Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Fremont Tournament
Greco-Roman Plain City, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 37-41
      • 1st Caleb Heyder, Stingers
      • 2nd Crosby Allen, Syracuse
    • 42-45
      • 1st Tate Mikesell, Syracuse
      • 2nd Cash Owens, Top of Utah
      • 3rd Konner Kreitlow, Syracuse
    • 48-51
      • 1st Kamon Thompson, Stingers
      • 2nd Nash Andrews, Fremont
      • 3rd Korvin Bayles, Westlake
      • 4th Gavin Sanders, Top of Utah
    • 52-54
      • 1st Kolvin Thompson, Stingers
      • 2nd Carl Bargar, Fremont
      • 3rd Lucas De Leon, Syracuse
      • 4th Braxton Trimble, Roy
    • 56-60
      • 1st Tayson Wylie, Fremont
      • 2nd Blu Stephens, Davis
      • 3rd Ryder Wade, Fremont
    • 64-65
      • 1st Shepard Stephens, Davis
      • 2nd Kwayde Meibos, Morgan
      • 3rd Coleson Wright, Roy
  • Intermediate (9 and 10)
    • 51-54
      • 1st Tanner Telford, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Kale Zorn, Mountain Top Wrestling Club
    • 57-62
      • 1st Kaleb Blackner, Roy
      • 2nd Keaton Opie, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Rawly Wilcox, Roy
    • 64-66
      • 1st Levi Jones, Syracuse
      • 2nd Brody Ricks, Syracuse
      • 3rd Alexander Sheikh, Chimera Wrestling
    • 66-72
      • 1st Samuel Rassi, Syracuse
      • 2nd Karsin Clark, Syracuse
      • 3rd Tyller Parry, Roy
      • 4th Alexander Sheikh, Chimera Wrestling
    • 75-79
      • 1st Gage Wright, Roy
      • 2nd Logan Memmott, Empire Wrestling
    • 79-87
      • 1st Jameson Charles, Syracuse
      • 2nd Kelton Wright, Roy
  • Novice (11 and 12)
    • 58-61
      • 1st Ryler Jorgensen, Morgan
      • 2nd Ryker Nelson, Syracuse
    • 65-70
      • 1st Max Miller, Bear River
      • 2nd Jason Stephens, Fremont
      • 3rd Ethan De Leon, Syracuse
    • 74-82
      • 1st Kyle Detwiler, Bear River
      • 2nd Logan Hancey, Fremont
      • 3rd Ryder Gatten, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Carter Meibos, Morgan
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 84-90
      • 1st Bridger Ricks, Stingers
      • 2nd Braxton Staheli, Bear River
      • 3rd Gabriel De Leon, Syracuse
      • 4th Keaton Morbach, Syracuse
    • 93-100
      • 1st Dilon Wright, Bear River
      • 2nd Christian Charles, Syracuse
      • 3rd Travis Hatch, Bear River
    • 112
      • 1st Jacob Day, Grantsville
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 100-110
      • 1st Thomas Coates, Grantsville
      • 2nd Joseph Mecham, Morgan
      • 3rd Colton Ward, Stingers
      • 4th Ashton Gardiner, Mountain Top Wrestling Club
    • 116-124
      • 1st Braydon Mogle, Top of Utah
      • 2nd Jarett Jorgensen, Morgan
      • 3rd Kolby Kunz, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Parker Coffey, Sanderson Wrestling
    • 118-130
      • 1st Garrett Ricks, Stingers
      • 2nd Montana Cragun, Morgan
      • 3rd Joshua Rassi, Syracuse
      • 4th Michael Hendrix, Fremont
    • 127-138
      • 1st Clay Solis, Ogden City Quest
      • 2nd Michael McPike, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Tyler Dennis, Excalibur Wrestling
      • 4th Corey Burgener, Mountain Top Wrestling Club
    • 130-139
      • 1st Jeremy Evans, Tech Wrestling
      • 2nd Bridger Ostler, Syracuse
      • 3rd Ethan Wood, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Seth Bott, Stingers
    • 130-141
      • 1st Matthew Bowden, Stingers
      • 2nd Dylan Upshaw, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Daxton Monroe, Fremont
      • 4th Edson Romero, Excalibur Wrestling
    • 143-153
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Shion Abe, Sanderson Wrestling
      • 3rd Lucas Cochran, Stingers
      • 4th Jaymon Maas, Syracuse
    • 153-166
      • 1st Collin Smith, Sanderson Wrestling
      • 2nd Kavan Cantrell, Roy
      • 3rd Joshua Hayes, Syracuse
      • 4th Cameron Mathews, Stingers
    • 168-182
      • 1st Jayden Burton, Syracuse
      • 2nd Josef Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Zac Miller, Bear River
      • 4th Nolan Kiser, Fremont
    • 180-192
      • 1st Ben Ericksen, Fremont
      • 2nd Dylan Edwards, Excalibur Wrestling
      • 3rd Tilo Barboni, Syracuse
    • 214-220
      • 1st Robert George, Syracuse
      • 2nd Weston Warr, Fremont
      • 3rd Chase Jeppesen, Stingers
    • 280
      • 1st Brady Briskey, Warrior Wrestling
      • 2nd Robbie Maib, Syracuse
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail