Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

2012 Ogden City Quest Tournament
Freestyle March 17, 2012 Ogden, UT

  • Flyweight (6 and Under)
    • 32-37
      • 1st Jared Bishop, Logan
      • 2nd Parker Burton, Peak Wrestling
      • 3rd Roper Miller, Peak Wrestling
    • 37-40
      • 1st Hunter Kendell, Fremont
      • 2nd Roany Proffit, Diamondville Wrestling Club (Wyo.)
      • 3rd Harrison Hoskins, Ogden City Quest
      • 4th Tyler Khoundet, Peak Wrestling
    • 47-49
      • 1st Haidyn Burdette, Ogden City Quest
      • 2nd Angel Lablanc, Ogden City Quest
      • 3rd Corbin Stark, Bear Den
    • 53-56
      • 1st Sam Schroeder, Top of Utah
      • 2nd Kelton Reyes, Stingers
  • Bantam (7 and 8)
    • 46-48
      • 1st Lincoln Lofthouse, Pony Express
      • 2nd Logan Hancey, Fremont
      • 3rd Hunter Hughes, Fremont
      • 4th Taelyr Gray, Team Abbott
    • 50-53 (Bracket A)
      • 1st Casey LaMont, Logan
      • 2nd Easton Clark, Peak Wrestling
      • 3rd Quade Simpson, Stingers
      • 4th Ayden Westerman, South Summit
    • 50-53 (Bracket B)
      • 1st Luke Schroeder, Top of Utah
      • 2nd Dayton Ortega, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Maximus Martinez, Stingers
  • Intermediate (9 and 10)
    • 44-45
      • 1st Ryan Orduno, Mt. Logan
      • 2nd Alijah Whittaker, Logan
    • 52-57
      • 1st Elijah Larsen, Bear Den
      • 2nd Mario Sandoval, Team Tooele
      • 3rd Dominick Lark, South Summit
    • 59-60
      • 1st Hayden Wilcox, Fremont
      • 2nd Brock Guthrie, Logan
      • 3rd Brady Phillips, Peak Wrestling
    • 60-62
      • 1st Dawson Schramm, Diamondville Wrestling Club (Wyo.)
      • 2nd Michael Hendrix, Fremont
      • 3rd Cannon Manning, Team Tooele
      • 4th Casy Isaacson, Top of the Rock (Wyo.)
    • 62-63
      • 1st Colter Ricks, Logan
      • 2nd Izic Martinez, Fremont
      • 3rd Charlie Donaldson, Stingers
    • 63-66
      • 1st Danny Khoundet, Peak Wrestling
      • 2nd Rhett Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Jordan Wakefield, Pony Express
      • 4th Marcus Sandoval, Team Tooele
    • 64-69
      • 1st Chase Petty, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Chase Swensen, Pony Express
      • 3rd Hunter Hoskins, Ogden City Quest
    • 75-82
      • 1st Caleb Swensen, Pony Express
      • 2nd Izaiah Martinez, Fremont
      • 3rd Max Olvany, Logan
      • 4th Ryland Slivas, Vallivue Wrestling Club (Ida.)
  • Novice (11 and 12)
    • 58-61
      • 1st Trevor Allred, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Zack Bingham, Bear Den
      • 3rd Montana Cragun, Crusher Wrestling
    • 66-71
      • 1st Colton Davidson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Dylan Morgan, Stingers
      • 3rd Gabe Phillips, Fremont
    • 72-76
      • 1st Donny Proffit, Diamondville Wrestling Club (Wyo.)
      • 2nd Brayden Guthrie, Logan
      • 3rd William Jeppson, Crusher Wrestling
      • 4th Gage Howard, Crusher Wrestling
    • 78-82
      • 1st Brayden Steven Tucker, Stingers
      • 2nd Rhett Gebert, Pony Express
      • 3rd Isaac Richards, Stingers
    • 87-95
      • 1st Zachary Swensen, Pony Express
      • 2nd Garrett Barton, Bear Den
      • 3rd Hadley Davis, Bear Den
      • 4th Josh Crook, Ogden City Quest
  • Schoolboy (13 and 14)
    • 82-89
      • 1st Connor Longson, Pony Express
      • 2nd Brady Harris, Stingers
      • 3rd Davian Hendrix, Fremont
      • 4th Trayce Martinez, Stingers
    • 92-97
      • 1st RJ Bingham, Pony Express
      • 2nd Tanner Lofthouse, Pony Express
      • 3rd Weston Memmott, Mettle Wrestling
      • 4th Austin Leishman, Pony Express
    • 105-110
      • 1st Colton McBride, Pony Express
      • 2nd Keaton Richards, Stingers
      • 3rd Garrett Isaacson, Top of Utah
    • 110-117
      • 1st Conner Wengreen, Pony Express
      • 2nd Andrew Donaldson, Stingers
      • 3rd Eric Briley, Ogden City Quest
  • Cadet/Junior (15 and 16, 17 and 18)
    • 107-111
      • 1st Karther Knight, Pony Express
      • 2nd Josh Bishop, Team Tooele
      • 3rd Landon Memmott, Mettle Wrestling
    • 117-129
      • 1st Braxton Beardall, Ogden City Quest
      • 2nd Jake Hopkins, Pony Express
      • 3rd Jason Weekes, Logan
    • 131-140
      • 1st Colten Brady, Ogden City Quest
      • 2nd Dahlan Silvas, Vallivue Wrestling Club (Ida.)
      • 3rd Collin White, Pony Express
      • 4th Tyler Behunin, Team Tooele
    • 143-146
      • 1st Derick Jorgensen, Peak Wrestling
      • 2nd Taven Secor, Fremont
      • 3rd Levi Everett, Ogden City Quest
    • 146-151
      • 1st Jordan Wengreen, Pony Express
      • 2nd William Weekes, Logan
      • 3rd Tyler Bates, Peak Wrestling
      • 4th Mark Hornberger, Bear Den
    • 155-160
      • 1st TyRell Fredrickson, Pony Express
      • 2nd Conner Schiffman, Ogden City Quest
      • 3rd Skyler Tucker, Stingers
      • 4th Brett Smart, Bear River
    • 162-179
      • 1st Seth Manning, Team Tooele
      • 2nd William Hornberger, Bear Den
      • 3rd Travis Irish, Pony Express
      • 4th Sheridan Bird, Fremont
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail