Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Fremont Tournament
Freestyle March 30, 2013 Plain City, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 40-41
      • 1st Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 2nd Tyler Khoundet, Peak Grapplers
  • Bantam (7 and 8)
    • 41-45
      • 1st Teague Brown, Syracuse
      • 2nd Tucker Keller, Fremont
      • 3rd Madden Bills, Fremont
      • 4th Cole Fenwick, Crusher Wrestling
    • 44-46
      • 1st Max Miller, Bear Den
      • 2nd Easton Gines, Syracuse
      • 3rd Kamren Wolff, Fremont
      • 4th Jason Stephens, Fremont
    • 48-52
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Hunter Hughes, Fremont
      • 3rd Keaton Gines, Syracuse
      • 4th Baylor Purser, Bear Den
    • 53-57
      • 1st Creeson Harrison, Extreme Wrestling
      • 2nd Kort Larsen, Logan
      • 3rd Charles Hewer, Crusher Wrestling
      • 4th Logan Jensen, Top of Utah
    • 59-63
      • 1st Kael Bennie, Crusher Wrestling
      • 2nd Preston Brimhall, Syracuse
      • 3rd Kaden Bennie, Crusher Wrestling
  • Intermediate (9 and 10)
    • 49-57
      • 1st Bane Briggs, Crusher Wrestling
      • 2nd Isaac Orrock, Team Legacy
      • 3rd Easton Evans, Top of Utah
      • 4th Sutton Brown, Syracuse
    • 58-65
      • 1st Noah Mandleco, Fremont
      • 2nd Elijah Larsen, Top of Utah
      • 3rd Tristan Ocana, Crusher Wrestling
      • 4th Ryker Brann, Crusher Wrestling
    • 60-65
      • 1st Sean Pectol, Syracuse
      • 2nd Jayden McGeehan, Wasatch
      • 3rd Taylor Cochran, Stingers
      • 4th Quade Simpson, Stingers
    • 66-69
      • 1st Miles Draper, Fremont
      • 2nd Kaleb Gines, Syracuse
      • 3rd Cache Quintana, Fremont
      • 4th Paxton Frasure, Crusher Wrestling
    • 70-76
      • 1st Trevin Johnson, Stingers
      • 2nd Trevor Drake, Syracuse
      • 3rd Charlie Donaldson, Stingers
      • 4th Graham Capel, Crusher Wrestling
    • 87-94
      • 1st Joshua Herrera, Fremont
      • 2nd Maggie Smith, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Ashton Goodsell, Crusher Wrestling
  • Novice (11 and 12)
    • 57-65
      • 1st Trevor Allred, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Marco Herrera, Fremont
      • 3rd Dominic Martinez, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 4th Jaron Priest, Crusher Wrestling
    • 65-70
      • 1st Danny Khoundet, Peak Grapplers
      • 2nd Michael Hendrix, Fremont
      • 3rd Casey Isaacson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 4th Gunnar Brown, Syracuse
    • 66-73
      • 1st Mason Denton, Fremont
      • 2nd Dylan Morgan, Stingers
      • 3rd Jacob Mondragon, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 4th Owen Capel, Crusher Wrestling
    • 84-92
      • 1st Justin Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd August Harrison, Extreme Wrestling
      • 3rd Cole Holliday, Warrior Wrestling
      • 4th Keaton Lamb, Stingers
    • 85-94
      • 1st Easton Winward, Top of Utah
      • 2nd Canyon Brann, Crusher Wrestling
      • 3rd Trevor Murray, Stingers
    • 106-111
      • 1st Rylee James McCollum, Jackson Bronc Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Brandyn Gaytan, Stingers
      • 3rd Clay Lester, Evanston Elite (Wyo.)
      • 4th M Reed Cunningham, Stingers
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 67-74
      • 1st Colby Bowden, Fremont
      • 2nd Dylian Moore, Peak Grapplers
      • 3rd Jaden Navoni, Warrior Wrestling
    • 76-81
      • 1st Tayton Bennett, Fremont
      • 2nd Jaden Nelson, Syracuse
      • 3rd William Jeppson, Crusher Wrestling
    • 92-95
      • 1st Justin Murray, Stingers
      • 2nd Ryan Hansen, Sky View
      • 3rd Dustin Kolste, Bear Den
      • 4th Max Smith, Top of the Rock (Wyo.)
    • 98-101
      • 1st Rylee Green, Stingers
      • 2nd Kaiden Lamb, Stingers
      • 3rd Jackson Stout, Crusher Wrestling
      • 4th Davian Hendrix, Fremont
    • 102-110
      • 1st Carlitos Nava, North Summit
      • 2nd Trayce Martinez, Stingers
      • 3rd Jacob Steck, Ogden City Quest
    • 117-118
      • 1st Steven Quintana, Crusher Wrestling
      • 2nd Jayden Burton, Syracuse
      • 3rd Lance Sanchez, Logan
    • 122-132
      • 1st Carsen Potter, Ironmen Wrestling
      • 2nd Wyatt Johnson, Bear Den
      • 3rd Gage Sackett, Crusher Wrestling
    • 134-146
      • 1st Braden Johnson, Stingers
      • 2nd Dylan Ruedas, Mt. Crest
      • 3rd Zac Miller, Bear Den
      • 4th Jonny Herrera, Fremont
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 92-102
      • 1st Jace Tilley, Stingers
      • 2nd Bryce Brimhall, Syracuse
      • 3rd Sam Lester, Evanston Elite (Wyo.)
    • 105-112
      • 1st Chance Hardy, Stingers
      • 2nd Liam Capel, Crusher Wrestling
      • 3rd Spencer Hedelius, Mt. Crest
    • 114-125
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Braydon Stout, Crusher Wrestling
      • 3rd Brock George, Syracuse
      • 4th Karther Knight, Mt. Crest
    • 124-132
      • 1st Jared Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Cameron Christensen, Bear Den
      • 3rd Taylor Johnson, Syracuse
      • 4th Colton Berger, Syracuse
    • 125-129
      • 1st Seth Rich, Syracuse
      • 2nd Dallin Denton, Fremont
      • 3rd Drew Hawkins, Bear Den
      • 4th Trevor Lowe, Mt. Crest
    • 129-134
      • 1st Jaydon Rogers, Crusher Wrestling
      • 2nd Braxton Beardall, Ogden City Quest
      • 3rd Eric Hansen, Sky View
      • 4th Conner Wengreen, Mt. Crest
    • 132-137
      • 1st Jake Hopkins, Mt. Crest
      • 2nd Briar Bunderson, Stingers
      • 3rd Jake Waddoups, Stingers
      • 4th Zachary Miller, Logan
    • 136-139
      • 1st Justin Haycock, Crusher Wrestling
      • 2nd Justin Andreasen, Stingers
      • 3rd Collin Hawkins, Bear Den
      • 4th Keni Taufa, Ogden City Quest
    • 140-145
      • 1st Denton Grange, Mt. Crest
      • 2nd Weston Kolste, Bear Den
      • 3rd Hunter Kincaid, Ogden City Quest
      • 4th Shelby Darling, Ogden City Quest
    • 137-149
      • 1st Mason Kendrick, Mt. Crest
      • 2nd Zane Rich, Syracuse
      • 3rd AJ Arteaga, Fremont
      • 4th Samuel Stout, Crusher Wrestling
    • 155-159
      • 1st Jordan Wengreen, Mt. Crest
      • 2nd Tyrell Fredrickson, Mt. Crest
      • 3rd Tyler Krepps, Syracuse
      • 4th Collin White, Mt. Crest
    • 160-175
      • 1st Matthew Williams, Stingers
      • 2nd Colton Marshall, Crusher Wrestling
      • 3rd Ross McMullin, Logan
      • 4th Nathan Fisher, Stingers
    • 176-189
      • 1st Haden Phillips, Crusher Wrestling
      • 2nd Cache Lowry, Syracuse
      • 3rd Ramiro Meredith, Syracuse
      • 4th Korben Hayes, Fremont
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail