • 2nd Asher Farr, Southern Utah Elite
      • 3rd Austin Gardner, Enterprise
    • 63-65
      • 1st Noah Hunt, Cedar
      • 2nd Jamison Wensel, Canyon View
      • 3rd James Mcnett, Cedar
    • 66-74
      • 1st Tristyn Dennett, Hurricane
      • 2nd Carson Reynolds, Milford
      • 3rd Austin Pulsipher, Cedar
      • 4th Kaydan Yardley, Canyon View
    • 84-96
      • 1st Logan Potter, Canyon View
      • 2nd Waylon Jones, Canyon View
      • 3rd Rayce Zobell, Cedar
      • 4th Kevin Reynolds, Cedar
    • 97-99
      • 1st Brenden Romine, Canyon View
      • 2nd Tommy English, Parowan
      • 3rd Taylor Northington, Canyon View
      • 4th Cooper Adams, Enterprise
  • 5th Grade
    • 57-67
      • 1st Austyn Ennis, Cedar
      • 2nd Kaden Gilbert, Cedar
      • 3rd Domanik Wensel, Canyon View
    • 74-84
      • 1st Hunter Tullis, Enterprise
      • 2nd Logan Potter, Canyon View
      • 3rd Bryant Jimenez, Enterprise
      • 4th Joshua Gray, Cedar
    • 77-87
      • 1st Miciah Bledsoe, Cedar
      • 2nd Hyatt Iverson, Southern Utah Elite
      • 3rd Sam Rowley, Enterprise
      • 4th Sterling Sorenson, Canyon View
    • 89-102
      • 1st Rickson Robinson, Canyon View
      • 2nd Ben Banks, Enterprise
      • 3rd Davis Williams, Southern Utah Elite
      • 4th Royal Finnegan, Canyon View
    • 105-122
      • 1st Tre Sams, Canyon View
      • 2nd Tanner Fordham, Southern Utah Elite
      • 3rd Seth Patrick, Lincoln County (Nev.)
  • 6th Grade
    • 73-77
      • 1st Broxten Bradshaw, Canyon View
      • 2nd Deklyn Strong, Enterprise
      • 3rd Chanse Christensen
    • 77-94
      • 1st Bryson Barnes, Milford
      • 2nd Daxton Edwards, Snow Canyon
      • 3rd Garrett Brown, Canyon View
    • 125-128
      • 1st Dixon Bagley, Canyon View
      • 2nd Justin Palkow, Cedar
  • 7th Grade
    • 84-101
      • 1st Coy Strong, Enterprise
      • 2nd Daxton Edwards, Southern Utah Elite
      • 3rd Trey White, Cedar
      • 4th Kixx Lyons, Enterprise
    • 102-123
      • 1st Colten Shumway, Canyon View
      • 2nd Mike Anker, Cedar
      • 3rd Christian Haynes, Hurricane
      • 4th Burke Gibson, Milford
  • 8th Grade
    • 78
      • 1st Ben Culverwell, Lincoln County (Nev.)
    • 116-145
      • 1st Josh Boyle, Canyon View
      • 2nd Caleb Wood, Cedar
      • 3rd Casey Frehner, Lincoln County (Nev.)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail