Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Intermountain Warrior Challenge
Holt Arena Pocatello, ID

Individual Results

  • Pre-Bantam (6 and Under)
    • 36
      • 1st Tyson Linnell, Stallions Wrestling
    • 40
      • 2nd Easton Carlson, Syracuse
      • 3rd Ledger Jones, Syracuse
    • 44
      • 1st Gabe Wolfley, Tech Wrestling
      • 2nd Tad Mosher, Top of Utah
    • 48
      • 1st Brax Wylie, Fremont
      • 5th Hunter Leavitt, Dons Wrestling
    • 53
      • 1st Trevin Dunn, Davis
      • 2nd Dane Cummins, Stingers
    • 53+
      • 2nd Tag Bangerter, Wasatch
      • 3rd Hazen Christensen, Bear River
  • Bantam (7 and 8)
    • 42
      • 1st Boston Brindley, Salem Hills
      • 3rd Keian Linnell, Stallions Wrestling
      • 5th Reid Harris, Syracuse
    • 46
      • 1st Gage Southwick, Westlake
      • 2nd Caleb Heyder, Stingers
      • 3rd Jantz Greenhalgh, Carbon Raptors
      • 6th Bridger Olson, Dons Wrestling
    • 50
      • 2nd Caleb Manheimer, Victory
      • 5th Kruz Arroyo, Carbon Raptors
    • 54
      • 4th Takoda Boger, Champions
      • 5th Kayden Smith, Carbon Raptors
      • 6th Eli Holker, Sanderson Wrestling
    • 59
      • 1st Jaxten Bowler, Canyon View
      • 2nd Kamon Thompson, Stingers
      • 4th Jack Burdick, Carbon Raptors
      • 5th Tristen Roberts, Team Prestige
    • 64
      • 2nd Jaxten Bowler, Canyon View
      • 3rd Blu Stephens, Sons of Atlas
    • 70
      • 1st Kingston Stroshine, Sons of Atlas
      • 5th Kavrick Olsen, Total Domination
    • 70+
      • 1st Kingston Stroshine, Sons of Atlas
      • 2nd Kormyck Roundy, Davis
      • 4th Joseph Guthrie, Ridgeline
  • Intermediate (9 and 10)
    • 50
      • 1st Kaden Oldroyd, Westlake
      • 2nd Easton Shelley, Dons Wrestling
      • 4th Traeton Manis, Dons Wrestling
      • 6th Tate Mikesell, Syracuse
    • 55
      • 2nd Connor Simons, Champions
    • 60
      • 2nd Kaleb Blackner, Roy
      • 3rd Statlen Hughes, Total Domination
      • 4th Perry Fowler, Syracuse
      • 6th Crue Cowan, Cowan Wrestling
    • 65
      • 1st Mason Carlson, Syracuse
      • 3rd Erik Carlile, Sanderson Wrestling
    • 70
      • 1st Austin Ellis, Sanderson Wrestling
      • 3rd Benjamin Ploehn, Stallions Wrestling
      • 4th Tayson Wylie, Fremont
    • 76
      • 2nd Shepard Stephens, Sons of Atlas
      • 4th Levi Jones, Syracuse
      • 6th Jaxon Zollinger, Top of Utah
    • 82
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 4th Brody Larsen, Wasatch
      • 5th Luke Bradshaw, Total Domination
    • 90
      • 4th Mason Holgreen, Total Domination
      • 5th Kyler Christiansen, Team Legacy
    • 120
      • 2nd Isaiah Sandoval, Syracuse
    • 120+
      • 1st Gable Lofthouse, Top of Utah
  • Novice (11 and 12)
    • 60
      • 2nd Daxston Bingham, Bear River
      • 3rd Karson Shelley, Dons Wrestling
      • 5th Crue Cowan, Cowan Wrestling
    • 65
      • 3rd Porter Olson, Dons Wrestling
      • 5th Teague Brown, Syracuse
    • 70
      • 3rd Korbin Chuchran, Westlake
      • 4th Gage Raddon, Total Domination
      • 5th Parker Garcia, Team Prestige
    • 75
      • 3rd Jex Bradshaw, Total Domination
      • 4th Kamren Wolff, Fremont
      • 6th Brecken Ogden, Team Prestige
    • 80
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 2nd Tucker Keller, Fremont
      • 3rd Jason Worthley, Fremont
    • 87
      • 2nd Brykn Burnett, Fremont
      • 4th Jackson Ricks, Stingers
    • 95
      • 2nd Brandon Ploehn, Stallions Wrestling
      • 4th Ryker Roundy, Davis
      • 6th Alexander Williams, Total Domination
    • 105
      • 5th Trayvn Boger, Champions
    • 120
      • 1st Preston Stevens, Champions
      • 4th Brayden Christiansen, Team Legacy
      • 5th Cash Wunderlich, Total Domination
    • 140
      • 2nd Jay Cash Henderson, Sanderson Wrestling
      • 3rd Jaxen Endresen, Syracuse
    • 140+
      • 1st Eli Bradshaw, Total Domination
  • Middle School
    • 72
      • 1st Easton Evans, Top of Utah
      • 2nd Korbin Chuchran, Westlake
      • 4th Kamren Wolff, Fremont
      • 5th Carter Nelson, Top of Utah
    • 77
      • 1st Kyison Garcia, Team Prestige
      • 2nd Jacob Carson, Team Prestige
      • 4th Cayson Curtis, Total Domination
      • 6th Max Miller, Bear River
    • 84
      • 3rd Andrew Fox, Champions
      • 4th Cooper Blackett, Juab
      • 5th Hagen Mayer, Total Domination
      • 6th Logan Hancey, Fremont
    • 91
      • 3rd Dallan Hunsaker, Sons of Atlas
      • 4th Ryker Brann, Empire Wrestling
    • 98
      • 5th Colton Erickson, Sanderson Wrestling
    • 105
      • 1st Jaxon Bearden, Team Prestige
      • 2nd Cayaen Smith, Sons of Atlas
      • 6th Sutton Brown, Syracuse
    • 112
      • 3rd Tucker Butler, Westlake
      • 5th Terrell Lee, Top of Utah
    • 120
      • 3rd Chase Ingram, Juab
      • 6th Will Harmon, Juab
    • 128
      • 1st Channing Warner, Juab
    • 138
      • 2nd Dillon Dick, Extreme Wrestling
    • 165
      • 4th Jason Davis, Utah Military Academy
      • 5th Jacob Speredon, Empire Wrestling
    • 185
      • 5th Jordan Williams, Wasatch
    • 265
      • 1st Tayden Roundy, Davis
      • 2nd Ryan Sazama, Morgan
  • High School
    • 100
      • 1st Bridger Ricks, Stingers
      • 2nd Brock Morris, Champions
    • 106
      • 5th Aidan Harris, Empire Wrestling
      • 6th Joseph Mecham, Sanderson Wrestling
    • 120
      • 1st Garrett Ricks, Stingers
      • 4th Jarett Jorgensen, Morgan
      • 6th River Wardle, Team Prestige
    • 126
      • 2nd Gavin Ayotte, Extreme Wrestling
      • 4th Mason Denton, Fremont
    • 132
      • 6th Hunter Evans, Top of Utah
    • 138
      • 2nd Stockton O`Brien, Wasatch
    • 145
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Zak Kohler, Wasatch
    • 152
      • 1st Isaac Wilcox, Olympus
    • 160
      • 1st Tanner Lofthouse, Top of Utah
      • 6th Wyatt Harmon, Juab
    • 165
      • 6th Eli Bradshaw, Total Domination
    • 170
      • 2nd Porter Chamberlain, Wasatch
    • 182
      • 2nd Tanner Shields, King of the Mountain
      • 6th Jayden Burton, Syracuse
    • 195
      • 1st Tyce Raddon, Total Domination
      • 3rd Bowen Shields, King of the Mountain
      • 4th Tristan Carman, Team Prestige
    • 285
      • 1st Brady Briskey, Warrior Wrestling
      • 3rd Kaden Montano, Syracuse
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail