Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Syracuse Tournament
Greco-Roman Syracuse, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 43-45
      • 1st Grey Hamilton, Evanston Elite (Wyo.)
      • 2nd Riggs Banta, Fremont
      • 3rd Wyatt Dunham, Green River Grapplers (Wyo.)
  • Bantam (7 and 8)
    • 42-45
      • 1st Perry Fowler, Syracuse
      • 2nd Nash Andrews, Fremont
      • 3rd David Price, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 4th Tate Mikesell, Syracuse
    • 45-50
      • 1st Caden Eden, Syracuse
      • 2nd Ethan Luna, Syracuse
      • 3rd Braxton Trimble, Roy
    • 51-53
      • 1st Mason Carlson, Syracuse
      • 2nd Kaleb Blackner, Roy
      • 3rd Carter Perkins, Syracuse
      • 4th Austin Ellis, Crusher Wrestling
    • 55-58
      • 1st Shepard Stephens, Syracuse
      • 2nd Rawly Wilcox, Roy
      • 3rd Kwayde Meibos, Morgan Wrestling
      • 4th Colton Bastian, Syracuse
    • 77-79
      • 1st Isaiah Sandoval, Syracuse
      • 2nd Dale Jolley, Roy
  • Intermediate (9 and 10)
    • 49-53
      • 1st Corwin Bastian, Syracuse
      • 2nd Kaden Herrera, Roy
    • 54-58
      • 1st Garrett Haley, Big Piney Pinners (Wyo.)
      • 2nd Kaden Woodbury, Fremont
      • 3rd Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
      • 4th Ryker Nelson, Syracuse
    • 55-56
      • 1st Teague Brown, Syracuse
      • 2nd Geronimo Rivera, Syracuse
      • 3rd Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 4th Kolby Hamilton, Evanston Elite (Wyo.)
    • 60-66
      • 1st Spencer Wright, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Logan Memmott, Crusher Wrestling
      • 3rd Jason Stephens, Fremont
      • 4th Carson Drummond, Roy
    • 62-64
      • 1st Max Miller, Bear River
      • 2nd Easton Gines, Syracuse
      • 3rd Kyson Hamilton, Evanston Elite (Wyo.)
    • 70-72
      • 1st Brandon Murray, Stingers
      • 2nd Beau Ringel, North Summit
      • 3rd Carter Meibos, Morgan Wrestling
  • Novice (11 and 12)
    • 63-71
      • 1st Logan Hancey, Fremont
      • 2nd Tristan Haley, Big Piney Pinners (Wyo.)
      • 3rd Joran Cochran, Top of the Rock (Wyo.)
      • 4th Keaton Gines, Syracuse
    • 82-88
      • 1st Jaxen Endresen, Syracuse
      • 2nd Preston Brimhall, Syracuse
      • 3rd Payton Fowler, Syracuse
    • 90-97
      • 1st Garrett Murray, Stingers
      • 2nd Gabriel Mabin, Syracuse
      • 3rd Kaleb Gines, Syracuse
      • 4th Braxton Staheli, Bear River
    • 99-109
      • 1st Jordan Davies, Syracuse
      • 2nd Trevor Drake, Syracuse
      • 3rd Rolonzo Padilla, Syracuse
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 71-77
      • 1st Austin Bush, Champions
      • 2nd Quade Smith, Syracuse
      • 3rd Blake Woolsey, Morgan Wrestling
      • 4th Sutton Brown, Syracuse
    • 74-80
      • 1st Hunter Swalberg, Crusher Wrestling
      • 2nd Trenton Ward, Bear River
      • 3rd Jaron Greenwood, Syracuse
    • 76-83
      • 1st Cody Price, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Sam May, Tech Wrestling
      • 3rd Saxon Bailey, Syracuse
      • 4th Bane Briggs, Syracuse
    • 91-98
      • 1st Logan Elsen, Evanston Elite (Wyo.)
      • 2nd Brady Phillips, Stallions Wrestling
      • 3rd Colter Thompson, Syracuse
    • 97-109
      • 1st Danny Khoundet, Stallions Wrestling
      • 2nd Hunter Bowden, Fremont
      • 3rd Jake Green, Charger Wrestling
      • 4th Hunter Ragan, Roy
    • 121-133
      • 1st Camron Eden, Syracuse
      • 2nd Connor Schwab, Syracuse
      • 3rd Ryan Sazama, Morgan Wrestling
    • 148-149
      • 1st Tytan Smith, Syracuse
      • 2nd Nash Anderson, Syracuse
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 93-97
      • 1st Taggert Bingham, Bear River
      • 2nd Mckay Bush, Champions
      • 3rd Gunnar Brown, Syracuse
    • 98-104
      • 1st Braydon Mogle, Top of Utah
      • 2nd Kalem Adams, Roy
      • 3rd Colton Smullin, Fremont
    • 111-115
      • 1st Dylian Moore, Stallions Wrestling
      • 2nd Colby Bowden, Fremont
      • 3rd Skyler Nelson, Syracuse
      • 4th Trevyn Waite, Syracuse
    • 112-117
      • 1st Koy Caldwell, Stingers
      • 2nd Jonathon Hansen, Tech Wrestling
      • 3rd Jaden Nelson, Syracuse
      • 4th William Jeppson, Syracuse
    • 118-127
      • 1st Bridger Ostler, Syracuse
      • 2nd Garrett Ricks, Stingers
      • 3rd Samantha Bush, Champions
      • 4th Tevan Tobler, Syracuse
    • 122-134
      • 1st Brandon Meikel, Grapplers West
      • 2nd Brady Harris, Stingers
      • 3rd Abe Crowson, Logan
      • 4th Mitch Parker, Syracuse
    • 134-136
      • 1st Austin Martinez, Syracuse
      • 2nd Logan Mano, Top of Utah
      • 3rd Weston Hirschi, Bear River
      • 4th Connor Mitchell, Syracuse
    • 139-150
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Kelby Kendall, Syracuse
    • 154-163
      • 1st Tyler Evans, Stallions Wrestling
      • 2nd Jared Kane, Syracuse
      • 3rd Zac Miller, Bear River
      • 4th Ben Ericksen, Fremont
    • 205-220
      • 1st Jayden Burton, Syracuse Titans
      • 2nd Andrew Bargeron, Tech Wrestling
      • 3rd Kaleb Barton, Syracuse
      • 4th Chase Jeppesen, Stingers
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail