Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Weber Northern Regional
Weber High School Pleasant View, UT

Individual Results

  • Pre-K to K
    • 26-31
      • 1st Easton Carlson, Syracuse
      • 2nd Claysin Anderson, Fremont
      • 3rd Kayde Wardell, Morgan Wrestling
    • 33-34
      • 1st Krew Venz, Morgan Wrestling
      • 2nd Talon Carter, Morgan Wrestling
      • 3rd Crosby Allen, Syracuse
      • 4th Ivan Starr, Berean Wrestling
    • 34-36
      • 1st Elden Nelson, Top of Utah
      • 2nd Brogan Stark, Stingers
      • 3rd Isaac Perkins, Syracuse
      • 4th Brolin Woolsey, Morgan Wrestling
    • 35-37
      • 1st Drew Hales, Stingers
      • 2nd Diesel Mascaro, Syracuse
      • 3rd Cache Kline, Crusher Wrestling
      • 4th McCoy Kohler, Fremont
    • 37-38
      • 1st Ryker Winward, Evanston Elite (Wyo.)
      • 2nd Konner Kreitlow, Syracuse
      • 3rd Caden Summers, True Grit
      • 4th Easton Baugh, Stingers
    • 37-39
      • 1st Taggart Carter, Morgan Wrestling
      • 2nd Kalvin Calder, Fremont
      • 3rd Caleb Heyder, Stingers
      • 4th Tate Mikesell, Syracuse
    • 38-39
      • 1st Ashton Mock, Crusher Wrestling
      • 2nd Slade Echols, Fremont
      • 3rd Carter Nelson, Stingers
      • 4th Koy Duwel, Syracuse
    • 39-40
      • 1st Kyler Bagley, Bobcat Wrestling
      • 2nd Luke Mosher, Top of Utah
      • 3rd Dylan Sellers, Syracuse
      • 4th Cooper Balls, Stingers
    • 40
      • 1st Wyatt Murdock, Fremont
      • 2nd Kase Archibald, Top of Utah
      • 3rd Nash Redd, Logan
      • 4th Beckam Bastian, Syracuse
    • 40-41
      • 1st Bronx Aguirre, Logan
      • 2nd Crew Wood, Warrior Wrestling
      • 3rd Isaac Fowden, Tech Wrestling
      • 4th Krue Thompson, Syracuse
    • 41
      • 1st Dallin Anderson, Fremont
      • 2nd Cael Martinez, Stingers
      • 3rd Miles Anderson, Syracuse
      • 4th Garrett Blackner, Roy Wrestling
    • 41-42
      • 1st Riggs Banta, Fremont
      • 2nd Will Fromm, Stingers
      • 3rd Braden Williamson, Logan
    • 41-43
      • 1st Boston Smith, Fremont
      • 2nd Mckoy Evans, Syracuse
      • 3rd Daxton Carlisle, Berean Wrestling
    • 42-43
      • 1st Drake Hancock, Fremont
      • 2nd Dominic Pimentel, Warrior Wrestling
      • 3rd Kage Conway, Ogden City Quest
      • 4th Cooper Clark, Syracuse
    • 43
      • 1st Bridger Garrett, Morgan Wrestling
      • 2nd Grey Hamilton, Evanston Elite (Wyo.)
      • 3rd Kamon Thompson, Stingers
      • 4th Isaac Nielsen, Syracuse
    • 44-45
      • 1st Trey Chavez, Morgan Wrestling
      • 2nd Blaze Abplanalp, Fremont
      • 3rd Tayci Porter, Crusher Wrestling
      • 4th Jett Jeppsen, Stingers
  • 1st-2nd Grades
    • 39-43
      • 1st William Hodge, Berean Wrestling
      • 2nd Keaton Stokes, Warrior Wrestling
      • 3rd Rylan Winward, Evanston Elite (Wyo.)
      • 4th Bryson Arzani, Stingers
    • 42-45
      • 1st Cael Nelson, Top of Utah
      • 2nd Perry Fowler, Syracuse
      • 3rd Jack Bolton, Syracuse
      • 4th Kaeson Tyteca, Stingers
    • 43-45
      • 1st Ethan Luna, Syracuse
      • 2nd Cash Venable, Warrior Wrestling
      • 3rd Kurbyn Comer, North Summit
      • 4th Wyatt Shelton, Morgan Wrestling
    • 45-49
      • 1st Jase Pingree, Logan
      • 2nd Hunter Rawlings, Syracuse
      • 3rd Linkin Bair, Top of Utah
      • 4th Carter Clawson, Stingers
    • 46-48
      • 1st Dawson Thompson, Crusher Wrestling
      • 2nd Kolvin Thompson, Stingers
      • 3rd Carter Wardell, Morgan Wrestling
      • 4th Austin Petmecky, Syracuse
    • 47-50
      • 1st Zayden Oneal, Syracuse
      • 2nd Tayson Miller, Syracuse
      • 3rd Dominic Cefalo, Stingers
      • 4th Stryker Blevins, Evanston Elite (Wyo.)
    • 48-50
      • 1st Korbin Jeppesen, Stingers
      • 2nd Mason Carlson, Syracuse
      • 3rd Bracken Day, Warrior Wrestling
      • 4th Traven Carter, Morgan Wrestling
    • 49-50
      • 1st Rhet Richards, Stingers
      • 2nd Carter Perkins, Syracuse
      • 3rd Tate Mosher, Top of Utah
      • 4th Memphis Mund, Stingers
    • 50-52
      • 1st Tristan Ha`o, Syracuse
      • 2nd Talmage Harris, Stingers
      • 3rd Cooper Nichols, Morgan Wrestling
      • 4th Aaron Williamson, Logan
    • 52-54
      • 1st Pryce Anger, Bear River
      • 2nd Teagan Erickson, Warrior Wrestling
      • 3rd Braken Hester, Stingers
      • 4th Kaiden Myers, Logan
    • 52-56
      • 1st Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 2nd Logan Hardy, Fremont
      • 3rd Kaleb Blackner, Roy Wrestling
      • 4th Max Strong, Morgan Wrestling
    • 53-56
      • 1st Shepard Stephens, Crusher Wrestling
      • 2nd Tavien Schuman, North Summit
      • 3rd Kadyn Reyes, Stingers
      • 4th Orlando Ortega, Warrior Wrestling
    • 55-57
      • 1st Kaden Woodbury, Fremont
      • 2nd Levi Jones, Syracuse
      • 3rd Aidan Burton, Warrior Wrestling
      • 4th Kwayde Meibos, Morgan Wrestling
    • 56-57
      • 1st Christian Miller, Stingers
      • 2nd Keegan Pederson, Warrior Wrestling
      • 3rd Davis Erickson, Syracuse
      • 4th Daniel Blount, Crusher Wrestling
    • 57-58
      • 1st Colby Tennant, Fremont
      • 2nd Cooper Johnson, Warrior Wrestling
      • 3rd Hayden Stever, Bonneville Wrestling
      • 4th Trace Tucker, Stingers
    • 58-59
      • 1st Jacob Green, Syracuse
      • 2nd Quinn Goodridge, Logan
      • 3rd Jaxen Fromm, Stingers
      • 4th Ajay Christensen, North Summit
    • 58-61
      • 1st Easton Venz, Morgan Wrestling
      • 2nd Jaxon Jeppsen, Stingers
      • 3rd Cole Smith, Bear River
      • 4th Olen Chance, Syracuse
    • 58-62
      • 1st Skyler Crowther, Morgan Wrestling
      • 2nd Mark Mumm, Crusher Wrestling
      • 3rd Levi Call, Stingers
      • 4th Samuel Marriott, Warrior Wrestling
    • 62-66
      • 1st Ryker Roundy, Logan
      • 2nd Logan Cefalo, Stingers
      • 3rd Kael Olsen, Top of Utah
      • 4th Brock Wilkins, Syracuse
    • 65-69
      • 1st Mason Hales, Stingers
      • 2nd George Mansfield, Crusher Wrestling
      • 3rd Ty Wolfley, Fremont
      • 4th Jacob Parker, Rawlins Wrestling (Wyo.)
    • 70
      • 1st Milles Mund, Stingers
      • 2nd Eli Graham, Ogden City Quest
      • 3rd Jace Porter, Crusher Wrestling
    • 72-73
      • 1st Gabriel Rios, Syracuse
      • 2nd Colton Parker, Rawlins Wrestling (Wyo.)
    • 80-85
      • 1st Makai Ray, Bonneville Wrestling
      • 2nd Taylor Nardelli, Tech Wrestling
      • 3rd Talon Reese, Bonneville Wrestling
    • 102-105
      • 1st Ricki Jones, Stingers
      • 2nd Cooper Burbank, Stingers
      • 3rd Michael Flink, Syracuse
  • 1st-2nd Grades Beginner
    • 39-42
      • 1st Coulter Ferry, North Summit
      • 2nd Champ Snyder, Bonneville Wrestling
      • 3rd Nash Andrews, Fremont
      • 4th Luke Nelson, Logan
    • 41-44
      • 1st Dallin Anderson, Fremont
      • 2nd Max Geisler, Crusher Wrestling
      • 3rd Tayden Mcbride, Stingers
      • 4th Carter Burns, Warrior Wrestling
    • 43-45
      • 1st Eli Simkins, Fremont
      • 2nd Tyler Modesitt, Warrior Wrestling
      • 3rd Cole Bushnell, Stingers
      • 4th Payton Gines, Syracuse
    • 46-47
      • 1st Aden Manning, Bonneville Wrestling
      • 2nd Ace Anderson, Tech Wrestling
      • 3rd Hyrum Benson, Stingers
      • 4th Ryan Lunt, Warrior Wrestling
    • 48-49
      • 1st Chase Hall, Stingers
      • 2nd Noah Sanchez, Logan
      • 3rd Caden Eden, Syracuse
      • 4th Titan Jordan, Fremont
    • 49-51
      • 1st Makarty Larsen, Bear River
      • 2nd Cedar Lloyd, Stingers
      • 3rd Carter Adams, Syracuse
      • 4th Hundley Zundel, Logan
    • 51-53 (Bracket A)
      • 1st Tayson Wylie, Stingers
      • 2nd Jett Miller, Logan
      • 3rd Justin Carter, Fremont
      • 4th Kristopher Cain, Syracuse
    • 51-53 (Bracket B)
      • 1st Rawly Wilcox, Roy Wrestling
      • 2nd Kolt Redd, Logan
      • 3rd Caden Murdock, Fremont
      • 4th Jaden Whatley, Stingers
    • 56-58
      • 1st Trey Parker, Syracuse
      • 2nd Bridger Wood, Fremont
      • 3rd Jesse Schiffman, Crusher Wrestling
      • 4th Kamden Stump, Warrior Wrestling
    • 57-61
      • 1st Jace Gomez, Stingers
      • 2nd Hayes Hoskins, Fremont
      • 3rd Jacob Riley, Syracuse
      • 4th Kaiden Howell, Syracuse
    • 61-66
      • 1st Grayden Hansen, Roy Wrestling
      • 2nd Cooper Kirkman, Syracuse
      • 3rd Jaxen Clayburn, Top of Utah
      • 4th Maxton Elliott, Warrior Wrestling
    • 69-70
      • 1st Kolt Kosoff, Bear River
      • 2nd Kyler Stump, Warrior Wrestling
  • 5th-6th Grades
    • 58-62
      • 1st Kayden Ward, Bear River
      • 2nd Max Miller, Bear River
      • 3rd Reese Carter, Morgan Wrestling
      • 4th Maddox Powell, Salem
    • 65-68
      • 1st Bridger Ricks, Stingers
      • 2nd Bradley Giatras, Warrior Wrestling
      • 3rd Keaton Gines, Syracuse
      • 4th Samuel Watt, Morgan Wrestling
    • 68-72
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Reice Marvell, True Grit
      • 3rd Kyle Lawrence, Crusher Wrestling
      • 4th Dallin Hansen, Syracuse
    • 72-74
      • 1st Bane Briggs, Syracuse
      • 2nd Trapper Anderson, Fremont
      • 3rd Tyson Hirschi, Bear River
      • 4th Kaleb Cox, Morgan Wrestling
    • 73-76
      • 1st Kael Bennie, Crusher Wrestling
      • 2nd Kyle Detwiler, Bear River
      • 3rd Wyatt Kinne, Syracuse
      • 4th James Dewolfe, Morgan Wrestling
  • 5th-6th Grades Beginner
    • 65-68
      • 1st Chett Zesiger, Fremont
      • 2nd Jeffrey Anderson, Syracuse
      • 3rd Tayton Winward, Stingers
    • 83-84
      • 1st Koven Thompson, Syracuse
      • 2nd Maleya Taylor-Berrest, Roy Wrestling
      • 3rd Christian Haskett, Syracuse
      • 4th Konnor Johnson, Bear River
    • 84-89
      • 1st Gattlynn Freeze, Bear River
      • 2nd Jarron Campbell, Morgan Wrestling
      • 3rd Colter Thompson, Syracuse
      • 4th Makei Hill, Ogden City Quest
    • 90-97
      • 1st Kwade Kosoff, Bear River
      • 2nd Camden Satterthwaite, Fremont
      • 3rd Jordan Malmstrom, Warrior Wrestling
      • 4th David Hyer, Bonneville Wrestling
    • 96-102
      • 1st Cameron Meiser, Stingers
      • 2nd Rolonzo Padilla, Syracuse
      • 3rd Kadin Halona, Logan
      • 4th Paul Bohn, Fremont
    • 105-110
      • 1st Norman Morrill, Stingers
      • 2nd Dominic Davis, Syracuse
      • 3rd Jacob Crowson, Logan
    • 118
      • 1st Christian Janis, Crusher Wrestling
      • 2nd Charles O`Neal, Syracuse
      • 3rd Nation Selim, Warrior Wrestling
    • 121-128
      • 1st Kurtis Morgan, Logan
      • 2nd Niko Dauel, Morgan Wrestling
      • 3rd Alyssa Hammon, Syracuse
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail