Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Grandite School District
Junior High Championships

Team Results

  • 1. Olympus Junior High 213
  • 2. Evergreen Junior High 141
  • 3. Eisenhower Junior High 137
  • 4. Bennion Junior High 95
  • 5. Kennedy Junior High 87
  • 6. Matheson Junior High 84
  • 7. Churchill Junior High 59
  • 8. West Lake Junior High 52
  • 9. Wasatch Junior High 51
  • 10. Bonneville Junior High 39
  • 11. Hunter Junior High 9
  • 12. Jefferson Junior High 7
  • 13. Kearns Junior High 0

Individual Results

  • 77
    • 1st David Walker, Olympus Junior High
    • 2nd Andrew Monson, Wasatch Junior High
    • 3rd Michael Caldwell, Matheson Junior High
    • 4th Karter Sandquist, Hunter Junior High
  • 84
    • 1st Cooper Robbins, Churchill Junior High
    • 2nd Javon Lee, Evergreen Junior High
    • 3rd Anthony Chacon, West Lake Junior High
    • 4th Reason Robison, Bennion Junior High
  • 91
    • 1st Ashton Haaga, Olympus Junior High
    • 2nd Cristian Berber, Eisenhower Junior High
    • 3rd Dallin Marinos, Bonneville Junior High
    • 4th Derek Davis, Eisenhower Junior High
  • 98
    • 1st Carson Bennion, Olympus Junior High
    • 2nd Jackson Bennee, Olympus Junior High
    • 3rd Franklin Fillmore, Bonneville Junior High
    • 4th Tyler Thompson, Evergreen Junior High
  • 105
    • 1st Soyer Haaga, Olympus Junior High
    • 2nd Carson Davis, Bennion Junior High
    • 3rd Masi Lui, Kennedy Junior High
    • 4th Alex Jimenez, Evergreen Junior High
  • 110
    • 1st Gabe Rasmussen, Evergreen Junior High
    • 2nd Jordan Allred, Olympus Junior High
    • 3rd Camden Ketchum, Matheson Junior High
    • 4th Roman Franco, Churchill Junior High
  • 115
    • 1st Eduardo Olivera, Evergreen Junior High
    • 2nd Kaden Robinson, Eisenhower Junior High
    • 3rd Damien Renteria, Eisenhower Junior High
    • 4th Xavier Bertlet, Kennedy Junior High
  • 120
    • 1st Jakob Harrison, Eisenhower Junior High
    • 2nd Ryan Herzog, Matheson Junior High
    • 3rd Cameron Wallace, Evergreen Junior High
    • 4th Jordan Creviston, Wasatch Junior High
  • 125
    • 1st Biak Nung, Eisenhower Junior High
    • 2nd Lucas Westover, Olympus Junior High
    • 3rd Tyson Dalhe, Evergreen Junior High
    • 4th Damon Armenta, Matheson Junior High
  • 131
    • 1st Matthew Valora, Eisenhower Junior High
    • 2nd Jacob Giauque, Olympus Junior High
    • 3rd Maea Giles, Kennedy Junior High
    • 4th Giovanni Ruiz Camacho, Eisenhower Junior High
  • 138
    • 1st Malachi Novosel, Eisenhower Junior High
    • 2nd Mark Bardsley, Evergreen Junior High
    • 3rd Zane McFarland, Olympus Junior High
    • 4th Cayleb Martinez, Bennion Junior High
  • 145
    • 1st David Rodgers, Bennion Junior High
    • 2nd Abdalla Alfaham, Evergreen Junior High
    • 3rd Stan Butera, Olympus Junior High
    • 4th Malachi Davies, Olympus Junior High
  • 152
    • 1st Hunter Birdsley, Olympus Junior High
    • 2nd Park Beeler, West Lake Junior High
    • 3rd Joshua Woolston, Churchill Junior High
    • 4th Dallin Avery, Eisenhower Junior High
  • 170
    • 1st Jake Walker, Wasatch Junior High
    • 2nd Lucas Spillett, Olympus Junior High
    • 3rd Dakota Garreaud, Matheson Junior High
    • 4th Luke Thompson, Olympus Junior High
  • 190
    • 1st Andrew Miller, Bennion Junior High
    • 2nd Addison Harris, Olympus Junior High
    • 3rd Ashton Liddiard, Bennion Junior High
    • 4th Zarin Workamn, Kennedy Junior High
  • 210
    • 1st Brena Ili, Kennedy Junior High
    • 2nd Tyler Fredrick, Olympus Junior High
    • 3rd Danial Lopez, Bonneville Junior High
  • 265
    • 1st Kennedy Tabile, West Lake Junior High
    • 2nd Chris Senn, Bennion Junior High
    • 3rd Kenneth Fuger, Churchill Junior High
    • 4th William Kaufusi, Kennedy Junior High
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail