Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Mt. Crest Northern Regionals
Mt. Crest High School Hyrum, UT

Individual Results

  • Middle School (Grades 4-6)
    • 55
      • 1st Bridger Ricks, Box Elder
      • 2nd Carter Nelson, Top of Utah
      • 3rd Easton Evans, Top of Utah
      • 4th Kayden Ward, Bear River
    • 60
      • 1st Jarom Anderson, Box Elder
      • 2nd Weston Godfrey, Bobcat Wrestling
      • 3rd Bradley Giatras, Weber
      • 4th Aiden Robertson, Bear River
      • 5th Trenton Ward, Bear River
      • 6th Kaleb Wiser, Bobcat Wrestling
    • 65
      • 1st Elijah Larsen, Bear River
      • 2nd John (JB) Skewes, Duchesne
      • 3rd Casey LaMont, Logan
      • 4th Luke Schroeder, Top of Utah
      • 5th Tyson Hirschi, Bear River
      • 6th Caleb Pirtle, Logan
    • 80
      • 1st Drake Grange, Fremont
      • 2nd Cael Wilcox, Bear River
      • 3rd Easton Potter, Bear River
      • 4th Myles Andrus, Mountain Crest
      • 5th Dixon Call, Bear River
      • 6th Zackery Folkman, Bear River
    • 85
      • 1st Camden Olsen, Mountain Crest
      • 2nd Isaac Richards, Box Elder
      • 3rd Brock Bowen, Mountain Crest
      • 4th Kayo Fitzgerald, South Summit
      • 5th Caleb Belles, Mountain Crest
      • 6th Ty Wells, Mountain Crest
    • 90
      • 1st Maverik Skinner, Bear River
      • 2nd Caleb Swensen, Mountain Crest
      • 3rd Drake Murray, Bear River
      • 4th Zeb Benson, Top of Utah
      • 5th Andrew Belles, Top of Utah
      • 6th Brodie Merrill, Bobcat Wrestling
    • 95
      • 1st James Hornberger, Bear River
      • 2nd Tate Bagley, Bobcat Wrestling
      • 3rd Gabe Huntsman, Weber
      • 4th Brody McKinnon, Logan
      • 5th Jacqe Miller, Logan
      • 6th Kade Wiser, Mountain Crest
    • 105
      • 1st Paxton Smith, Bear River
      • 2nd Easton Winward, Bear River
      • 3rd Harrison Hodgson, Box Elder
      • 4th Johnny Martinez, Roy
      • 5th Izeja Torres, Bobcat Wrestling
    • 115
      • 1st Marcelo Bravo, Logan
      • 2nd Hunter Schroeder, Mountain Crest
      • 3rd Jacob Kashiwaeda, Weber Warriors
      • 4th Corbin Roennebeck, Syracuse
      • 5th Wyatt Larsen, Mountain Crest
      • 6th Jeremy Shipp, Box Elder
    • 125
      • 1st Porter Tackett, Bear River
      • 2nd Max Olvany, Logan
      • 3rd Carson Lancaster, Box Elder
      • 4th Caleb Horne, Roy
    • 145+
      • 1st Quincy Wildman, Logan
      • 2nd Hunter Larsen, Bobcat Wrestling
      • 3rd Jacob Zollinger, Bobcat Wrestling
      • 4th Dixon Owen, Bear River
  • Junior High (Grades 7-9)
    • 75
      • 1st Aiden Olsen, South Summit
      • 2nd Hunter Evans, Mountain Crest
      • 3rd Jaden Navoni, Fremont
    • 80
      • 1st Dylan Morgan, Box Elder
      • 2nd Kellen Burke, Tech Wrestling
      • 3rd Kason King, Bear River
      • 4th Hans Anderson, Box Elder
    • 85
      • 1st Garrett Ricks, Box Elder
      • 2nd Chance Parker, Mountain Crest
      • 3rd Zack Bingham, Bear River
      • 4th Hayden Bennett, Bobcat Wrestling
      • 5th Jaxon Hall, Mountain Crest
      • 6th Clay Zollinger, Bear River
    • 90
      • 1st Payton Jones, Bobcat Wrestling
      • 2nd Payton Bagley, Bobcat Wrestling
      • 3rd Jesse Dickinson, Logan
      • 4th Talon Johnson, Mountain Crest
      • 5th Ethan Midzinski, Bobcat Wrestling
      • 6th Ryan Hunt, Mountain Crest
    • 95
      • 1st Trevor Murray, Box Elder
      • 2nd Chad McKinnon, Mountain Crest
      • 3rd Jacob Godfrey, Bobcat Wrestling
      • 4th Damon Jensen, Bobcat Wrestling
      • 5th Kiyan Marshall, Bobcat Wrestling
      • 6th Brody Smith, Preston Warriors (Ida.)
    • 100
      • 1st Zachary Swensen, Mountain Crest
      • 2nd Weston Hirschi, Bear River
      • 3rd Rhett Gebert, Mountain Crest
      • 4th Ashton Gualtier, Bobcat Wrestling
    • 105
      • 1st Isaac Semadeni, Logan
      • 2nd Jacob Semadeni, Crusher Wrestling
      • 3rd Jaxson Farmer, Mountain Crest
      • 4th Colton Hudson, Mountain Crest
      • 5th Braeden Davis, Bear River
      • 6th Cameron Pirtle, Logan
    • 110
      • 1st Ryan Hansen, Bobcat Wrestling
      • 2nd Carson Dushku, Mountain Crest
      • 3rd Brayden Tucker, Box Elder
      • 4th Dustin Kolste, Bear River
      • 5th Ryan Rasmuson, Logan
      • 6th Logan Mano, Mountain Crest
    • 115
      • 1st Kyler Olsen, Mountain Crest
      • 2nd Abe Crowson, Logan
      • 3rd Kale Kirkland, Roy
      • 4th Rylan Schmanski, Warrior Wrestling
      • 5th Austin Hunt, Bobcat Wrestling
      • 6th Broc Miller, Bobcat Wrestling
    • 120
      • 1st Colten Harris, Preston Warriors (Ida.)
      • 2nd Rex Westmoreland, Bear River
      • 3rd Josh Powell, Mountain Crest
      • 4th Colter Freeze, Bear River
      • 5th Terrell Buttars, Bobcat Wrestling
      • 6th Dakota Hatch, Preston Warriors (Ida.)
    • 125
      • 1st Keaton Richards, Box Elder
      • 2nd Andrew Olsen, Box Elder
      • 3rd Cody Wiser, Mountain Crest
      • 4th Davidson Grover, Bear River
      • 5th Logan Karren, Bobcat Wrestling
      • 6th Antony Torres, Bobcat Wrestling
    • 135
      • 1st Kaygen Canfield, Bear River
      • 2nd Will Sampson, Mountain Crest
      • 3rd Christian Esparza, Box Elder
      • 4th Tyler Ayotte, Mountain Crest
      • 5th Wyatt Larsen, Bear River
      • 6th Seth Bott, Box Elder
    • 142
      • 1st Jayden Burton, Syracuse
      • 2nd Jaron Cannon, Box Elder
      • 3rd Wyatt Johnson, Bear River
      • 4th Angel Cardena, Logan
      • 5th Braden Robinson, Roy
    • 150
      • 1st Noah Midzinski, Bobcat Wrestling
      • 2nd Zac Miller, Bear River
      • 3rd Colby Wilson, Mountain Crest
      • 4th Cade McNeely, Box Elder
    • 160
      • 1st Gordon Hermansen, South Summit
      • 2nd Sampson Sean, Mountain Crest
      • 3rd Devin Weidman, Bear River
    • 175
      • 1st Kody Pope, Mountain Crest
      • 2nd Alexander Johnson, South Summit
      • 3rd Carson Bywater, Bear River
      • 4th Ryan Gunn, Box Elder
      • 5th Chase Jeppesen, Box Elder
      • 6th Jaron Tsosie, Roy
    • 210
      • 1st Hunter Anderson, Bear River
      • 2nd Josh Shaw, Mountain Crest
      • 3rd Eli Wells, Mountain Crest
      • 4th Zachary Allen, Preston Warriors (Ida.)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail