Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Mt. View Tournament
Freestyle Orem, UT

Individual Results

  • Flyweight (Ages 6 and Under)
    • 38-42
      • 1st Catcher Brady, TUG
      • 2nd Ryker Weight, Pride Wrestling
      • 3rd Johannes Poulsen, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Gabriel Foote, Mountain Top Wrestling Club
    • 46-50
      • 1st Boston Backus, Champions
      • 2nd Hunter Leavitt, Dons Wrestling
      • 3rd Daxton Stewart, Wasatch
  • Bantam (7 and 8)
    • 41-43
      • 1st Boston Brindley, Salem Hills
      • 2nd Flynn Rangel, Champions
      • 3rd Bridger Gray, TUG
    • 45-50
      • 1st Stockton Judd, TUG
      • 2nd Mason Rodriguez, Draper APA
      • 3rd Treyton Weight, Pride Wrestling
    • 47-51
      • 1st Caleb Manheimer, Victory
      • 2nd Crue Jolley, Pride Wrestling
      • 3rd Jack Holman, Juab
      • 4th Kalen Glissmeyer, Wasatch
    • 52-56
      • 1st Uriah Anderson, King of the Mountain
      • 2nd Connor Avery, Team Prestige
      • 3rd Drayger Cloward, Longhorn Wrestling
      • 4th Takoda Boger, Champions
    • 52-57
      • 1st Jaxten Bowler, Ironmen
      • 2nd River Moosman, TUG
      • 3rd Tristen Roberts, Team Prestige
      • 4th Gavin West, Champions
    • 58-62
      • 1st Blu Stephens, Sons of Atlas
      • 2nd Saxton Stradinger
      • 3rd Zach Williams, TUG
    • 64-68
      • 1st Kingston Stroshine, Sons of Atlas
      • 2nd Samuel Birch, Champions
      • 3rd Kavrick Olsen, Total Domination
  • Intermediate (9 and 10)
    • 48-52
      • 1st Cade Morris, Champions
      • 2nd Trayl Moat, King of the Mountain
      • 3rd Traeton Manis, Dons Wrestling
      • 4th Alex Manheimer, Victory
    • 53-56
      • 1st Samuel Moody, Westlake
      • 2nd Kale Zorn, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Henson Wood, Team Prestige
      • 4th Andrew Herring, Charger Wrestling
    • 55-60
      • 1st Jacob Millward, Sons of Atlas
      • 2nd Taegan Leavitt, Dons Wrestling
      • 3rd Jesse Judkins, Champions
      • 4th Hayden Ballantyne, Westlake
    • 56-60
      • 1st Asher Millward, Sons of Atlas
      • 2nd Connor Simons, Champions
      • 3rd Trexden Olsen, Total Domination
      • 4th Tanner Telford, Victory
    • 56-62
      • 1st Statlen Hughes, Total Domination
      • 2nd Slone Hardy, Pride Wrestling
      • 3rd Simon Boyer, Timpanogos
      • 4th Levi Tueller, Pride Wrestling
    • 61-66
      • 1st Xane Shurtleff, Champions
      • 2nd Cohen Mortensen, Westlake
      • 3rd Spartan Stradinger
      • 4th Rilen Brindley, Salem Hills
    • 62-66
      • 1st Daxton Jolley, Pride Wrestling
      • 2nd Hyrum LaMont, Champions
      • 3rd Austin Taylor, Longhorn Wrestling
    • 67-69
      • 1st Gage Bird, Longhorn Wrestling
      • 2nd Porter Carson, Pride Wrestling
      • 3rd Mason Timpson, Draper APA
      • 4th Karl Ledbetter, Team Prestige
    • 76-78
      • 1st Shepard Stephens, Sons of Atlas
      • 2nd Gage Brady, Victory
      • 3rd Ayden Robinson, Westlake
    • 85-91
      • 1st Jaxson Young, Juab
      • 2nd Hyrum Stafford, Mettle Wrestling
      • 3rd Mason Holgreen, Total Domination
      • 4th Beau Crump, Juab
  • Novice (11 and 12)
    • 54
      • 1st Hayden Ballantyne, Westlake
      • 2nd Cannon Hardy, Pride Wrestling
      • 3rd Kale Zorn, Mountain Top Wrestling Club
    • 62-66
      • 1st Kael Theobald, Champions
      • 2nd Max Richins, Wasatch
      • 3rd Tydon Wood, Team Prestige
      • 4th Jaxson Hennefer, Atlas Wrestling
    • 66-71 (Bracket A)
      • 1st Korbin Chuchran, Westlake
      • 2nd Rhett Carter, Pride Wrestling
      • 3rd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 4th Jarom Gappmayer, Team Prestige
    • 66-71 (Bracket B)
      • 1st Garrett Perry, Juab
      • 2nd Cash Vigos, Team Prestige
      • 3rd Cahill Simons, Champions
      • 4th Dylan Hennefer, Atlas Wrestling
    • 73-75
      • 1st Tege Kelley, Mettle Wrestling
      • 2nd Roany Proffit, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Jex Bradshaw, Total Domination
      • 4th Mason Grow, Champions
    • 75-81
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 2nd Ammon Curtis, Champions
      • 3rd Brecken Ogden, Team Prestige
      • 4th Connor Knudsen, Timberwolf Wrestling
    • 75-78
      • 1st Tel Parry, Star Valley (Wyo.)
      • 2nd Tracen Backus, Champions
      • 3rd Oakley Walton, King of the Mountain
      • 4th Coen Maxwell, Riverton Wolf Pack
    • 78-84
      • 1st Denver Cloward, Longhorn Wrestling
      • 2nd Josh Fish, Westlake
      • 3rd Austin Sherman, Champions
      • 4th Eli Jurgens, Timberwolf Wrestling
    • 80-86
      • 1st Morgan Tingey, King of the Mountain
      • 2nd Weston Richins, Longhorn Wrestling
      • 3rd Levi Birch, Champions
      • 4th Cage Rangel, Champions
    • 88-95
      • 1st Kaden Turner, King of the Mountain
      • 2nd Banks Love, Team Prestige
      • 3rd Timothy Yeo, Charger Wrestling
      • 4th Trinity Sanchez, Tactik 3-Style
    • 95-103
      • 1st Trayvn Boger, Champions
      • 2nd Cutler Blonquist, North Summit
      • 3rd Alexander Williams, Total Domination
      • 4th Zayde Walker, Longhorn Wrestling
    • 113-120
      • 1st Thanasi Johnson, Atlas Wrestling
      • 2nd Cash Wunderlich, Total Domination
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 70-76
      • 1st Tyler Payne, Juab
      • 2nd Camden Moat, King of the Mountain
      • 3rd Hunter Sanchez, Team Prestige
      • 4th Braden Balmforth, Westlake
    • 79-84
      • 1st Hagen Mayer, Total Domination
      • 2nd Trey Thompson, Westlake
      • 3rd Gabriel Perry, Juab
      • 4th Devyn Greenland, TUG
    • 85-90
      • 1st Colton Theobald, Champions
      • 2nd Gavyn Gappmayer, Team Prestige
      • 3rd Rayshon Baker, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Adam Beseiso, Charger Wrestling
    • 87-91
      • 1st Kaden Ercanbrack, Champions
      • 2nd Douglas Evans, Total Domination
      • 3rd Jack Lounsbury, Team Prestige
      • 4th Quinn Bedell, Charger Wrestling
    • 92-99 (Bracket A)
      • 1st Russell Evans, Total Domination
      • 2nd Ryder Robinson, Team Prestige
      • 3rd Brayden Webb, Longhorn Wrestling
      • 4th Jared Miller, Wasatch
    • 92-99 (Bracket B)
      • 1st Manny Ferrell, TUG
      • 2nd Cody Burr, Bruin Wrestling
      • 3rd Hagen Orton, Ironmen
    • 99-105
      • 1st Cole Carter, Pride Wrestling
      • 2nd Quinn Richins, Wasatch
      • 3rd Anthony O`Brien, Longhorn Wrestling
      • 4th Zane Miner, Champions
    • 104-113
      • 1st Ethan Boulton, Pride Wrestling
      • 2nd Damian Neuwirth, TUG
      • 3rd Billy Ferguson, Champions
      • 4th Kyler Tuley, Green River Grapplers (Wyo.)
    • 106-113
      • 1st Gabe Lake, Ironmen
      • 2nd Hixon Canto, Champions
      • 3rd Trevyn Gates, Sons of Atlas
      • 4th Logan Holdaway, Juab
    • 114-124
      • 1st Will Harmon, Juab
      • 2nd Riggen Walker, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Preston Stevens, Champions
      • 4th Kayden Jensen, Charger Wrestling
    • 119-128
      • 1st Nathan Birch, Champions
      • 2nd Jacob Green, Westlake
      • 3rd Calton Thurston, Timberwolf Wrestling
      • 4th Tristan Cox, Bruin Wrestling
    • 132-135
      • 1st Trevor Frank, Pride Wrestling
      • 2nd Monson Morley, Pride Wrestling
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 71-74
      • 1st Camden Moat, King of the Mountain
      • 2nd Cayson Curtis, Total Domination
      • 3rd William Kerby, Timpanogos
    • 94-101
      • 1st Brock Morris, Champions
      • 2nd Michael McKitrick, Bruin Wrestling
      • 3rd Trae Rasmussen, Champions
      • 4th Braxton Rasmussen, Champions
    • 102-108
      • 1st Ryan McKitrick, Bruin Wrestling
      • 2nd Clayton Weber, Mountain Top Wrestling Club
    • 104-109
      • 1st Carson Pease, Stallions Wrestling
      • 2nd Seth Hansen, Tactik 3-Style
      • 3rd Gable Stoddard, Bruin Wrestling
      • 4th Parker Sulz, Timberwolf Wrestling
    • 109-114
      • 1st Carson Whitney, Longhorn Wrestling
      • 2nd Nathan Bartholomew, Cave Club
      • 3rd Grant Knudsen, Timberwolf Wrestling
      • 4th Harper Thompson, Tactik 3-Style
    • 115-120
      • 1st Izaya Valdez, Westlake
      • 2nd Brayden Warner, Tactik 3-Style
      • 3rd Joshua Millward, Sons of Atlas
      • 4th Easton Richins, Longhorn Wrestling
    • 116-125
      • 1st Brock Gutierrez, Olympus
      • 2nd Bryce Hysong, Cottonwod Heights
      • 3rd Caleb Balmforth, Westlake
      • 4th Adam Colson, Timberwolf Wrestling
    • 119-127
      • 1st Cale Miner, Champions
      • 2nd Cole Pearce, Tactik 3-Style
      • 3rd Michael Brown, Timberwolf Wrestling
    • 124-129
      • 1st Gage Ogden, Team Prestige
      • 2nd Zeke Kelley, Mettle Wrestling
      • 3rd Andrew Weakley, Champions
      • 4th Deegan Palmer, Pride Wrestling
    • 125-132
      • 1st Tristan Farnsworth, Longhorn Wrestling
      • 2nd Brian Evans, Total Domination
      • 3rd Rhett Miner, Champions
      • 4th Jacob Finlinson, Westlake
    • 129-135
      • 1st Dawson Schramm, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Kelten Campbell, Longhorn Wrestling
      • 3rd Jace Lang, Southern Utah Elite
      • 4th Adrian Lemus, Champions
    • 130-136
      • 1st Cole Lake, Ironmen
      • 2nd Declan Morris, Champions
      • 3rd Hunter Chariton, Bruin Wrestling
      • 4th Wyatt Holdaway, Juab
    • 134-140
      • 1st Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Tanner Macintosh, Ironmen
      • 3rd Trevor LaMont, Champions
    • 136-146
      • 1st Carson Sheets, Longhorn Wrestling
      • 2nd Seth Burr, Bruin Wrestling
      • 3rd Colby Eastmond, Mettle Wrestling
      • 4th Rylan Stevens, Champions
    • 137-147
      • 1st Colter Julian, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Josuee Sanchez, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Jordan Sanchez, Tactik 3-Style
      • 4th Jonathan Anderson, Cyprus
    • 138-148
      • 1st Cort Raddon, Total Domination
      • 2nd Daxton Monroe, Sons of Atlas
      • 3rd Collin Sherman, Champions
      • 4th Corey Burgener, Mountain Top Wrestling Club
    • 144-149
      • 1st Dean Thompson, Longhorn Wrestling
      • 2nd Brock Loveless, Pride Wrestling
      • 3rd Jensen Barnes, Draper APA
    • 150-160
      • 1st Hayes Dalton, Champions
      • 2nd Eidan Ledezma, Timberwolf Wrestling
      • 3rd Hunter Duke, TUG
      • 4th Jordan Wardle, Bingham
    • 149-156
      • 1st Heston Murdock, Longhorn Wrestling
      • 2nd Kaden Westerlind, Charger Wrestling
      • 3rd Spencer Cookson, Bruin Wrestling
      • 4th Alexander Lee, Tactik 3-Style
    • 150-157
      • 1st McKay Foy, Longhorn Wrestling
      • 2nd Brady Lowry, Ironmen
      • 3rd Conner Morris, Mettle Wrestling
    • 156-160
      • 1st Ethan Shunn, Westlake
      • 2nd Andrew Jensen, Champions
      • 3rd Jett High, King of the Mountain
      • 4th Seth Rogers, Charger Wrestling
    • 158-164
      • 1st Gus Dalton, Champions
      • 2nd Weston Shumway, Tactik 3-Style
      • 3rd Tyler Rose, Mettle Wrestling
      • 4th Dax Gove, Charger Wrestling
    • 160-165
      • 1st Joshua Lee, Champions
      • 2nd Tucker Naccarato, Pride Wrestling
      • 3rd Wyatt Harmon, Juab
      • 4th Elijah Wilson, Cave Club
    • 163-169
      • 1st Anthony Archuleta, Cyprus
      • 2nd Jacob Dorton, Orem Tigers
      • 3rd Treyce Tuckett, Timpanogos
      • 4th Talon Holdaway, Juab
    • 170-178
      • 1st Tyson Carter, Pride Wrestling
      • 2nd Austin Winterton, Orem Tigers
      • 3rd Eli Stafford, Bruin Wrestling
      • 4th Jesse Warren, Timberwolf Wrestling
    • 176-188
      • 1st Hayden Walker, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Cash Robb, Longhorn Wrestling
      • 3rd Carson Pugh, Mountain Top Wrestling Club
    • 193-202
      • 1st Cody Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Josef Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Jesse Steele, Cave Club
      • 4th Shay Pulley, TUG
    • 220-244
      • 1st Macintyre Thacker, Longhorn Wrestling
      • 2nd Ryley Horrocks, Bruin Wrestling
    • 260-280
      • 1st David Herring, Bruin Wrestling
      • 2nd Aaron Wilcox, Charger Wrestling
      • 3rd Braxton Ard, Stallions Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail