Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Granite School District Division I
Junior High Championships

Team Results

  • 1. Olympus Junior High 243
  • 2. Eisenhower Junior High 148
  • 3. Evergreen Junior High 142
  • 4. Bennion Junior High 122
  • 5. Churchill Junior High 112.5
  • 6. Wasatch Junior High 96

Individual Results

  • 77
    • 1st Andrew Monson, Wasatch Junior High
    • 2nd David Walker, Olympus Junior High
    • 3rd Christopher Bedont, Eisenhower Junior High
    • 4th Xander Patterson, Eisenhower Junior High
  • 84
    • 1st Cooper Robbins, Churchill Junior High
    • 2nd Reason Robison, Bennion Junior High
    • 3rd Javon Lee, Evergreen Junior High
    • 4th Creed Hicken, Olympus Junior High
  • 91
    • 1st Peter Erikson, Churchill Junior High
    • 2nd Tyrone Johnson, Wasatch Junior High
    • 3rd Ashton Haaga, Olympus Junior High
    • 4th Derek Davis, Eisenhower Junior High
  • 98
    • 1st Carson Bennion, Olympus Junior High
    • 2nd Jackson Bennee, Olympus Junior High
    • 3rd Tyler Thompson, Evergreen Junior High
    • 4th Willem Koury, Bennion Junior High
  • 105
    • 1st Soyer Haaga, Olympus Junior High
    • 2nd Carson Davis, Bennion Junior High
    • 3rd Alex Jimenez, Evergreen Junior High
    • 4th Daymeon Bee, Eisenhower Junior High
  • 110
    • 1st Roman Franco, Churchill Junior High
    • 2nd Jordan Allred, Olympus Junior High
    • 3rd Gabe Rasmussen, Evergreen Junior High
    • 4th Leo Garcia, Eisenhower Junior High
  • 115
    • 1st Kaden Robinson, Eisenhower Junior High
    • 2nd Eduardo Olivera, Evergreen Junior High
    • 3rd Octavio Bull, Eisenhower Junior High
    • 4th Damien Renteria, Eisenhower Junior High
  • 120
    • 1st Jordan Creviston, Wasatch Junior High
    • 2nd Cameron Wallace, Evergreen Junior High
    • 3rd Jakob Harrison, Eisenhower Junior High
    • 4th Benjamin Amundsen, Churchill Junior High
  • 125
    • 1st Lucas Westover, Olympus Junior High
    • 2nd Biak Nung, Eisenhower Junior High
    • 3rd Tyson Dalhe, Evergreen Junior High
    • 4th Nativada Unsworth, Eisenhower Junior High
  • 131
    • 1st Matthew Valora, Eisenhower Junior High
    • 2nd Jacob Giauque, Olympus Junior High
    • 3rd Braden Fisher, Eisenhower Junior High
    • 4th Giovanni Ruiz Camacho, Eisenhower Junior High
  • 138
    • 1st Malachi Novosel, Eisenhower Junior High
    • 2nd Mark Bardsley, Evergreen Junior High
    • 3rd Zane McFarland, Olympus Junior High
    • 4th Cayleb Martinez, Bennion Junior High
  • 145
    • 1st Stan Butera, Olympus Junior High
    • 2nd Abdalla Alfaham, Evergreen Junior High
    • 3rd David Rodgers, Bennion Junior High
    • 4th Malachi Davies, Olympus Junior High
  • 152
    • 1st Hunter Birdsley, Olympus Junior High
    • 2nd Joshua Woolston, Churchill Junior High
    • 3rd Jarad Burdett, Bennion Junior High
    • 4th Dallin Avery, Eisenhower Junior High
  • 170
    • 1st Jake Walker, Wasatch Junior High
    • 2nd Lucas Spillett, Olympus Junior High
    • 3rd Luke Thompson, Olympus Junior High
    • 4th Johnny Frank, Olympus Junior High
  • 190
    • 1st Andrew Miller, Bennion Junior High
    • 2nd Addison Harris, Olympus Junior High
    • 3rd Ashton Liddiard, Bennion Junior High
    • 4th Omar Newman, Olympus Junior High
  • 210
    • 1st Tyler Fredrick, Olympus Junior High
  • 265
    • 1st Chris Senn, Bennion Junior High
    • 2nd Kenneth Fuger, Churchill Junior High
    • 3rd Joseph Flores, Eisenhower Junior High
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail