Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

2012 Ogden City Quest Tournament
Folkstyle March 17, 2012 Ogden, UT

  • Flyweight (6 and Under)
    • 32-38
      • 1st Harrison Hoskins, Ogden City Quest
      • 2nd Parker Burton, Peak Wrestling
      • 3rd Roper Miller, Peak Wrestling
    • 37-40
      • 1st Hunter Kendell, Fremont
      • 2nd Roany Proffit, Diamondville Wrestling Club (Wyo.)
      • 3rd Tyler Khoundet, Peak Wrestling
    • 47-49
      • 1st Haidyn Burdette, Ogden City Quest
      • 2nd Angel Lablanc, Ogden City Quest
      • 3rd Corbin Stark, Bear Den
  • Bantam (7 and 8)
    • 40-48
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Hunter Hughes, Fremont
      • 3rd Benjamin Orduno, Logan
      • 4th Reese Carter, Morgan Wrestling Club
    • 48-51
      • 1st Porter Larsen, Logan
      • 2nd Easton Clark, Peak Wrestling
      • 3rd Ayden Westerman, South Summit
      • 4th Luke Schroeder, Top of Utah
    • 51-57
      • 1st Maximus Martinez, Stingers
      • 2nd Xander Lish, Bear Den=
      • 3rd Daxon Flygare, Logan
      • 4th Sam Schroeder, Top of Utah
  • Intermediate (9 and 10)
    • 44-45
      • 1st Ryan Orduno, Mt. Logan
      • 2nd Alijah Whittaker, Logan
    • 52-57
      • 1st Elijah Larsen, Bear Den
      • 2nd Skylar Beltran, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Dominick Lark, South Summit
      • 4th Mario Sandoval, Team Tooele
    • 59-60
      • 1st Cannon Manning, Team Tooele
      • 2nd Hayden Wilcox, Fremont
      • 3rd Brock Guthrie, Logan
      • 4th Brady Phillips, Peak Wrestling
    • 61-62
      • 1st Dawson Schramm, Diamondville Wrestling Club (Wyo.)
      • 2nd Colter Ricks, Logan
      • 3rd Michael Hendrix, Fremont
      • 4th Casy Isaacson, Top of the Rock (Wyo.)
    • 62-64
      • 1st Danny Khoundet, Peak Wrestling
      • 2nd Izic Martinez, Fremont
      • 3rd Jordan Wakefield, Pony Express
      • 4th Charlie Donaldson, Stingers
    • 64-68
      • 1st Chase Petty, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Rhett Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Marcus Sandoval, Team Tooele
    • 69-76
      • 1st Tabor Larsen, Logan
      • 2nd Izaiah Martinez, Fremont
      • 3rd Hunter Hoskins, Ogden City Quest
    • 75-82
      • 1st Max Olvany, Logan
      • 2nd Ryland Silvas, Vallivue Wrestling Club (Ida.)
  • Novice (11 and 12)
    • 58-61
      • 1st Trevor Allred, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Zack Bingham, Bear Den
      • 3rd Montana Cragun, Crusher Wrestling
    • 65-71
      • 1st Ashton Dupape, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Colton Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Dylan Morgan, Stingers
      • 4th Gabe Phillips, Fremont
    • 72-76
      • 1st Donny Proffit, Diamondville Wrestling Club (Wyo.)
      • 2nd Brayden Guthrie, Logan
      • 3rd Gage Howard, Crusher Wrestling
      • 4th William Jeppson, Crusher Wrestling
    • 78-82
      • 1st Rhett Gebert, Pony Express
      • 2nd Isaac Richards, Stingers
      • 3rd Brayden Steven Tucker, Stingers
    • 87-95
      • 1st Zachary Swensen, Pony Express
      • 2nd Garrett Barton, Bear Den
      • 3rd Hadley Davis, Bear Den
      • 4th Josh Crook, Ogden City Quest
    • 106-122
      • 1st Wyatt Wheelwright, Morgan Wrestling Club
      • 2nd Weston Warr, Fremont
  • Schoolboy (13 and 14)
    • 82-89
      • 1st Brady Harris, Stingers
      • 2nd Connor Longson, Pony Express
      • 3rd Davian Hendrix, Fremont
      • 4th Trayce Martinez, Stingers
    • 92-97
      • 1st RJ Bingham, Pony Express
      • 2nd Tanner Lofthouse, Pony Express
      • 3rd Weston Memmott, Mettle Wrestling
      • 4th Austin Leishman, Pony Express
    • 105-110
      • 1st Colton McBride, Pony Express
      • 2nd Keaton Richards, Stingers
      • 3rd Garrett Isaacson, Top of Utah
    • 110-117
      • 1st Conner Wengreen, Pony Express
      • 2nd Andrew Donaldson, Stingers
      • 3rd Eric Briley, Ogden City Quest
  • Cadet/Junior (15 and 16, 17 and 18)
    • 107-111
      • 1st Karther Knight, Pony Express
      • 2nd Josh Bishop, Team Tooele
      • 3rd Landon Memmott, Mettle Wrestling
    • 117-126
      • 1st Braxton Beardall, Ogden City Quest
      • 2nd Jake Hopkins, Pony Express
    • 131-140
      • 1st Colten Brady, Ogden City Quest
      • 2nd Landon Misustin, Logan
      • 3rd Dahlan Silvas, Vallivue Wrestling Club (Ida.)
      • 4th Tyler Behunin, Team Tooele
    • 135-144
      • 1st Taven Secor, Fremont
      • 2nd Brayden Davis, Bear Den
      • 3rd Levi Everett, Ogden City Quest]
      • 4th Collin White, Pony Express
    • 146-160
      • 1st Derick Jorgensen, Peak Wrestling
      • 2nd TyRell Fredrickson, Pony Express
      • 3rd Brett Smart, Bear River
      • 4th Skyler Tucker, Stingers
    • 151-162
      • 1st Seth Manning, Team Tooele
      • 2nd Jordan Wengreen, Pony Express
      • 3rd Sean Marchant, Attack
      • 4th Conner Schiffman, Ogden City Quest
    • 164-179
      • 1st William Hornberger, Bear Den
      • 2nd Travis Irish, Pony Express
      • 3rd Sheridan Bird, Fremont
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail