Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Mt. View Tournament
Greco-Roman Orem, UT

Individual Results

  • Flyweight (Ages 6 and Under)
    • 35-38
      • 1st Easton Shelley, Champions
      • 2nd Bryton Bradshaw, Mountain Top Wrestling Club
  • Bantam (7 and 8)
    • 40-45
      • 1st Kolten Bradshaw, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Chance Blevins, Bruin Wrestling
      • 3rd Hyrum LaMont, Champions
      • 4th Samuel Moody, Mettle Wrestling
    • 46-50
      • 1st Talmage Mortimer, Champions
      • 2nd Kael Theobald, Pride Wrestling
      • 3rd Crue Cowan, Juab
      • 4th Crash Sherman, Mettle Wrestling
    • 50-54
      • 1st Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
      • 2nd Braxten Blackett, Juab
      • 3rd Wyatt Connelly, Champions
      • 4th Madison Sherman, Mettle Wrestling
    • 56-60
      • 1st Myka Love, GAP
      • 2nd Ammon Whitaker, Millard County Wrestling
    • 60-65
      • 1st Simeon Suguturaga, Bruin Wrestling
      • 2nd Reid Deede, Champions
  • Intermediate (9 and 10)
    • 48-54
      • 1st Layne Kleimann, Team Prestige
      • 2nd Roany Proffit, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 4th Emeri Mortimer, Champions
    • 63-67
      • 1st Colton Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Cooper Blackett, Juab
      • 3rd Tyler Blevins, Bruin Wrestling
      • 4th JD Davis, TUG
    • 90-93
      • 1st Landen Shurtleff, Pride Wrestling
      • 2nd Walker Deede, Springville
      • 3rd Karver Mock, Falcon Wrestling
  • Novice (11 and 12)
    • 64-70
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Andrew Fox, Champions
      • 3rd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 4th Douglas Evans, Total Domination
    • 69-76
      • 1st Dawson Wood, Champions
      • 2nd Gabe Lake, Canyon View
      • 3rd Ashton Neil, Champions
      • 4th Michael Davis, TUG
    • 75-80
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Bronson Richins, North Summit
      • 3rd KC Whitaker, Millard County Wrestling
    • 85-89
      • 1st Brock Gutierrez, Team Prestige
      • 2nd Trevor LaMont, Champions
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 79-86
      • 1st Brian Evans, Total Domination
      • 2nd Cooper Cox, Champions
      • 3rd Cole Lake, Canyon View
      • 4th Ethan Leavitt, Champions
    • 91-100
      • 1st Heston Wood, Champions
      • 2nd Cade Bowring, Juab
      • 3rd Quenton Mortimer, Champions
      • 4th Ben Taufer, Tactik 3-Style
    • 98-107
      • 1st Carson Sheets, Junior Devils
      • 2nd Connor Fullmer, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Justin Evans, Champions
    • 107-115
      • 1st Izaya Valdez, Westlake
      • 2nd Riley Noble, Team Erkin
      • 3rd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Justyn Mitchell, Champions
    • 110-117
      • 1st John Evans, Total Domination
      • 2nd Dylan Upshaw, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Hyrum Froerer, Champions
      • 4th Levi Hilton, Bruin Wrestling
    • 127-130
      • 1st John Whitaker, Millard County Wrestling
      • 2nd Jett High, South Sevier
      • 3rd Wesley Dixon, Millard County Wrestling
    • 145-151
      • 1st Calun Whitaker, Millard County Wrestling
      • 2nd Gabriel Blad, Ironmen
      • 3rd Steven Ibarra, Bruin Wrestling
    • 174-189
      • 1st Wade Bastian, Champions
      • 2nd Philip Boban, TUG
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 101-108
      • 1st Chyler Zeeman, Champions
      • 2nd Jaxon Moore, TUG
      • 3rd Ryan Ball, Canyon View
      • 4th Dylian Moore, Stallions Wrestling
    • 115-122
      • 1st Jaxon Cole, North Summit
      • 2nd Kaden Zorn, Mettle Wrestling
      • 3rd Brady Lowry, Falcon Wrestling
      • 4th Donny Proffit, Diamondville Wrestling (Wyo.)
    • 117-127
      • 1st Gabriel Terry, Bruin Wrestling
      • 2nd Tyler Leavitt, South Sevier
      • 3rd Todd Jackson, Cave Club
      • 4th Carson Mellor, Timberwolf Wrestling
    • 129-136
      • 1st Benjamin Worlton, Cappy Cats
      • 2nd Brayson Wilcox, Monticello
      • 3rd Sam Smith, Ironmen
      • 4th Spencer Cookson, Bruin Wrestling
    • 131-137
      • 1st Tanner Cox, Champions
      • 2nd Logan Jensen, Team Prestige
      • 3rd Gavin Cavalli, Bruin Wrestling
      • 4th Chance Bundy, Red Storm
    • 136-138
      • 1st Benjamin Worlton, Cappy Cats
      • 2nd Henry Weiss, Tiger Wrestling
      • 3rd Wylee Dallin, Bruin Wrestling
      • 4th Ethan Kerr, Agoge
    • 139-143 (Bracket A)
      • 1st Kyle Evans, Total Domination
      • 2nd Dylan Gregerson, Tactik 3-Style
      • 3rd Zac Musselman, Monticello
      • 4th Brayden Llewellyn, Champions
    • 139-143 (Bracket B)
      • 1st Austin Hullinger, Lehi
      • 2nd Taig Arledge, Bruin Wrestling
      • 3rd Austin Dutson, Bruin Wrestling
      • 4th Spencer Squires, Monticello
    • 147-154
      • 1st Jaron Jensen, Team Prestige
      • 2nd Tristan Hellstrom, Champions
      • 3rd Brad Findlay, Charger Wrestling
      • 4th Gatlin Peterson, Champions
    • 145-151
      • 1st Joseph Dawson, Bruin Wrestling
      • 2nd Coby Bird, Bruin Wrestling
      • 3rd Alec Gull, Red Storm
      • 4th McKinley George, Millard County Wrestling
    • 155-168
      • 1st Tyler Haley, Canyon View
      • 2nd Porter Johnson, Mettle Wrestling
      • 3rd Michael Mccann, Tactik 3-Style
      • 4th Carsen Potter, Falcon Wrestling
    • 160-175
      • 1st Taylor Mac Murray, Tactik 3-Style
      • 2nd Jaeger Clark, GAP
      • 3rd Byron Anderson, Red Storm
    • 170-182
      • 1st Spencer Hansen, Tactik 3-Style
      • 2nd Keegan Ngatuvai, Bruin Wrestling
      • 3rd Cory Rokovitz, Champions
    • 175-181
      • 1st Ethan Lilly, Champions
      • 2nd Austin Winterton, Tiger Wrestling
      • 3rd Wyatt Peterson, Richfield
      • 4th Peterson Daleus, Agoge
    • 193-210
      • 1st Korbon Tibbals, Champions
      • 2nd Nick Ware, Timberwolf Wrestling
    • 234-235
      • 1st Colton Rigby, Bruin Wrestling
      • 2nd David Herring, Bruin Wrestling
      • 3rd Jake Vlahovich, St. George
    • 274-285
      • 1st Alan Ginger, Bruin Wrestling
      • 2nd Craig Aguilar, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Alexis Valladolid, Westlake
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail