Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Kingdom Klub Tournament
Greco-Roman Feb. 24, 2012 Salt Lake City, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 36-37
      • 1st Lisiate Valeti, Champions
      • 2nd Tyler Khoundet, Peak Wrestling
  • Bantam (7 and 8)
    • 46-53
      • 1st Weston Nielsen, Team Legacy
      • 2nd Carter Nelson
      • 3rd Tristan Ocana, Crusher Wrestling
      • 4th Tevita Valeti, Champions
  • Intermediate (9 and 10)
    • 53-55
      • 1st Marco Herrera, Fremont
      • 2nd Austin Bush, Attack
      • 3rd Channing Warner, Champions
      • 4th Cole Clawson, Peak Wrestling
    • 56-60
      • 1st Ethan Wood, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Marcus Patrick, Kingdom Klub
      • 3rd Ezay Castillo, Team Legacy
      • 4th Jacen Taylor, Wrestling Thunder
    • 59-61
      • 1st Drew Lang, Team Legacy
      • 2nd Taylor Young, Wrestling Thunder
      • 3rd Cannon Manning, Team Tooele
      • 4th Izic Martinez, Fremont
    • 61-62
      • 1st Sammy Heywood, Wasatch
      • 2nd Danny Khoundet, Peak Wrestling
      • 3rd Casey Isaacson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 4th Josh Lott, Riverton 3-Style
    • 66-71
      • 1st Hunter Bowden, Fremont
      • 2nd Kameron Moss, Team Legacy
      • 3rd Joshua Herrera, Fremont
      • 4th Stanley Kerr, Peak Wrestling
    • 73-76
      • 1st Izaiah Martinez, Fremont
      • 2nd Justyn Mitchell, Champions
      • 3rd Jack White, Team Legacy
    • 89-91
      • 1st Geoffrey Kelley, Crusher Wrestling
      • 2nd M Reed Cunningham, Stingers
      • 3rd Gentry Bowles, Riverton 3-Style
    • 117-120
      • 1st Weston Warr, Fremont
      • 2nd Triston Bowles, Riverton 3-Style
  • Novice (11 and 12)
    • 60-65
      • 1st Dylian Moore, Peak Wrestling
      • 2nd Trevor Allred, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Mckay Bush, Attack
      • 4th Dylan Nelson
    • 66
      • 1st Colby Bowden, Fremont
      • 2nd Kegan Leatherow, Fremont
      • 3rd Kierstien Bush, Attack
      • 4th Tayton Bennett, Fremont
    • 71-75
      • 1st Jack Lang, Team Legacy
      • 2nd William Jeppson, Crusher Wrestling
      • 3rd Mason Denton, Fremont
    • 78-79
      • 1st Gentry Warner, Champion
      • 2nd Riley Noble, Team Legacy
    • 101-103
      • 1st Brandyn Gaytan, Stingers
      • 2nd Jamison Kerr, Peak Wrestling
      • 3rd Elijah Schott, Mountain Top Wrestling Club
    • 126-130
      • 1st Enryque Castillo, Team Legacy
      • 2nd Jonny Herrera, Fremont
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 76-81
      • 1st Tanner Benedict, Team Legacy
      • 2nd Koy Caldwell, Warriors Wrestling
      • 3rd Blake Barela, Fremont
      • 4th Shawn Fay, Mountain Top Wrestling Club
    • 84-92
      • 1st Cole Moody, Team Legacy
      • 2nd Logan Jensen, Grapplers West
      • 3rd Seth Gardner, Wasatch
    • 89-95
      • 1st Jaxon Van Tassell, Salem Skyhawks
      • 2nd Weston Memmott, Team Erkin
      • 3rd Matthew Brink, Wrestling Thunder
      • 4th Gavin Dockstader, Mountain Top Wrestling Club
    • 108-111
      • 1st Jaron Jensen, Grapplers West
      • 2nd Ritchie Heywood, Wasatch
      • 3rd Steven Quintana, Crusher Wrestling
      • 4th Payton Knight, Champions
    • 111-120
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Davis Reynaud, Brighton
      • 3rd Austin Earley, Crusher Wrestling
    • 123-125
      • 1st Sean Johnson, Team Legacy
      • 2nd Spencer Kelly, Champions
    • 136-144
      • 1st Wyatt Koelling, Crusher Wrestling
      • 2nd Koy Wilkinson, TUG
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 114-116
      • 1st Jaydon Rogers, Crusher Wrestling
      • 2nd Dallin Denton, Fremont
      • 3rd Justin Schwendiman, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Justin Andreasen, Stingers
    • 117-123
      • 1st Jordan Taylor, Elite
      • 2nd Drew Hawkins, Bear Den
      • 3rd Davis Halls, Woods Cross
      • 4th Marshall Adams, Mountain Top Wrestling Club
    • 128-141
      • 1st Landon Knutzen, Champions
      • 2nd Brooks Robinson, Champions
      • 3rd Brady Anderson, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Dakota Caldwell, Warrior Wrestling
    • 132-144
      • 1st Colton Anderson, Salt City Grapplers
      • 2nd Tyrin Barney, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Dakota Frazier, Champions
      • 4th Collin Hawkins, Bear Den
    • 148-157
      • 1st Grant LaMont, Champions
      • 2nd Seth Manning, Team Tooele
      • 3rd Walker Van Tassell, Salem Skyhawks
      • 4th Bailey Carlson, TUG
    • 159-172
      • 1st Brayden Nuffer
      • 2nd Ross Cameron, Wrestling Thunder
      • 3rd Kameron Wilkinson, TUG
      • 4th Jerry Land, Riverton 3-Style
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail