Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Utah Wrestling Coaches Association State Rankings: 2A
Oct. 23, 2017

Teams

  • 1. Altamont High School
  • 2. Millard High School
  • 3. Beaver High School
  • 4. North Sevier High School
  • 5. North Summit High School

Individual

  • 106
    • 1. McCoy Norman, Beaver High School
    • 2. Hunter Webb, Altamont High School
    • 3. Jaxon Morlan, Duchesne High School
    • 4. Easton Richins, Altamont High School
    • 5. Jackson Prescott, North Summit High School
    • 6. Gavin McCowen, North Summit High School
  • 113
    • 1. Van Bray (Jr.), Millard High School
    • 2. Dahlance Smith, North Sevier High School
    • 3. Ren Taylor, Altamont High School
    • 4. Brian Evans, Beaver High School
    • 5. Brayan Ruiz, Gunnison High School
    • 6. Braxton Messersmith, Enterprise High School
  • 120
    • 1. Cody Stubbs, Kanab High School
    • 2. Brock Edwards, Beaver High School
    • 3. Colby Harper, Duchesne High School
    • 4. Graydee Warren, Millard High School
    • 5. Tristan Farnsworth (Fr.), Altamont High School
    • 6. Kaleb Sanchez (Fr.), Duchesne High School
  • 126
    • 1. Dean Thompson, Altamont High School
    • 2. John Evans, Beaver High School
    • 3. Tayte Staples, North Summit High School
    • 4. Darion Bird, Duchesne High School
    • 5. Kelton Campbell, Altamont High School
    • 6. Spencer Sorensen, Millard High School
  • 132
    • 1. Gage Mason, North Sevier High School
    • 2. AJ Anderson, Enterprise High School
    • 3. Keyan Staples, North Summit High School
    • 4. Heston Murdock, Altamont High School
    • 5. Kaleb Barney, Beaver High School
    • 6. Gavin Bond, North Sevier High School
  • 138
    • 1. Shawn Sorensen, North Sevier High School
    • 2. Carson Sheets, Altamont High School
    • 3. Hayden Anderson, Millard High School
    • 4. Conner Rowley, Duchesne High School
    • 5. Eli Richins, North Summit High School
    • 6. Hunter Tullis, Enterprise High School
  • 145
    • 1. Slade Sheriff, Millard High School
    • 2. Danny Thompson, Altamont High School
    • 3. Tyler Scheurn (So.), North Summit High School/
    • 4. Alex Holder, Gunnison High School
    • 5. Mason Bartlett, Beaver High School
    • 6. Ryker Blackburn, Duchesne High School
  • 152
    • 1. Tristen Green, Altamont High School
    • 2. Daniel Garcia, Millard High School
    • 3. Randy Maldonado, Gunnison High School
    • 4. Karson Brunson, North Sevier High School
    • 5. Hunter Joseph, Beaver High School
    • 6. Benjamin Rowley, Enterprise High School
  • 160
    • 1. McKay Foy (Jr), Altamont High School
    • 2. Jace Anderson, North Summit High School
    • 3. Stockton Moat, Duchesne High School
    • 4. Thomas Yardley, Gunnison High School
    • 5. John Whitaker, Millard High School
    • 6. Shayler Hunt, North Sevier High School
  • 170
    • 1. Taten Ringel, North Summit High School
    • 2. Kaleb Kelly, Millard High School
    • 3. Wyatt Jessen, Altamont High School
    • 4. Rhett Jordan, Beaver High School
    • 5. John Sims, Kanab High School
    • 6. Hayden Booth, Gunnison High School
  • 182
    • 1. Garrett Session, North Sevier High School
    • 2. Carson Beacham, Beaver High School
    • 3. Kyle Perkins, Millard High School
    • 4. Kyle Fenn, Enterprise High School
    • 5. Bridger Gull, Altamont High School
    • 6. Cristain Martinez, North Summit High School
  • 195
    • 1. Tyce Raddon, Beaver High School
    • 2. Mac Peterson, North Sevier High School
    • 3. Calun Whitaker, Millard High School
    • 4. Cody Miles, Altamont High School
    • 5. Dylan Kruger, North Summit High School
    • 6. Bryan Torres, Parowan High School
  • 220
    • 1. Russell Mitchell, Altamont High School
    • 2. Carson Teeples, Millard High School
    • 3. Tanner Sorensen, North Sevier High School
    • 4. Taylor Nielsen, Duchesne High School
    • 5. Kyler Boren (Fr.), Beaver High School
    • 6. Carrillo Adrian, Duchesne High School
  • 285
    • 1. Edwardo Rodrigues, North Summit High School
    • 2. Kalvin Stevenson, Altamont High School
    • 3. Eddy Degraffenried, Millard High School
    • 4. Blake Green, Millard High School
    • 5. Jaxon Gidding, Kanab High School
    • 6. Adrian Carrillo, Duchesne High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail