Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Juab Tournament
Freestyle March 16, 2013 Nephi, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 37-40
      • 1st Talmage Mortimer, Champions
      • 2nd Wren Jackson, Salt Lake City
      • 3rd Lincon Cowan, Juab
      • 4th Chris Poulsen, Juab
    • 41-47
      • 1st Dak Eldredge, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
      • 3rd Kayden Lynn, Juab
      • 4th Braxten Blackett, Juab
    • 47-53
      • 1st Simeon Suguturaga, Bruin Wrestling
      • 2nd Ladd Holman, Juab
      • 3rd Camden Cox, Wasatch
      • 4th Cole Greenhalgh, Juab
  • Bantam (7 and 8)
    • 42-46
      • 1st Seth Sample, Juab
      • 2nd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 3rd Peyton Shuman, Champions
      • 4th Brayce Smith, Wolf Pack
    • 44-50
      • 1st Treson Coombs, Juab
      • 2nd Conner Ford, Champions
      • 3rd Ezra Robinson, Mettle Wrestling
      • 4th Trever Ewell, Salt Lake City
    • 50-52
      • 1st Payton Dotson
      • 2nd Cooper Blackett, Juab
      • 3rd Junior Wetzel, Champions
      • 4th Brooks Christensen, Millard County Wrestling Club
    • 65-71
      • 1st Landen Shurtleff, South Valley Wrestling
      • 2nd Joshua Biesinger, Champions
      • 3rd Will Harmon, Juab
      • 4th Blake Carter, Millard County Wrestling Club
  • Novice (11 and 12)
    • 65-70
      • 1st Cooper Cox, Champions
      • 2nd Carter Hughes, South Valley Wrestling
      • 3rd Zachary Ruffell, Orem
      • 4th Deklan Kelly, Wasatch
    • 70-75
      • 1st Quenton Mortimer, Champions
      • 2nd Ryker Boyce, Wolf Pack
      • 3rd Slade Sheriff, Millard County Wrestling Club
      • 4th McClain Miller, Panguitch
    • 74-78
      • 1st Brady Lowry, Ironmen Wrestling
      • 2nd Kaleb Nybo, Juab
      • 3rd Dahlance Smith, Wolf Pack
      • 4th Drake Mangum, Champions
    • 81-88
      • 1st Andrew Reese, Mettle Wrestling
      • 2nd Tucker Naccarato, South Valley Wrestling
      • 3rd Jace Thomas, Millard County Wrestling Club
      • 4th Justyn Mitchell, Champions
    • 89-98
      • 1st Bowen Shields, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Parker Gasser, Champions
      • 3rd Connor Kinross, Champions
      • 4th Justin Evans, Champions
    • 99-105
      • 1st Dyllin Broughton, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Cordon Nuttal, Champions
      • 3rd Joshua Lee, Champions
      • 4th Jacob Jackson, Millard County Wrestling Club
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 118-129
      • 1st Cezly Collard, Emery All-Stars
      • 2nd Mason Colledge, South Valley Wrestling
      • 3rd Joshua Allen, Millard County Wrestling Club
      • 4th Keegin Bray, Bruin Wrestling
    • 130-137
      • 1st Cade Coles
      • 2nd Bracken Lovell, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Victor Almanza, Millard County Wrestling Club
      • 4th Blake Robinson, Ironmen Wrestling
    • 132-135
      • 1st Trey Gale, Bruin Wrestling
      • 2nd Jesse Ballow, Juab
      • 3rd Ryan Jensen, Tactik
      • 4th Richard Dorrans, Salt Lake City
    • 151-163
      • 1st Brooks Robinson, Champions
      • 2nd Dalton Harmon, Juab
      • 3rd Tosh Wilcox, Mettle Wrestling
      • 4th David Schena, Millard County Wrestling Club
    • 151-165
      • 1st Jesse Williams, Ironmen Wrestling
      • 2nd Cory Rokovitz, Champions
      • 3rd Mac Peterson, Wolf Pack
      • 4th Tanner Nielson, Millard County Wrestling Club
    • 157-164
      • 1st Jesse Carlisle, Champions
      • 2nd Benjamin Smith, Champions
      • 3rd Jayce Steele, Juab
      • 4th Weston Anderton, Mettle Wrestling
    • 180-210
      • 1st Jonathan Wixom, Champions
      • 2nd Aaron Thomson, Ruiz Combat Grappling
      • 3rd Micah T Gill, Champions
      • 4th Jaden Heppler, Bruin Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail