Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

South Central Region Championships

Team Results

  • 1st Juab 197
  • 2nd North Sevier 181
  • 3rd Millard 150
  • 4th South Sevier 120
  • 5th North Sanpete 106
  • 6th Beaver 82
  • 7th Richfield 73
  • 8th Gunnison 51
  • 9th Kanab 38
  • 10th Wayne 23
  • 11th Piute 10
  • 12th Panguitch 7
  • 13th Manti 0

Individual Results

  • 60
    • 1st Slade Mickelsen, North Sevier
    • 2nd Jace Christiansen, North Sevier
    • 3rd Jamison Poulson, North Sanpete
  • 65
    • 1st Ben Nielson, Juab
    • 2nd Keaton Sperry, Juab
    • 3rd Weston Blake, South Sevier
    • 4th Dylan Yardley, North Sevier
    • 5th Larry Crane, North Sevier
    • 6th Braxton Fish, North Sevier
  • 70
    • 1st Denim Torgerson, North Sevier
    • 2nd Tezlin Winn, Gunnison
    • 3rd Traeden McPherson, Juab
    • 4th Trayton Teeples, Millard
    • 5th Dalton Peterson, Richfield
    • 6th Spencer Smith, Beaver
  • 75
    • 1st Mack Bray, Millard
    • 2nd Kaden Taylor, North Sanpete
    • 3rd Tryker Greenhalgh, Juab
    • 4th Porter Schoppe, Panguitch
    • 5th Kylan Taylor, North Sanpete
    • 6th Stran Nielson, Juab
  • 80
    • 1st Ryker Boyce, North Sevier
    • 2nd Brian Evans, Beaver
    • 3rd Strat Bonner, Beaver
    • 4th Gatlin Penney, Millard
    • 5th Jordan Rasmussen, Richfield
    • 6th Riley Bosshardt, North Sevier
  • 85
    • 1st Dahlance Smith, North Sevier
    • 2nd Cody Stubbs, Kanab
    • 3rd Wade Stansfield, North Sanpete
    • 4th Sullivan Sample, Juab
    • 5th Magnus Clawson, North Sanpete
    • 6th Ethan Leavitt, South Sevier
  • 90
    • 1st Conner Ingram, Juab
    • 2nd Brock Edwards, Beaver
    • 3rd Alex Hollinghead, Beaver
    • 4th Brayden Lawton, Wayne
    • 5th Braxton Mickelsen, North Sevier
    • 6th Ryder Trapp, North Sevier
  • 95
    • 1st Cade Bowring, Juab
    • 2nd Triston Fillmore, South Sevier
    • 3rd Dustin Bistline, Kanab
    • 4th Damon Mayfield, Gunnison
    • 5th Cannon Fuellenbach, South Sevier
    • 6th Sean Peacock, Millard
  • 100
    • 1st Kaleb Nybo, Juab
    • 2nd Braden Johnson, North Sevier
    • 3rd Brayan Ruiz, Gunnison
    • 4th Gavyn Bond, Millard
    • 5th Dylan Painter, Juab
    • 6th Walker Burr, North Sevier
  • 105
    • 1st Tyler Lynn, Juab
    • 2nd John Evans, Beaver
    • 3rd Dakota Curtis, Richfield
    • 4th Damien Sydalle, South Sevier
    • 5th Danny Garcia, Millard
    • 6th Gage Karren, Richfield
  • 110
    • 1st Wade Jeffery, Wayne
    • 2nd Brittyn Riddle, Richfield
    • 3rd Spencer Sorenson, Millard
    • 4th Clark Ray, Kanab
    • 5th Colt Ekker, North Sevier
    • 6th Ruger Hunt, Richfield
  • 115
    • 1st Hayden Anderson, Millard
    • 2nd Branson Palmer, South Sevier
    • 3rd Stockton Hansen, Gunnison
    • 4th Reese Fautin, Piute
    • 5th Thomas Yardley, Gunnison
    • 6th Dillan Winn, Juab
  • 120
    • 1st Wyatt Harmon, Juab
    • 2nd John Whitaker, Millard
    • 3rd Chase Rasmussen, North Sevier
    • 4th Connor Peterson, South Sevier
    • 5th Adam Williams, Beaver
    • 6th Ky Mickel, North Sanpete
  • 125
    • 1st Blake Mangelson, Juab
    • 2nd Chance Clawson, North Sanpete
    • 3rd Joey Marshall, Gunnison
    • 4th Jett High, South Sevier
    • 5th Austin Johnson, Juab
    • 6th Murray Bingham, Beaver
  • 130
    • 1st Devon Fowkes, Juab
    • 2nd Tate Johnson, North Sevier
    • 3rd Payton Clawson, North Sanpete
    • 4th Wesley Dixon, Millard
    • 5th Manson Bartlett, Beaver
    • 6th Jaron Ross, Richfield
  • 135
    • 1st Josh Lee, North Sanpete
    • 2nd Maison Burgess, North Sanpete
    • 3rd Kade Jensen, Richfield
    • 4th Braxton Robins, Millard
    • 5th Jaxson Riggins, Kanab
  • 140
    • 1st Kendall Grasteit, North Sanpete
    • 3rd Jaden McQuiston, Juab
  • 145
    • 1st Calun Whitaker, Millard
    • 2nd Wyatt Morrison, South Sevier
    • 3rd Rylan Watts, Juab
    • 4th Tallon Langston, Beaver
    • 5th Wyatt Alcala, Millard
    • 6th Anniece Evans, Richfield
  • 155
    • 1st Tanner Sorenson, North Sevier
    • 2nd Dillon Sorenson, Richfield
    • 3rd Brennan Starley, Millard
    • 4th Mckinley George, Millard
    • 5th Kyler Boren, Beaver
    • 6th Garrett Austin, Piute
  • 170
    • 1st Walker Bettfruend, South Sevier
    • 2nd Garrett Sessions, North Sevier
    • 3rd Dusty Williams, Richfield
    • 4th Kemmer Jones, South Sevier
    • 5th Alex Allen, Kanab
    • 6th Jonathan Roman, Millard
  • 190
    • 1st Jacob Oldroyd, South Sevier
    • 2nd Shaylor Hunt, North Sevier
    • 3rd CJ Ames, South Sevier
  • 190+
    • 1st Blake Greene, Millard
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail