Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Juab Tournament
Greco-Roman March 15, 2013 Nephi, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 37-39
      • 1st Talmage Mortimer, Champions
      • 2nd Abram Robinson, Mettle Wrestling
  • Bantam (7 and 8)
    • 42-46
      • 1st Conner Ford, Champions
      • 2nd Braxten Blackett, Juab
      • 3rd Cage Rangel, Mettle Wrestling
      • 4th Ezra Robinson, Mettle Wrestling
    • 43-47
      • 1st Seth Sample, Juab
      • 2nd Peyton Shuman, Champions
      • 3rd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 4th Camden Cox, Wasatch
    • 50-54
      • 1st Kaden Ercanbrack, Champions
      • 2nd Cooper Blackett, Juab
      • 3rd Nicholas Hamilton, Zombie Squad
      • 4th Keaton Gines, Tiny Titans
    • 51-52
      • 1st Payton Dotson
      • 2nd Junior Wetzel, Champions
      • 3rd Ladd Holman, Juab
    • 66-71
      • 1st Will Harmon, Juab
      • 2nd Cael Smith, Juab
      • 3rd Blake Carter, Millard County Wrestling Club
  • Intermediate (9 and 10)
    • 51-56
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Payton Dotson
      • 3rd Ryan McKitrick, Bruin Wrestling
    • 60-64
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Channing Warner, Champions
      • 3rd Logan Holdaway, Juab
    • 69-74
      • 1st Boden Ballow, Juab
      • 2nd Sullivan Sample, Juab
      • 3rd Izaac Wetzel, Champions
      • 4th Kaleb Gines, Tiny Titans
    • 88-89
      • 1st Chandler Loveless, South Valley Wrestling
      • 2nd Aiden M. Seely, Champions
  • Novice (11 and 12)
    • 67-74
      • 1st Quenton Mortimer, Champions
      • 2nd McClain Miller, Panguitch
      • 3rd Cooper Cox, Champions
    • 75-77
      • 1st Kaleb Nybo, Juab
      • 2nd Morgan Orum, Mettle Wrestling
    • 98-105
      • 1st Cordon Nuttal, Champions
      • 2nd Gabriel Blad, Ironmen Wrestling
      • 3rd Justin Evans, Champions
    • 86-93
      • 1st Connor Kinross, Champions
      • 2nd Justyn Mitchell, Champions
      • 3rd Judge Shuman, Champions
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 78-81
      • 1st Gentry Warner, Champions
      • 2nd Brady Lowry, Ironmen Wrestling
    • 90-91
      • 1st Hailey Cox, Champions
      • 2nd Stetson Shuman, Champions
      • 3rd Tyler Lynn, Juab
      • 4th Jaren Myrup, Champions
    • 113-123
      • 1st Shad Winn, Juab
      • 2nd Jacob Ward, Champions
      • 3rd Brady Turner, Millard County Wrestling Club
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 92-100
      • 1st Matthew Brink, Mettle Wrestling
      • 2nd Bryson Emery, Salt Lake City
    • 110-118
      • 1st Tanner Cox, Champions
      • 2nd Dylan Gregerson, 3-Style Wrestling Club
      • 3rd Tristan Hellstrom, Champions
      • 4th Preston Carter, Millard County Wrestling Club
    • 121-128
      • 1st Taylor LaMont, Champions
      • 2nd Lukas Erickson, Agoge
      • 3rd Kenny Lopez, Ironmen Wrestling
      • 4th Mason Colledge, South Valley Wrestling
    • 118-126
      • 1st Brandon Williams, Enterprise
      • 2nd Alura Hamilton, Zombie Squad
      • 3rd Rebekkah Hamilton, Zombie Squad
    • 127-136
      • 1st Jeremiah Evans, Champions
      • 2nd Andy Larsen, One Four Wrestling
      • 3rd Blake Robinson, Ironmen Wrestling
      • 4th Carsen Potter, Ironmen Wrestling
    • 133-139
      • 1st Trey Gale, Bruin Wrestling
      • 2nd Jesse Ballow, Juab
      • 3rd Ray Cao, Agoge
    • 143-154
      • 1st Landon Knutzen, Champions
      • 2nd Tevin Nuttal, Champions
      • 3rd Tanner Shuman, Champions
      • 4th Kolton Lynn, Juab
    • 147-160
      • 1st Jerry Dougherty, Ironmen Wrestling
      • 2nd Jesse Williams, Ironmen Wrestling
      • 3rd Cory Rokovitz, Champions
      • 4th Trevan Linton, Juab
    • 151-164
      • 1st Grant LaMont, Champions
      • 2nd Brooks Robinson, Champions
      • 3rd Dalton Harmon, Juab
      • 4th Benjamin Smith, Champions
    • 193-210
      • 1st Jonathan Wixom, Champions
      • 2nd Micah T Gill, Champions
  • Open (18 and Older)
    • 187
      • 1st Travis Hammer, Palm Desert
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail