Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Fremont Tournament
Greco-Roman March 29, 2013 Plain City, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 40-41
      • 1st Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 2nd Brycen Munford, Crusher Wrestling
    • 45-47
      • 1st Ryker Roundy, Logan
      • 2nd Cole Fenwick, Crusher Wrestling
  • Bantam (7 and 8)
    • 41-46
      • 1st Keaton Gines, Syracuse
      • 2nd Teague Brown, Syracuse
      • 3rd Max Miller, Bear Den
      • 4th Easton Gines, Syracuse
    • 55-59
      • 1st Preston Brimhall, Syracuse
      • 2nd Creeson Harrison, Extreme Wrestling
  • Intermediate (9 and 10)
    • 50-54
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Sutton Brown, Syracuse
      • 3rd Samuel Mondragon, Green River Grapplers (Wyo.)
    • 57-60
      • 1st Casey LaMont, Logan
      • 2nd Bane Briggs, Crusher Wrestling
      • 3rd Maximus Martinez, Stingers
    • 59-62
      • 1st Ryker Brann, Crusher Wrestling
      • 2nd Sean Pectol, Syracuse
      • 3rd Taylor Cochran, Stingers
      • 4th Braxton Staheli, Bear Den
    • 69-76
      • 1st Trevor Drake, Syracuse
      • 2nd Graham Capel, Crusher Wrestling
      • 3rd Kaleb Gines, Syracuse
    • 92-94
      • 1st Tayden Roundy, Logan
      • 2nd Ashton Goodsell, Crusher Wrestling
  • Novice (11 and 12)
    • 62-66
      • 1st Trevor Allred, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Jaron Priest, Crusher Wrestling
      • 3rd Gunnar Brown, Syracuse
      • 4th Casey Isaacson, Top of the Rock (Wyo.)
    • 66-73
      • 1st Mason Denton, Fremont
      • 2nd Michael Hendrix, Fremont
      • 3rd Jacob Mondragon, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 4th Owen Capel, Crusher Wrestling
    • 85-92
      • 1st Justin Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Canyon Brann, Crusher Wrestling
      • 3rd Samuel Sprehn, Syracuse
      • 4th Trevor Murray, Stingers
    • 108-111
      • 1st Rylee James McCollum, Jackson Bronc Wrestling (Wyo.)
      • 2nd M Reed Cunningham, Stingers
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 67-74
      • 1st Colby Bowden, Fremont
      • 2nd Jaden Navoni, Warrior Wrestling
    • 76-81
      • 1st Tayton Bennett, Fremont
      • 2nd William Jeppson, Crusher Wrestling
    • 92-98
      • 1st Davian Hendrix, Fremont
      • 2nd Justin Murray, Stingers
      • 3rd Dustin Kolste, Bear Den
    • 99-102
      • 1st Kaiden Lamb, Stingers
      • 2nd Jackson Stout, Crusher Wrestling
      • 3rd Trayce Martinez, Stingers
    • 118-125
      • 1st Steven Quintana, Crusher Wrestling
      • 2nd Wyatt Johnson, Bear Den
    • 132-146
      • 1st Carsen Potter, Ironmen Wrestling
      • 2nd Zac Miller, Bear Den
      • 3rd Dylan Ruedas, Mountain Crest
      • 4th Jonny Herrera, Fremont
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 99-112
      • 1st Jace Tilley, Stingers
      • 2nd Bryce Brimhall, Syracuse
      • 3rd Liam Capel, Crusher Wrestling
    • 115-124
      • 1st Braydon Stout, Crusher Wrestling
      • 2nd Karther Knight, Mountain Crest
      • 3rd Taylor Johnson, Syracuse
    • 129-134
      • 1st Jaydon Rogers, Crusher Wrestling
      • 2nd Jared Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd Conner Wengreen, Mountain Crest
      • 4th Cameron Christensen, Bear Den
    • 125-127
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Dallin Denton, Fremont
      • 3rd Trevor Lowe, Mountain Crest
      • 4th Seth Rich, Syracuse
    • 136-139
      • 1st Justin Andreasen, Stingers
      • 2nd Jake Hopkins, Mountain Crest
      • 3rd Justin Haycock, Crusher Wrestling
      • 4th Collin Hawkins, Bear Den
    • 143-157
      • 1st Collin White, Mountain Crest
      • 2nd Tyler Krepps, Syracuse
      • 3rd Denton Grange, Mountain Crest
      • 4th Weston Kolste, Bear Den
    • 143-149
      • 1st AJ Arteaga, Fremont
      • 2nd Mason Kendrick, Mountain Crest
      • 3rd Zane Rich, Syracuse
    • 156-169
      • 1st Matthew Williams, Stingers
      • 2nd Jordan Wengreen, Mountain Crest
      • 3rd Colton Marshall, Crusher Wrestling
      • 4th Sean Marchant, Syracuse
    • 174-189
      • 1st Haden Phillips, Crusher Wrestling
      • 2nd Ramiro Meredith, Syracuse
      • 3rd Cache Lowry, Syracuse
      • 4th Nathan Fisher, Stingers
    • 194-217
      • 1st Aspen Naylor, Syracuse
      • 2nd Landon Brown, Crusher Wrestling
      • 3rd Schafer Lange, Stingers
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail