Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Syracuse Tournament
Greco-Roman Syracuse, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 45-48
      • 1st Mason Carlson, Syracuse
      • 2nd Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 3rd David Eddington, Fremont
      • 4th Kaleb Blackner, Roy Wrestling
    • 48-52
      • 1st Geronimo Rivera, Syracuse
      • 2nd RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 3rd Corben Low, Crusher Wrestling
      • 4th Kekahi Bactista, Tech Wrestling
    • 52-54
      • 1st Kaden Bratsch, Crusher Wrestling
      • 2nd Cole Fenwick, Crusher Wrestling
      • 3rd Jacob Green, Syracuse
      • 4th Kwayde Meibos, Fremont
  • Intermediate (9 and 10)
    • 47-51
      • 1st Teague Brown, Syracuse
      • 2nd Ryler Jorgensen, Morgan Wrestling
      • 3rd Porter Carlson, Syracuse
    • 54-57
      • 1st Easton Gines, Syracuse
      • 2nd Max Miller, Bear River
      • 3rd Zack Halligan, Syracuse
    • 61-63
      • 1st Denver Cloward, Cougar Den
      • 2nd Keaton Gines, Syracuse
      • 3rd Ian Erickson
      • 4th Carter Meibos, Fremont
    • 64-69
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Mikaela Stocking, Roy Wrestling
      • 3rd Zay Anderton, Tech Wrestling
    • 74-77
      • 1st Jaxen Endresen, Syracuse
      • 2nd Preston Brimhall, Syracuse
  • Novice (11 and 12)
    • 60-63
      • 1st Sutton Brown, Syracuse
      • 2nd Trenton Ward, Bear River
      • 3rd Easton Evans, Top of Utah
      • 4th Jacob Waddoups, Tech Wrestling
    • 66-70
      • 1st Ryker Brann, Crusher Wrestling
      • 2nd Bane Briggs, Syracuse
      • 3rd Wyatt Kinne, Syracuse
      • 4th Colby Sottosanti, Syracuse
    • 68-73
      • 1st Luke Schroeder, Top of Utah
      • 2nd Trace Garrett, Syracuse
      • 3rd Saxon Bailey, Syracuse
      • 4th Dallin Hansen, Syracuse
    • 73-80
      • 1st Garrett Murray, Stingers
      • 2nd Casey LaMont, Top of Utah
      • 3rd Gabriel Mabin, Syracuse
      • 4th Sean Pectol, Syracuse
    • 81-87
      • 1st Jordan Davies, Syracuse
      • 2nd Kaleb Gines, Syracuse
      • 3rd Ethan McGhee, Crusher Wrestling
      • 4th Kaleb Sanchez, Cougar Den
    • 95-100
      • 1st Trevor Drake, Syracuse
      • 2nd Brock Guthrie, Top of Utah
      • 3rd Parker Jones, Roy Wrestling
    • 112-117
      • 1st Cash Robb, Altamont
      • 2nd Camron Eden, Syracuse
      • 3rd Chandler Loveless, Pride Wrestling
      • 4th Drake Anderton, Tech Wrestling
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 66-74
      • 1st Jaron Priest, Crusher Wrestling
      • 2nd Quade Smith, Syracuse
      • 3rd Porter Kinne, Syracuse
    • 83-86
      • 1st Jarett Jorgensen, Morgan Wrestling
      • 2nd Jaxon Morlan, Cougar Den
      • 3rd Karson Rees, Tech Wrestling
    • 97-105
      • 1st Brayden Guthrie, Top of Utah
      • 2nd Samuel Sprehn, Syracuse
      • 3rd Tristan Farnsworth, Cougar Den
      • 4th Skyler Nelson, Syracuse
    • 116-125
      • 1st Brayden Tucker, Stingers
      • 2nd Resston Wilcox, Roy Wrestling
      • 3rd Clay Gunnell, Top of Utah
    • 125-135
      • 1st Brandyn Gaytan, Stingers
      • 2nd Canyon Brann, Crusher Wrestling
      • 3rd Chandler Lamb, Stingers
    • 144-158
      • 1st Colby Wilson, Top of Utah
      • 2nd Lincoln Torrey, Stingers
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 84-87
      • 1st Braydon Mogle, Top of Utah
      • 2nd Christopher Payne, Morgan Wrestling
      • 3rd Coalton Jackson, Fremont
    • 98-107
      • 1st Anthony Herrera, Stansbury Wrestling
      • 2nd William Jeppson, Syracuse
      • 3rd Jonathon Hansen, Tech Wrestling
      • 4th Hunter Evans, Top of Utah
    • 102-111
      • 1st Brandon Meikel, Stansbury Wrestling
      • 2nd Colten Eden, Syracuse
      • 3rd Tayton Bennett, Fremont
      • 4th Jaden Nelson, Syracuse
    • 112-122
      • 1st Bryce Brimhall, Syracuse
      • 2nd Isaac Semadeni, Logan Wrestling
      • 3rd Josh Larsen, Stansbury Wrestling
      • 4th Bridger Ostler, Syracuse
    • 118-123
      • 1st Jayden Espinosa, Roy Wrestling
      • 2nd Mitch Parker, Syracuse
      • 3rd Cayden Quintana, Stallions Wrestling
      • 4th Connor Mitchell, Syracuse
    • 123-127
      • 1st Justin Murray, Stingers
      • 2nd Daniel Waddoups, Tech Wrestling
      • 3rd Clay Solis, Ogden City Quest
    • 124-130
      • 1st Colton Berger, Syracuse
      • 2nd Isaac Wilcox, Mettle Wrestling
      • 3rd Tanner Benedict, Crusher Wrestling
      • 4th Carson Halls, Tech Wrestling
    • 125-133
      • 1st Kelby Kendall, Syracuse
      • 2nd Shawn Evans, Tech Wrestling
      • 3rd Austin Martinez, Syracuse
      • 4th Logan Mano, Top of Utah
    • 127-138
      • 1st Benjamin Harden, Tech Wrestling
      • 2nd Logan Morbach, Syracuse
      • 3rd Jordon Pease, Rocky Mountain Wrestling (Colo.)
      • 4th Hannah Barton, Syracuse
    • 135-141
      • 1st Shion Abe, Tech Wrestling
      • 2nd McKay Foy, Cougar Den
      • 3rd Kelton Brandley, Fremont
      • 4th Braxton Miller, Syracuse
    • 138-140
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Daniel Coles, Bragg Creek (Can.)
      • 3rd Seth Rich, Syracuse
      • 4th Kaiden Lamb, Stingers
    • 141-152
      • 1st RJ Bingham, Top of Utah
      • 2nd Brandon Varley, Tech Wrestling
      • 3rd Jorden Robinson, Stingers
      • 4th Timothy Turgoose, Ogden City Quest
    • 142-154
      • 1st Cole Clark, Stansbury Wrestling
      • 2nd Christoff Coles, Bragg Creek (Can.)
      • 3rd Brad Haws, Tech Wrestling
      • 4th Conner Wengreen, Top of Utah
    • 144-150
      • 1st Jared Kane, Syracuse
      • 2nd Bastian Albertsen, Tech Wrestling
      • 3rd Joshua Powell, Top of Utah
      • 4th Zac Miller, Bear River
    • 155-160
      • 1st Curtis Smith, Tech Wrestling
      • 2nd Braxton Anderson, Syracuse
      • 3rd Jace Gunnell, Top of Utah
      • 4th Tyler Evans, Stansbury Wrestling
    • 159-167
      • 1st Connor Kirkland, Roy Wrestling
      • 2nd Jayden Burton, Syracuse
      • 3rd Wyatt Price, Tech Wrestling
      • 4th Austin Grabowski, Stingers
    • 168-184
      • 1st Tyrone Gardiner, Rocky Mountain Wrestling (Colo.)
      • 2nd Jackson Roubidoux, Stingers
      • 3rd Braxton Jones, Syracuse
      • 4th Nicholas Alder, Ruiz Combat Grappling
    • 171-183
      • 1st Layne Blake, Syracuse
      • 2nd Austin Smith, Syracuse
      • 3rd Chase Jeppesen, Stingers
    • 193-197
      • 1st Kaleb Barton, Syracuse
      • 2nd Joshua Butcher, Syracuse
      • 3rd David Flores, Stansbury Wrestling
    • 202-218
      • 1st Wyatt Koelling, Champions
      • 2nd Joel Bolduc, Syracuse
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail