Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Mt. View Tournament
Greco-Roman Orem, UT

Individual Results

  • Flyweight (Ages 6 and Under)
    • 41-43
      • 1st Talon Stuart, North Summit
      • 2nd Korvin Bayles, Westlake
      • 3rd Connor Avery, Westlake
  • Bantam (7 and 8)
    • 50-55
      • 1st Porter Carson, Pride Wrestling
      • 2nd Tanner Telford, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Braxton Moore, Westlake
    • 58-61
      • 1st Dawson Nielsen, Team Legacy
      • 2nd Haggan Ancira, Westlake
  • Intermediate (9 and 10)
    • 52-57
      • 1st RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 2nd Talmage Mortimer, Champions
      • 3rd Kael Theobald, Pride Wrestling
    • 54-58
      • 1st Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 2nd Emeri Mortimer, Champions
      • 3rd Kyler North, Westlake
    • 64-68
      • 1st Ammon Curtis, Champions
      • 2nd Ladd Holman, Juab
      • 3rd Myka Love, Tactik 3-Style
      • 4th Xander Gasser, Champions
    • 68-75
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 2nd Simeon Suguturaga, Bruin Wrestling
      • 3rd Ryker Maestas, Pride Wrestling
      • 4th Levi Birch, Champions
    • 96-105
      • 1st Collin Webb, Charger Wrestling
      • 2nd Thanasi Johnson, Atlas Wrestling
  • Novice (11 and 12)
    • 63-70
      • 1st Jacob Carson, Team Prestige
      • 2nd Grady McWilliams, Pride Wrestling
    • 71-78
      • 1st Andrew Fox, Champions
      • 2nd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 3rd Will Dixon, Pride Wrestling
      • 4th Zane Miner, Champions
    • 82-89
      • 1st Weston Nielsen, Team Legacy
      • 2nd Braygen Tanner, Mettle Wrestling
      • 3rd Nathan Birch, Champions
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 78-80
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Ryder Robinson, Team Legacy
      • 3rd Elliot Bray, Bruin Wrestling
    • 82-87
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Chanden Reid, Team Legacy
      • 3rd Jaeden Fowers, Mountain Top Wrestling Club
    • 95-103
      • 1st Jaden Stange, Team Legacy
      • 2nd Zeke Kelley, Mettle Wrestling
      • 3rd Robert Musselman, Salvation
      • 4th Jake Smith, Ironmen
    • 100-108
      • 1st Oakley Ridge, Mettle Wrestling
      • 2nd Rylan Stevens, Champions
      • 3rd Brock Gutierrez, Team Prestige
      • 4th Cale Miner, Champions
    • 109-117
      • 1st Kade Syddall, Team Prestige
      • 2nd Andrew Jensen, Champions
      • 3rd Drake Mangum, Champions
      • 4th Cameron Peterson, Westlake
    • 115-122
      • 1st Talmage Carman, Team Prestige
      • 2nd Chandler Loveless, Pride Wrestling
      • 3rd Austin McMillan, Team Prestige
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 95-102
      • 1st Trevor Allred, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Carson Whitney, Devils Wrestling
      • 3rd Van Bray, Champions
    • 107-117
      • 1st Colby Eastmond, Mettle Wrestling
      • 2nd Rhett Miner, Champions
      • 3rd Isaiah Douglas, Charger Wrestling
      • 4th Weston Fowers, Mountain Top Wrestling Club
    • 111-121
      • 1st Cole Zorn, Mettle Wrestling
      • 2nd Izaya Valdez, Westlake
      • 3rd Kolby Kunz, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Quenton Mortimer, Champions
    • 120-130
      • 1st Mark Rausch, Team Prestige
      • 2nd Seth Burr, Bruin Wrestling
      • 3rd TJ Wilson, Atlas Wrestling
    • 121-128
      • 1st Kade Thompson, Mettle Wrestling
      • 2nd James Black, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Carson Sheets, Champions
      • 4th Ryan Ball, Ironmen
    • 126-132
      • 1st Gabriel Terry, Bruin Wrestling
      • 2nd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Parker Gasser, Champions
      • 4th Jackson Francom, Westlake
    • 130-136 (Bracket A)
      • 1st Caden Candland, Orem Tigers
      • 2nd Sam Smith, Ironmen
      • 3rd Kaden Love, Tactik 3-Style
      • 4th Jacob Dorton, Orem Tigers
    • 130-136 (Bracket B)
      • 1st Logan Gustafson, Stallions Wrestling
      • 2nd Brady Lowry, Ironmen
      • 3rd Kaden Zorn, Mettle Wrestling
      • 4th Jaxon Moore, TUG
    • 140-148
      • 1st Austin Dutson, Bruin Wrestling
      • 2nd Colby Peterson, Westlake
      • 3rd Jonas Mooney, Timberwolf Wrestling
      • 4th Richmond Phinney, Orem Tigers
    • 142-143
      • 1st Isaac Wilcox, Olympus
      • 2nd Zac Musselman, Salvation
      • 3rd Payton Knight, Champions
      • 4th Kasey Robinson, Ironmen
    • 145-158
      • 1st Brayden Stevens, Champions
      • 2nd Jacob Medsker, Stallions Wrestling
      • 3rd Ashton Walther, Top of the Rock (Wyo.)
      • 4th Taig Arledge, Bruin Wrestling
    • 155-165
      • 1st Jaron Jensen, Team Prestige
      • 2nd Byron Anderson, Red Storm
      • 3rd Tristan Hellstrom, Champions
      • 4th Taylor MacMurray, Tactik 3-Style
    • 166-178
      • 1st Tyler Haley, Ironmen
      • 2nd Austin Winterton, Orem Tigers
      • 3rd Dalton Black, Top of the Rock (Wyo.)
    • 169-180
      • 1st Donevan Black, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Eduardo Navarro, Orem Tigers
      • 3rd Justin Dastrup, King of the Mountain
    • 170-180
      • 1st Tristan Carman, Team Prestige
      • 2nd Cody Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Elias Wong, Bruin Wrestling
      • 4th Jesse Steele, Cave Club
    • 192-209
      • 1st Wyatt Peterson, King of the Mountain
      • 2nd Kade Carlson, Ruiz Combat Grappling
      • 3rd Nick Ware, Timberwolf Wrestling
    • 262-268
      • 1st David Herring, Bruin Wrestling
      • 2nd Baily Masters, Top of the Rock (Wyo.)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail