Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Grandite School District Division I
Junior High Championships
Cottonwood High School Salt Lake City, UT

Team Results

  • 1st Olympus Junior High 298.5
  • 2nd Evergreen Junior High 198.5
  • 3rd Bennion Junior High 163
  • 4th Eisenhower Junior High 102.5
  • 5th Churchill Junior High 60.5
  • 6th Bonneville Junior High 44
  • 7th Wasatch Junior High 23

Individual Results

  • 78
    • 1st McKay Gygi, Olympus Junior High
    • 2nd Parker Sieverts, Wasatch Junior High
    • 3rd Cooper Hackwell, Bennion Junior High
    • 4th Sean Klein, Churchill Junior High
  • 84
    • 1st John Lukire, Evergreen Junior High
    • 2nd Jeff Pearson, Olympus Junior High
    • 3rd Trent White, Olympus Junior High
    • 4th Anthony Arpero, Bonneville Junior High
  • 90
    • 1st Cannon Hogue, Olympus Junior High
    • 2nd Braden Henson, Eisenhower Junior High
    • 3rd Weston Fowers, Bennion Junior High
    • 4th Seth Peterson, Wasatch Junior High
  • 96
    • 1st Drew Davis, Olympus Junior High
    • 2nd Jaxson Allred, Olympus Junior High
    • 3rd Jake DeGraw, Olympus Junior High
    • 4th Luke Diederich, Olympus Junior High
  • 103
    • 1st Chase Frandsen, Bennion Junior High
    • 2nd Nate Thomas, Olympus Junior High
    • 3rd Alex Parr, Olympus Junior High
    • 4th David Sterzer, Eisenhower Junior High
  • 110
    • 1st Isaac Wilcox, Olympus Junior High
    • 2nd Alex Rodriguez, Evergreen Junior High
    • 3rd Nduimana Nelson, Olympus Junior High
    • 4th Sharp Loertscher, Bennion Junior High
  • 117
    • 1st Zach Degraw, Olympus Junior High
    • 2nd Andrew Madill, Eisenhower Junior High
    • 3rd Mardali Akmedov, Evergreen Junior High
    • 4th Josh Wolf, Bennion Junior High
  • 124
    • 1st Caleb Schulte, Bennion Junior High
    • 2nd Connor Crandall, Evergreen Junior High
    • 3rd Andrei Brown, Olympus Junior High
    • 4th Devon Haynes, Bennion Junior High
  • 131
    • 1st Law Reh, Evergreen Junior High
    • 2nd Ryan Westover, Olympus Junior High
    • 3rd Benning Lozada, Churchill Junior High
    • 4th Brandon Etherington, Bennion Junior High
  • 138
    • 1st Sean Giddings, Evergreen Junior High
    • 2nd Jarom Hansen, Bennion Junior High
    • 3rd Jake Dunn, Olympus Junior High
    • 4th Ben Quackenbush, Evergreen Junior High
  • 145
    • 1st Cameron McDougal, Bennion Junior High
    • 2nd Preston Valora, Eisenhower Junior High
    • 3rd Tu`uta Sekeni, Evergreen Junior High
    • 4th Steele Headden, Olympus Junior High
  • 152
    • 1st Brandon Wood, Churchill Junior High
    • 2nd Chase Thatcher, Evergreen Junior High
    • 3rd Gage Fisher, Olympus Junior High
    • 4th Alejandro Colunga, Eisenhower Junior High
  • 162
    • 1st Ben Bywater, Olympus Junior High
    • 2nd Yousif Ismail, Evergreen Junior High
    • 3rd Api Tuia, Olympus Junior High
    • 4th Miles Mo, Evergreen Junior High
  • 175
    • 1st Marcus Perkins, Evergreen Junior High
    • 2nd Gavin Allein, Olympus Junior High
    • 3rd Will Peterson, Olympus Junior High
    • 4th Logan Alexander, Evergreen Junior High
  • 190
    • 1st Nik Orme, Olympus Junior High
    • 2nd Kameryn Simpson, Evergreen Junior High
    • 3rd Rafael Rodriguez, Evergreen Junior High
    • 4th Jacob Porter, Bonneville Junior High
  • 210
    • 1st Kade Roberts, Olympus Junior High
    • 2nd Dalen Hudiburgh, Evergreen Junior High
    • 3rd Brenden Peterson, Bennion Junior High
    • 4th Easton Galvan, Bonneville Junior High
  • 265
    • 1st Junior Manusete, Eisenhower Junior High
    • 2nd Sam Duran, Bonneville Junior High
    • 3rd Daniel Duran, Bonneville Junior High
    • 4th Cristian Espinel, Churchill Junior High
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail