Home - Search - News - Calendars - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

State Games of the West: Folkstyle
Cedar City, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)

    • 40 lbs.

      • 1st Noah Fuailetolo

      • 2nd Ramzi Hughes, Enterprise

      • 3rd Simjay Engberg, Phoenix

  • Bantam (7 and 8)

    • 50 lbs.

      • 1st Jaden Stange, Mountain Top Wrestling Club

      • 2nd Robert Musselman, Grass Valley Wrestling Club

      • 3rd Brady Phillips, Peak Wrestling

    • 55-60 lbs.

      • 1st William Haight, Team Legacy

      • 2nd Jaxon Morlan, Duchesne Eagles

      • 3rd Taron Allen

  • Intermediate (9 and 10)

    • 60 lbs.

      • 1st Brady Parry, Cedar Redmen

      • 2nd Brady Lowry, Canyon View

      • 3rd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

    • 65-75 lbs.

      • 1st Trey Milligan, Kanab

      • 2nd Colten Shumway, Canyon View

      • 3rd Isaac Wilcox, Phoenix

    • 80 lbs.

      • 1st Zach Musselman, Grass Valley Wrestling Club

      • 2nd Dallin Duncan

      • 3rd Chase Christensen

  • Novice (11 and 12)

    • 75-85 lbs.

      • 1st Ryan Hansen, Champions

      • 2nd Chad Collard, Emery

      • 3rd Payton Knight, South Sevier

    • 90-100 lbs.

      • 1st Ashton Seely, Champions

      • 2nd Dallin Ewart, Delta

  • Schoolboy (13 and 14)

    • 98-105 lbs.

      • 1st Johnny O`Hearon, Champions

      • 2nd Zack Harris, Champions

      • 3rd Luke Davis, Phoenix

    • 120-136 lbs.

      • 1st Cole Eldredge, Phoenix

      • 2nd Brandon Musselman, Grass Valley Wrestling Club

      • 3rd Jordy Evans, Provo

  • Cadet (15 and 16)

    • 98-105 lbs.

      • 1st Dusty Hone, Cedar Redmen

      • 2nd Cezly Collard, Emery

      • 3rd Hunter Bowring, Rowdy Boys

    • 112-119 lbs.

      • 1st Jared Ewart, Millard County Wrestling Club

      • 2nd Wyatt Wade

      • 3rd Tosh Wilcox, Phoenix

    • 125 lbs.

      • 1st Jerimiah Evans

      • 2nd Jacob Francis, Little Devil Wrestling Club

      • 3rd Blaze Gurney

    • 130-135 lbs.

      • 1st Kolby Lloyd, Cedar Redmen

      • 2nd Wyatt Drifill

      • 3rd Kyler Martin

    • 140 lbs.

      • 1st William Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

      • 2nd Cody Curtus, Richfield

      • 3rd Kellard Brewer

    • 145-152 lbs.

      • 1st Cody Miller

      • 2nd Anthony Gibson, Beaver

      • 3rd Andrew Arnold

    • 160-171 lbs.

      • 1st Austin Wilcox, Rowdy Boys

      • 2nd Daniel Bowman

      • 3rd Dalton Boren

    • 285 lbs.

      • 1st Zach Rittenhouse

      • 2nd Trent Christensen, South Sevier

  • Junior (17 and 18)

    • 112-119 lbs.

      • 1st Brandon Crosby, Kanab

      • 2nd Spencer Fehlberg, Emery

      • 3rd Nick Jones, Brighton

    • 125 lbs.

      • 1st James Hulet, Enterprise

      • 2nd Andrew Erickson, Richfield

      • 3rd Braxton Duncan, Canyon View

    • 130-135 lbs.

      • 1st Dominic Militello

      • 2nd Misha Jorgensen, Provo

      • 3rd Keaton Green, Millard County Wrestling Club

    • 140-145 lbs.

      • 1st Brian Shephard, Provo

      • 2nd Cesar Martinez, Beaver Dam

      • 3rd Dallas Hilstead, Canyon View

    • 152 lbs.

      • 1st Larson Cottam, Cedar Redmen

      • 2nd Joshua Thompson

      • 3rd Clay Davis, Phoenix

    • 160 lbs.

      • 1st Clay Collard, Emery

      • 2nd Wesley Thomas, Millard County Wrestling Club

      • 3rd Dayton Dickinson

    • 171-189 lbs.

      • 1st Jaden Weaver, Team Extreme

      • 2nd Ross Taylor, Enterprise

      • 3rd Brad Christensen, South Sevier

    • 215 lbs.

      • 1st Wyatt Davis, Brighton

      • 2nd Trevor Jakeman

      • 3rd Rigo Guievrez

  • Open (Old Geezers)

    • 145.5 lbs.

      • 1st Chad Flook, Brighton

      • 2nd Matt Taylor, Enterprise

      • 3rd David Aldredge

    • 163 lbs.

      • 1st Derek Judd, North Summit

      • 2nd Joshua Stewart

    • 185 lbs.

      • 1st Andrew Weber, Canyon View

      • 2nd Brad Hess

      • 3rd Jacob Phillips

    • 211 lbs.

      • 1st Cameron Causey, Canyon View

      • 2nd Micheal Oswald

      • 3rd Thomas Jacobs

  • Schoolgirl/Cadet

    • 103-118 lbs.

      • 1st MacKelti Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

      • 2nd Veronica Thomas, Delta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail