Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Mt. View Tournament
Greco-Roman Orem, UT

Individual Results

  • Flyweight (Ages 6 and Under)
    • 34
      • 1st Kord Hughes, King of the Mountain
  • Bantam (7 and 8)
    • 37-38
      • 1st Boston Brindley, Salem Hills
      • 2nd Flynn Rangel, Champions
    • 47
      • 1st Cade Morris, Champions
      • 2nd Kaden Dyches, Champions
      • 3rd Gavin West, Timpanogos
    • 52-57
      • 1st Taegan Leavitt, Dons Wrestling
      • 2nd Samuel Birch, Champions
      • 3rd Kavrick Olsen, King of the Mountain
    • 61-68
      • 1st Riker O'Hearon, Champions
      • 2nd Brooks Lyman, Mountain Top Wrestling Club
  • Intermediate (9 and 10)
    • 50-54
      • 1st Tanner Telford, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Connor Simons, Dons Wrestling
      • 3rd Trexden Olsen, King of the Mountain
      • 4th Kale Zorn, Mountain Top Wrestling Club
    • 55-60
      • 1st Talmage Mortimer, Champions
      • 2nd Durke Larsen, Team Takedown
      • 3rd Statlen Hughes, King of the Mountain
    • 61-62
      • 1st Austin Paris, Devils Wrestling
      • 2nd RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 3rd Riker O'Hearon, Champions
      • 4th Max Richins, Wasatch
    • 65-68
      • 1st Kyler North, Westlake
      • 2nd Ryker Thacker, Longhorn Wrestling
      • 3rd Mason Grow, Bruin Wrestling
      • 4th Gunner Klingler, South Summit
    • 69-73
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 2nd Wyatt Connelly, Champions
      • 3rd Gage Brady, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Ivan Pineda, Mountain Top Wrestling Club
    • 78-84
      • 1st Simeon Suguturaga, Bruin Wrestling
      • 2nd Levi Birch, Champions
      • 3rd Alex Williams, King of the Mountain
  • Novice (11 and 12)
    • 60-65
      • 1st Cody Dyches, Champions
      • 2nd James-Daniel Davis, TUG
      • 3rd Tanner Pender, King of the Mountain
      • 4th Glade Harman, Mettle Wrestling
    • 71-75
      • 1st Cooper Blackett, Juab
      • 2nd Ladd Holman, Juab
      • 3rd Ammon Curtis, Champions
      • 4th Kody Whited, Westlake
    • 77-84
      • 1st Russell Evans, King of the Mountain
      • 2nd Tyler Blevins, Bruin Wrestling
      • 3rd Junior Wetzel, Champions
      • 4th Manny Ferrell, TUG
    • 88-94
      • 1st Austin Richens, Extreme Westling
      • 2nd Preston Stevens, Champions
      • 3rd Ryder Robinson, Team Prestige
    • 94-99
      • 1st Will Dixon, Pride Wrestling
      • 2nd Zane Miner, Champions
      • 3rd Karson Thompson, Atlas Wrestling
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 76-82
      • 1st Kaden Ercanbrack, Champions
      • 2nd Hagen Mayer, King of the Mountain
      • 3rd Michael Davis, TUG
    • 90-95
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Ethan Boulton, Pride Wrestling
      • 3rd Chandler Thompson, Atlas Wrestling
      • 4th Gabe Lake, Ironmen
    • 96-105
      • 1st Nathan Birch, Champions
      • 2nd Kobe Paniagua, Atlas Wrestling
      • 3rd Hayden Stone, Tactik 3-Style
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 91-100
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Jaeden Fowers, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Ryan McKitrick, Bruin Wrestling
      • 4th Michael McKitrick, Bruin Wrestling
    • 103-112
      • 1st Hayden Wilson, Cave Club
      • 2nd Marco Herrera, Team Legacy
      • 3rd Kody Keith, Mettle Wrestling
      • 4th Aidan Mailander, Mountain Top Wrestling Club
    • 115-123
      • 1st Quenton Mortimer, Champions
      • 2nd Hadley Cowan, Mettle Wrestling
      • 3rd Rhett Miner, Champions
      • 4th Cole Lake, Ironmen
    • 118-126
      • 1st Nelson Bell, Bruin Wrestling
      • 2nd Cale Miner, Champions
      • 3rd Jake Bolen, Champions
      • 4th Garrett Brown, Ironmen
    • 126-133
      • 1st Calvin Bishop, Westlake
      • 2nd Austin McMillan, Team Prestige
      • 3rd Tanner Macintosh, Ironmen
      • 4th Crewrew Smithson, Tactik 3-Style
    • 126-136
      • 1st Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Seth Burr, Bruin Wrestling
      • 3rd Cole Zorn, Mettle Wrestling
      • 4th Kade Syddall, Team Prestige
    • 130-135
      • 1st Rylan Stevens, Champions
      • 2nd Kolton Porter, Bingham
      • 3rd Kaleb Henderson, Champions
      • 4th Thomas Wilson, Timpanogos
    • 140-147
      • 1st Dylan Upshaw, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Talmage Carman, Team Prestige
      • 3rd Keegan Neuwirth, TUG
      • 4th Cruz Johnson, Atlas Wrestling
    • 144-152
      • 1st Kaden Zorn, Mettle Wrestling
      • 2nd Tucker Naccarato, Pride Wrestling
      • 3rd Chase Walker, Tactik 3-Style
      • 4th Elijah Wilson, Cave Club
    • 152-160
      • 1st Ethan Shunn, Westlake
      • 2nd Grant Hart, Mettle Wrestling
      • 3rd Dax Gove, Charger Wrestling
    • 162-166
      • 1st Mason Christiansen, Team Legacy
      • 2nd Cole Moody
      • 3rd Tristan Hellstrom, Champions
      • 4th Austin Winterton, Orem Tigers
    • 169-178
      • 1st Cole Moody, Team Legacy
      • 2nd Brandyn Van Tassell, Champions
    • 200-220
      • 1st Ricardo Baeza, Orem Tigers
      • 2nd Brevan Butterfield, Bingham
      • 3rd MacIntyre Thacker, Longhorn Wrestling
      • 4th Elijah Carly, Pride Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail