Home - News - Calendars - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Utah Summer Games: Folkstyle
Cedar City, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)

    • 40 lbs.

      • 1st Luke Neslen

    • 45 lbs.

      • 1st Wyatt Hone, Grappling Force

      • 2nd Cooper Cox, Pioneers of Wrestling

      • 3rd Hunter Knighton, Team Extreme

    • 50 lbs.

      • 1st Brady Lowery, Cedar All-Stars

      • 2nd Jed Lee, Pride Wrestling

      • 3rd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

    • 55 lbs.

      • 1st Tyler Arrington

      • 2nd Cade Fox, Mountain Top Wrestling Club

      • 3rd Parker Gasser, Piute

    • 60 lbs.

      • 1st Austin Hone, Grappling Force

      • 2nd Brigham Watt, Wasatch

      • 3rd Dallen Duncan, Cedar City

    • 65 lbs.

      • 1st Colton Shumway, Canyon View

  • Midget (ages 9 and 10)

    • 60 lbs.

      • 1st Siondileigh Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

    • 65 lbs.

      • 1st Terrell Mondragon, Team Extreme

    • 70 lbs.

      • 1st Jace Tilley, Stingers

    • 75 lbs.

      • 1st Mason Mangelson, Champions

      • 2nd AJ Arrington

    • 80 lbs.

      • 1st Ashton Seely, Midnight Express

  • Novice (ages 11 and 12)

    • 60 lbs.

      • 1st Matt Lee, Pride Wrestling

    • 65 lbs.

      • 1st Tanner Cox, Pioneers of Wrestling

      • 2nd Colby Barrett, Cedar Redmen

      • 3rd Ben Thornock, Mountain Top Wrestling Club

    • 70 lbs.

      • 1st Joe Mondragon, Team Extreme

    • 80 lbs.

      • 1st DJ Whitehead, Team Extreme

    • 85 lbs.

      • 1st MacKelti Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

    • 90 lbs.

      • 1st Colby Mills, Hurricane

  • Schoolboy (ages 13 and 14)

    • 77 lbs.

      • 1st Wes Baker

    • 84 lbs.

      • 1st Cole Corral, Cedar Redmen

    • 98 lbs.

      • 1st Trent Pearson, Minersville

    • 120 lbs.

      • 1st Zack Jones, Piute

    • 128 lbs.

      • 1st Anthony Gibson, Minersville

      • 2nd Steven Hansen, Piute

    • 136 lbs.

      • 1st Chavis Jensen, Richfield

    • 144 lbs.

      • 1st Bodee Lofland, Hurricane

      • 2nd Zane Rich, West Point

  • Cadet (ages 15 and 16)

    • 98 lbs.

      • 1st Braxton Duncan, Canyon View

    • 119 lbs.

      • 1st Cody Hone, Cedar Redmen

      • 2nd Dallas Gale

      • 3rd Brad Nixon, Cedar City

    • 130 lbs.

      • 1st Jacob Jensen, Provo

      • 2nd David Alldredge

      • 3rd Joshua Jensen, Richfield

    • 135 lbs.

      • 1st Colby Weldert

      • 2nd Wyatt Argyle, South Sevier

      • 3rd Travis Hatch

    • 140 lbs.

      • 1st Dalaki Livingston, Milford

      • 2nd Timithy Joens, Piute

      • 3rd Nathan Pectol, Milford

    • 145 lbs.

      • 1st Corrick Knight, Pony Express

      • 2nd Alex Riddle, Cedar Redmen

      • 3rd Zach Harrington, Richfield

    • 152 lbs.

      • 1st Jalen Weaver, Team Extreme

      • 2ns Spencer Schwab, Pony Express

      • 3rd Trenton Lozano, Parowan

    • 160 lbs.

      • 1st Isaac Blackburn, Parowan

      • 2nd Joey Leavitt, South Sevier

      • 3rd Kade Dalton, Richfield

    • 189 lbs.

      • 1st Trevor Jackman

      • 2nd Mika Roberts, Richfield

    • 215 lbs.

      • 1st Rhet Malmgren, Richfield

      • 2nd Cameron Causey

      • 3rd Branden Henderson, Richfield

    • 285 lbs.

      • 1st Colton Argyle, South Sevier

      • 2nd Collin Shurtleff

      • 3rd Colton Roberts

  • Junior (ages 17 and 18)

    • 145 lbs.

      • 1st Nate Bowers, Brighton

      • 2nd Seth Jones, Parowan

    • 152 lbs.

      • 1st Oliver Riddle

      • 2nd Roger Zingleman

    • 160 lbs.

      • 1st Judd Marshall, Beaver

      • 2nd Devon Monroe

    • 189 lbs.

      • 1st Justin Hill, Parowan

      • 2nd Alex Haaland

    • 285 lbs.

      • 1st Caleb Jones, Huntington

      • 2nd Thomas Jacobs

  • Open (Old Geezers)

    • 145 lbs.

      • 1st Skyler Mills

    • 174 lbs.

      • 1st Joshua Nowell

    • 185 lbs.

      • 1st Joe Woods

      • 2nd Zakery Nowell

      • 3rd Jess Earl

    • 211.5 lbs.

      • 1st Wesley McClain

      • 2nd Ben Gasser

      • 3rd Vincent Lusk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail