Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Fremont Tournament
Greco-Roman Plain City, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 47-50
      • 1st RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 2nd Erik Carlile, Fremont
      • 3rd Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 4th David Eddington, Fremont
    • 49-54
      • 1st Jacob Green, Syracuse
      • 2nd Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
      • 3rd Kekahi Bactista, Tech Wrestling
      • 4th Rawly Wilcox, Roy Wrestling
  • Intermediate (9 and 10)
    • 49-54
      • 1st Tucker Keller, Fremont
      • 2nd Geronimo Rivera, Syracuse
      • 3rd Zack Halligan, Syracuse
    • 57-61
      • 1st Drew Korth, Morgan Wrestling
      • 2nd Max Miller, Bear River
      • 3rd Keaton Gines, Syracuse
      • 4th Easton Gines, Syracuse
    • 61-64
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Ian Erickson, Roy Wrestling
      • 3rd Carter Meibos, Fremont
      • 4th Seth Apodaca, Crusher Wrestling
    • 75-78
      • 1st Preston Brimhall, Syracuse
      • 2nd Jaxen Endresen, Syracuse
  • Novice (11 and 12)
    • 65-69
      • 1st Elijah Larsen, Top of Utah
      • 2nd Bane Briggs, Syracuse
      • 3rd Wyatt Kinne, Syracuse
      • 4th Dallin Hansen, Syracuse
    • 73-80
      • 1st Will Korth, Morgan Wrestling
      • 2nd Garrett Murray, Stingers
      • 3rd Bracken Miller, Extreme Wrestling
      • 4th Braxton Staheli, Bear River
    • 80-89
      • 1st Gabriel Mabin, Syracuse
      • 2nd Kaleb Gines, Syracuse
      • 3rd Gage Gunnell, Top of Utah
    • 91-99
      • 1st Trevor Drake, Syracuse
      • 2nd Brock Guthrie, Top of Utah
      • 3rd Chevy Fackrell, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 67-73
      • 1st Porter Kinne, Syracuse
      • 2nd Quade Smith, Syracuse
      • 3rd Preston Erickson, Roy Wrestling
    • 86-93
      • 1st Jeremy Evans, Tech Wrestling
      • 2nd Mason Denton, Fremont
    • 89-90
      • 1st Hunter Bowden, Fremont
      • 2nd Danny Khoundet, Stallions Wrestling
    • 101-109
      • 1st Tyler Scheurn, North Summit
      • 2nd Brayden Guthrie, Top of Utah
      • 3rd Samuel Sprehn, Syracuse
    • 115-116
      • 1st Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Trevor Murray, Stingers
      • 3rd Camron Eden, Syracuse
      • 4th Clay Gunnell, Top of Utah
    • 122-135
      • 1st Brayden Tucker, Stingers
      • 2nd Resston Wilcox, Roy Wrestling
      • 3rd Chandler Lamb, Stingers
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 84-88
      • 1st Braydon Mogle, Top of Utah
      • 2nd Coalton Jackson, Fremont
    • 97-104
      • 1st Tayton Bennett, Fremont
      • 2nd Dylian Moore, Stallions Wrestling
      • 3rd Jaden Nelson, Syracuse
      • 4th Colby Bowden, Fremont
    • 103-108
      • 1st Kegan Leatherow, Fremont
      • 2nd Colten Eden, Syracuse
      • 3rd Thomas Gordy, Crusher Wrestling
      • 4th Jonathon Hansen, Tech Wrestling
    • 113-125
      • 1st Clay Solis, Ogden City Quest
      • 2nd Logan Mano, Top of Utah
      • 3rd Bridger Ostler, Syracuse
      • 4th Wyatt Ellis, Crusher Wrestling
    • 119-127
      • 1st Bryce Brimhall, Syracuse
      • 2nd Justin Murray, Stingers
      • 3rd Carson Halls, Tech Wrestling
      • 4th Dylan Ruedas, Top of Utah
    • 120-133
      • 1st Kelby Kendall, Syracuse
      • 2nd Shawn Evans, Tech Wrestling
      • 3rd Jayden Espinosa, Roy Wrestling
      • 4th Hannah Barton, Syracuse
    • 135-145
      • 1st Ray Cao, Agoge
      • 2nd Shion Abe, Tech Wrestling
      • 3rd Logan Morbach, Syracuse
      • 4th Zac Miller, Bear River
    • 137-145
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Dallin Denton, Fremont
      • 3rd Lukas Erickson, Utah United
      • 4th Jared Kane, Syracuse
    • 146-156
      • 1st Drew Hawkins, Bear River
      • 2nd Michael Mccann, Tactik 3-Style
      • 3rd Jace Gunnell, Top of Utah
      • 4th Conner Foxley, Crusher Wrestling
    • 150-159
      • 1st Jayden Burton, Syracuse
      • 2nd Brad Haws, Bountiful
      • 3rd Brandon Varley, Tech Wrestling
      • 4th Bastian Albertsen, Tech Wrestling
    • 160-175
      • 1st Briar Bunderson, Stingers
      • 2nd Collin Hawkins, Bear River
      • 3rd Layne Blake, Syracuse
    • 160-172
      • 1st Jaeger Clark, GAP
      • 2nd Justice Sever, Roy Wrestling
      • 3rd Peterson Daleus, Agoge
    • 175-187
      • 1st Spencer Hansen, Westlake
      • 2nd Michael Milliner, Fremont
      • 3rd Braxton Jones, Syracuse High School
      • 4th Austin Smith, Syracuse
    • 184-197
      • 1st Joshua Butcher, Syracuse
      • 2nd Kaleb Barton, Syracuse
      • 3rd Chase Jeppesen, Stingers
      • 4th David Flores, Stallions Wrestling
    • 216-230
      • 1st Joel Bolduc, Syracuse
      • 2nd Rowdy Keller, Fremont
    • 275
      • 1st Damian Trujillo, Roy Wrestling
      • 2nd Craig Aguilar, Mountain Top Wrestling Club
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail