Home - News - Calendars - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Richardson Memorial
Varsity
Brigham City, UT

Team Results

 Individual Results

  • 103

    • 1st Raider Lofthouse, Mountain Crest High School

    • 2nd Justin Gardner, Star Valley High School

    • 3rd Bracken Nipko, Weber High School

    • 4th Tucker Ray, Roy High School

    • 5th Mike Winger, Viewmont High School

    • 6th Kevin Sierer, Murray High School

  • 112

    • 1st Nate Larsen, Viewmont High School

    • 2nd Wyatt Ray, Roy High School

    • 3rd Derek Malan, Weber High School

    • 4th Matt Finger, Fremont High School

    • 5th Jed Shannon, Box Elder High School

    • 6th Mike Phetvixay, Highland High School

  • 119

    • 1st Ricky Fairbanks, Star Valley High School (Wyo.)

    • 2nd Jake Morrill, Mountain Crest High School

    • 3rd Nicko Paraso, West Jordan High School

    • 4th Nic Flores, Layton High School

    • 5th Sterling Kimber, Viewmont High School

    • 6th Evan Chess, Mountain View High School

  • 125

    • 1st Shay Warren, Weber High School

    • 2nd Jarrett Morrill, Mountain Crest High School

    • 3rd Taira Abe, Viewmont High School

    • 4th Collin Grant, West Jordan High School

    • 5th Cache Kennington, Star Valley High School

    • 6th Miles Welk, Roy High School

  • 130

    • 1st Aaron Ross, Weber High School

    • 2nd Chase Burns, West Jordan High School

    • 3rd Josh Thompson, Logan High School

    • 4th Spencer Barclay, Viewmont High School

    • 5th Zach Beams, Layton High School

    • 6th James Walker, Box Elder High School

  • 135

    • 1st Matt Brown, Cyprus High School

    • 2nd Zack Walker, Star Valley High School (Wyo.)

    • 3rd Dane White, Mountain View High School

    • 4th Brady Layton, Weber High School

    • 5th Casey Smoot, Viewmont High School

    • 6th Jesse Caldwell, Box Elder High School

  • 140

    • 1st Jake Schwab, Star Valley High School (Wyo.)

    • 2nd Keith Williams, Cyprus High School

    • 3rd Brady Wilcox, Layton High School

    • 4th Greg Nielsen, Mountain Crest High School

    • 5th Armin Nazarinia, Highland High School

    • 6th Ross Summers, Bear River High School

  • 145

    • 1st Zeke Smethurst, Mountain Crest High School

    • 2nd Skyler Korth, Box Elder High School

    • 3rd Taylor Peacock, Logan High School

    • 4th Logan Hubbard, Weber High School

    • 5th Laken Kennington, Star Valley High School (Wyo.)

    • 6th Kaicy Sweeney, West Jordan High School

  • 152

    • 1st Ethen Lofthouse, Mountain Crest High School

    • 2nd Lew Woolsey, Weber High School

    • 3rd Braydon Peterson, Bear River High School

    • 4th Jordan Ballam, Logan High School

    • 5th Dennis Mecham, Fremont High School

    • 6th Kolby Williamson, Box Elder High School

  • 160

    • 1st Spence Patrick, Mountain View High School

    • 2nd Chris Moat, Layton High School

    • 3rd Colby Kearl, Box Elder High School

    • 4th Kade Hall, Weber High School

    • 5th Tim Hokanson, Star Valley High School (Wyo.)

    • 6th Hayden Snow, Mountain Crest High School

  • 171

    • 1st Scotty Milne, Logan High School

    • 2nd Austin Storey, Fremont High School

    • 3rd Kaden Anderson, Skyview High School

    • 4th David Rodgers, Star Valley High School (Wyo.)

    • 5th Zack Bingham, Bear River High School

    • 6th Javon Kemp, Ogden High School

  • 189

    • 1st Dustin Martin, Weber High School

    • 2nd Taylor Tate, Highland High School

    • 3rd Adam Fager, Layton High School

    • 4th Chase Hansen, Viewmont High School

    • 5th Reed Kaus, Mountain View High School

    • 6th Kelton Hardy, Box Elder High School

  • 215

    • 1st Bryson Wandling, Weber High School

    • 2nd Dillon Shail, Murray High School

    • 3rd Jesse Farnsworth, Viewmont High School

    • 4th Jared Erickson, Skyview High School

    • 5th Dan Colbert, Mountain View High School

    • 6th Zack Booth, Star Valley High School (Wyo.)

  • 285

    • 1st Jaden Briskey, Weber High School

    • 2nd Matt Fairbrother, Murray High School

    • 3rd JC Oram, Fremont High School

    • 4th Riggin Holmgren, Box Elder High School

    • 5th Tyler Hess, Bear River High School

    • 6th Justin Blackmore, West Jordan High School

Outstanding Wrestler 103140: Matt Brown, Cyprus, 135 lbs.
Outstanding Wrestler 145275: Ethen Lofthouse, Mountain Crest, 152 lbs.

For More Detailed Information, Click Here

Junior Varsity Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org 11342 South Woodhill Drive Sandy, Utah 84092 (801) 641-9832 E-Mail