Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Juab Tournament
Freestyle Nephi, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 33-41
      • 1st Cade Morris, Cedar Redmen
      • 2nd Maddox Sumsion, Juab
      • 3rd Dash Sanderson, TUG
      • 4th Maddix Park, Juab
    • 38-40
      • 1st Trevor Cowan, Juab
      • 2nd Traeton Manis, Dons Wrestling
      • 3rd Luke Poulson, Juab
      • 4th Daxton Memmott, Juab
    • 46-50
      • 1st Breck Torres, Pride Wrestling
      • 2nd Ryker O'Hearon, Champions
      • 3rd Dawson Whiteley, Juab
      • 4th Dartin Jenkins, Gunnison
  • Bantam (7 and 8)
    • 43-46
      • 1st Traedun Osborne, Juab
      • 2nd Connor Simons, Dons Wrestling
      • 3rd Chris Poulsen, Juab
      • 4th Crash Sherman, Mettle Wrestling
    • 45-49
      • 1st Sam Maestas, Champions
      • 2nd Crue Cowan, Juab
      • 3rd Kyler Spencer, Dons Wrestling
      • 4th Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
    • 47-51
      • 1st RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 2nd Talmage Mortimer, Champions
      • 3rd Kael Theobald, Pride Wrestling
      • 4th Lincon Cowan, Juab
    • 48-53
      • 1st Wren Jackson, Claw
      • 2nd Braxten Blackett, Juab
      • 3rd Wyatt Connelly, Champions
      • 4th Porter Carson, Pride Wrestling
    • 50-56
      • 1st Jhet Shepherd, Juab
      • 2nd Ammon Whitaker, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Ryker Olson, Dons Wrestling
      • 4th Koenn Sullivan, True Grit
    • 58-60
      • 1st Dak Eldredge, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Ladd Holman, Juab
      • 3rd Jaxon Sorenson, Westlake
      • 4th Will Jackson, Claw
  • Intermediate (9 and 10)
    • 47-51
      • 1st Cody Dyches, Team Takedown
      • 2nd Emeri Mortimer, Champions
      • 3rd Lander Bosh, Claw
    • 52-56
      • 1st Dillon Ivie, Cougar Den
      • 2nd Brayce Smith, Wolfpack
      • 3rd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 4th Cahill Simons, Dons Wrestling
    • 57-60
      • 1st Tyler Payne, Juab
      • 2nd Treyson Coombs, Juab
      • 3rd Brooks Christensen, Millard Eagles
      • 4th Zandon Theobald, Pride Wrestling
    • 58-62
      • 1st Weston Richins, Cougar Den
      • 2nd Jimmy Larson, Juab
      • 3rd Ryker Maestas, Pride Wrestling
      • 4th Rowdey Peterson, Juab
    • 61-66
      • 1st Hayden Mezenen, Claw
      • 2nd Cooper Blackett, Juab
      • 3rd Manny Ferrell, Mettle Wrestling
      • 4th Landon Roberts, Westlake
    • 65-68
      • 1st Trayvn Boger, Champions
      • 2nd Hayden Park, Juab
      • 3rd TJ Roberts, Westlake
    • 65-72
      • 1st Riggin Boger, Champions
      • 2nd Colton Theobald, Pride Wrestling
      • 3rd Sam Rasmussen, Millard County Wrestling Club
      • 4th Russell Evans, Total Domination
    • 75-82
      • 1st Landen Shurtleff, Pride Wrestling
      • 2nd Will Harmon, Juab
      • 3rd CJ Mascaro, Claw
      • 4th Preston Aagard, Juab
    • 78-80
      • 1st Thomas Bartholomew, Cave Club
      • 2nd Chase Bryan, Juab
      • 3rd Chase Poulsen, Juab
    • 88-96
      • 1st Braygen Tanner, Team Takedown
      • 2nd Levi Dansie, Juab
  • Novice (11 and 12)
    • 56-60
      • 1st Slade Mickelsen, Wolfpack
      • 2nd Kole Johnson, Stallions Wrestling
    • 63-66
      • 1st Jayton Bowers, Pride Wrestling
      • 2nd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 3rd Bracen Theobald, Pride Wrestling
      • 4th Mckade Poulsen, Juab
    • 67-70
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Tage Thomas, Pride Wrestling
      • 3rd Bridger Wilkins, TUG
    • 68-73
      • 1st Brock Morris, Cedar Redmen
      • 2nd Tezlin Winn, Team Takedown
      • 3rd Joshua Jackson, Millard County Wrestling Club
      • 4th Andrew Fox, Champions
    • 69-75
      • 1st Ethan Bundy, St. George
      • 2nd Ashton Neil, Champions
      • 3rd Ethan Boulton, Pride Wrestling
      • 4th Maddex Richardson, Juab
    • 74-76
      • 1st Tucker Butler, Westlake
      • 2nd Logan Holdaway, Juab
      • 3rd Jake Sullivan, True Grit
    • 78-80
      • 1st Jake Smith, Falcon Wrestling
      • 2nd Gatlin Penney, Millard Eagles
      • 3rd Ryler Blackett, Juab
    • 79-82
      • 1st Channing Warner, Champions
      • 2nd Kaleb Sanchez, Cougar Den
      • 3rd Landen Shurtleff, Pride Wrestling
      • 4th Chase Ingram, Juab
    • 82-84
      • 1st Boden Ballow, Juab
      • 2nd KC Whitaker, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Bridger Warren, Pride Wrestling
    • 86-89
      • 1st Hunter Petersen, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Sullivan Sample, Juab
      • 3rd Breken Mason, Wolfpack
      • 4th Brady Phillips, Stallions Wrestling
    • 105-112
      • 1st Daniel Garcia, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Conner White, Juab
      • 3rd Nathan Morley, Carbon Raptors
    • 156-158
      • 1st Brayden Barlow, Southern Utah Elite
      • 2nd Briggs Ludlow, Juab
      • 3rd Angel Ramirez, Millard County Wrestling Club
  • Schoolboy (13 and 14)
    • 65-67
      • 1st Benjamin Nielson, Juab
      • 2nd Keaton Sperry, Juab
    • 74-76
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Cole Jensen, Champions
      • 3rd Nathan Bartholomew, Cave Club
      • 4th Traeden Mcpherson, Juab
    • 78-84
      • 1st Ryker Boyce, Wolfpack
      • 2nd Easton Richins, Cougar Den
      • 3rd Hayden Wilson, Cave Club
      • 4th Declan Morris, Cedar Redmen
    • 82-85
      • 1st Caden Dunn, Westlake
      • 2nd Brian Evans, Total Domination
      • 3rd Jaxon Morlan, Cougar Den
      • 4th Ryder Trapp, Wolfpack
    • 86-94
      • 1st Quenton Mortimer, Champions
      • 2nd Jayden Petersen, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Conner Ingram, Juab
      • 4th Dahlance Smith, Wolfpack
    • 89-95
      • 1st Kaleb Nybo, Juab
      • 2nd Danny Khoundet, Stallions Wrestling
      • 3rd Brock Edwards, Total Domination
      • 4th Kelton Bastian, Wolfpack
    • 96-106
      • 1st Carson Sheets, Junior Devils
      • 2nd Jate Frost, Cougar Den
      • 3rd Cade Bowring, Juab
      • 4th Gavyn Bond, Millard Eagles
    • 99-106
      • 1st Wyatt Hogan, Cougar Den
      • 2nd Dylan Painter, Juab
      • 3rd Brock Davis, Dons Wrestling
      • 4th Tristan Anderson, Red Storm
    • 109-118
      • 1st Izaya Valdez, Westlake
      • 2nd Elijah Wilson, Cave Club
      • 3rd John Evans, Total Domination
    • 123-133
      • 1st Bowen Shields, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Merrell Morley, Pride Wrestling
      • 3rd Blake Mangelson, Juab
      • 4th Wesley Dixon, Millard County Wrestling Club
    • 135-138
      • 1st Koby Johnson, Stallions Wrestling
      • 2nd Browning Bennion, Cedar Redmen
      • 3rd Tate Willoughby, Millard County Wrestling Club
      • 4th Dallin Barlow, Southern Utah Elite
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 103-106
      • 1st Stockton O`Brien, Mettle Wrestling
      • 2nd Chyler Zeeman, Champions
      • 3rd Anthony Herrera, Stallions Wrestling
      • 4th Christian Oili, Cappy Cats
    • 109-114
      • 1st Jaren Myrup, Champions
      • 2nd Gage Mason, Wolfpack
      • 3rd Randal Donn, Cappy Cats
      • 4th Juan Rodriguez, Millard County Wrestling Club
    • 114-121
      • 1st Brady Lowry, Falcon Wrestling
      • 2nd Hailey Cox, Champions
      • 3rd Joshua Bartholomew, Cave Club
      • 4th Tyler Lynn, Juab
    • 118-126
      • 1st Parker Elison, Cougar Den
      • 2nd Alex Holder, Gunnison
      • 3rd Jordan Roper, Pride Wrestling
      • 4th Eros Ortiz, Dons Wrestling
    • 122-127
      • 1st Sandon Stokes, Cedar Redmen
      • 2nd Kayden Gibson, Carbon Raptors
      • 3rd Joseph Marshall, Bulldog Elite
      • 4th Kiellin Bradshaw, Total Domination
    • 122-132
      • 1st Chayton Jacobson, Gunnison
      • 2nd Alec Carson, Champions
      • 3rd Sam Smith, Falcon Wrestling
      • 4th Ezraliem Anderson, Millard County Wrestling Club
    • 126-134
      • 1st Tanner Cox, Champions
      • 2nd Aldair Moran, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Morley Sullivan, Warrior Wrestling
      • 4th Tate Johnson, Wolfpack
    • 127-134
      • 1st Chance Bundy, St. George
      • 2nd Dyllin Broughton, Delta
      • 3rd Wyatt Harmon, Juab
      • 4th Syrus Miner, Gunnison
    • 132-135
      • 1st Taylor LaMont, Champions
      • 2nd Benjamin Worlton, Cappy Cats
      • 3rd Kaleb Kelly, Millard County Wrestling Club
      • 4th McKay Palmer, Pride Wrestling
    • 135-137
      • 1st Judd Crane, Wolfpack
      • 2nd Conrad Ortiz, Dons Wrestling
      • 3rd Dawson Winterton, Cougar Den
      • 4th Josh Turner, Delta
    • 138-143
      • 1st Payton Knight, Champions
      • 2nd Morgan Maxfield, TUG
      • 3rd Rett Riding, Millard County Wrestling Club
      • 4th Ruben Goldtooth, Junior Devils
    • 140-144
      • 1st Kyle Evans, Total Domination
      • 2nd Jorgen Olsen, Dons Wrestling
      • 3rd Ryan Hansen, Champions
      • 4th Nathan Richards, Cougar Den
    • 142-150
      • 1st Tyler Manookin, Pride Wrestling
      • 2nd Gatlin Peterson, Champions
      • 3rd Brock Mcleod, Spanish Fork
      • 4th Micah Butler, Westlake
    • 145-157
      • 1st Tristan Hellstrom, Champions
      • 2nd Tanner Shields, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Joey Aagard, Juab
      • 4th Kenyon Green, Total Domination
    • 150-156
      • 1st Parker Kay, Champions
      • 2nd Cody Woodhosue, Wolfpack
      • 3rd Alec Gull, Red Storm
      • 4th McKinley George, Millard County Wrestling Club
    • 155-168
      • 1st Byron Anderson, Red Storm
      • 2nd Dylan Johnson, Champions
      • 3rd Yair Moran, Millard County Wrestling Club
      • 4th Korey Barlow, Cappy Cats
    • 158-170
      • 1st Johnny O'Hearon, Champions
      • 2nd Kolby Smith, Champions
      • 3rd Dillon Sleper, Spanish Fork
      • 4th Jesse Steele, Cave Club
    • 176-188
      • 1st Cory Rokovitz, Champions
      • 2nd Ruben Zarate, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Cason Messersmith, Juab
    • 194-200
      • 1st Dylan White, Juab
      • 2nd David Flores, Stallions Wrestling
    • 216-227
      • 1st Jake Vlahovich, St. George
      • 2nd Bradden Davis, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Carson Kay, Champions
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail