Home - Search - News - Calendars - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

State Games of the West: Greco-Roman
Cedar City, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)

    • 50 lbs.

      • 1st Jaden Stange, Mountain Top Wrestling Club

      • 2nd Jace Engberg, Phoenix

      • 3rd Emmett Miller, Phoenix

    • 60 lbs.

      • 1st William Haight, Team Legacy

      • 2nd Jaxon Morlan, Duchesne Eagles

      • 3rd Danny Khoudnet, Peak Wrestling

  • Intermediate (9 and 10)

    • 60 lbs.

      • 1st Brady Lowry, Canyon View

      • 2nd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

      • 3rd Wyatt Gutches

    • 70 lbs.

      • 1st Isaac Wilcox, Phoenix

      • 2nd Spencer Bowman

    • 80 lbs.

      • 1st Dallin Duncan, Canyon View

      • 2nd Hagen Leavitt

  • Novice (11 and 12)

    • 75 lbs.

      • 1st Ryan Hansen, Champions

      • 2nd Jordan Engberg, Phoenix

      • 3rd Brady Parry, Cedar Redmen

    • 95 lbs.

      • 1st Ashton Seely, Champions

      • 2nd Dallin Ewart, Delta

      • 3rd Payton Knight, South Sevier

  • Schoolboy (13 and 14)

    • 105 lbs.

      • 1st Johnny O`Hearon, Champions

      • 2nd Zack Harris, Champions

      • 3rd Luke Davis, Phoenix

    • 128 lbs.

      • 1st Cole Eldredge, Phoenix

    • 160 lbs.

      • 1st Eric Anderson, Rowdy Boys

  • Cadet (15 and 16)

    • 105 lbs.

      • 1st Hunter Bowring, Rowdy Boys

      • 2nd Dusty Hone, Cedar Redmen

    • 119 lbs.

      • 1st Rami Haddadin, Vandit

      • 2nd Wyatt Wade

      • 3rd Jared Ewart, Millard County Wrestling Club

    • 130 lbs.

      • 1st Wyatt Drifill

      • 2nd Trenton White

    • 140 lbs.

      • 1st William Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

      • 2nd Keelard Brewer

    • 171 lbs.

      • 1st Austin Wilcox, Rowdy Boys

      • 2nd Dalton Boren

  • Junior (17 and 18)

    • 112 lbs.

      • 1st Cole Corral, Canyon View

      • 2nd Chris Carlson, Phoenix

    • 130 lbs.

      • 1st James Hulet, Enterprise

      • 2nd Andrew Erickson, Richfield

      • 3rd Travis Robinson, Canyon View

    • 135 lbs.

      • 1st Dominic Militello

      • 2nd Kyler Martin

      • 3rd Steve Ipsen

    • 140 lbs.

      • 1st Gabe Kerr, Brighton

      • 2nd Cesar Martinez, Beaver Dam

    • 152 lbs.

      • 1st Brian Shepard, Provo

      • 2nd Clay Davis, Phoenix

      • 3rd Larson Cottam, Cedar Redmen

    • 160 lbs.

      • 1st Wesley Thomas, Millard County Wrestling Club

      • 2nd Nicholas Runyan, Brighton

      • 3rd Dayton Dickinson

    • 189 lbs.

      • 1st Jaxon Singleton, Delta

      • 2nd Ross Taylor, Enterprise

      • 3rd Colton Coolidge, Brighton

    • 215 lbs.

      • 1st Tanner Theobald, Team Extreme

      • 2nd Kyle Thomas

      • 3rd Mika Roberts, Richfield

  • Open (Old Geezers)

    • 145.5 lbs.

      • 1st Chad Flook, Brighton

      • 2nd Matt Taylor, Enterprise

    • 211 lbs.

      • 1st Wyatt Davis, Brighton

      • 2nd Andrew Weber, Canyon View

      • 3rd Thomas Jacobs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail