Home - Search - News - Calendars - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Top Gun of Utah
Weber High School Pleasant View, UT

Individual Results

  • Junior High Beginner Division

    • 65

      • 1st Jaden Mayers, Mountain Crest

      • 2nd Tanner Benedict, Layton

      • 3rd Trevor Holden, Sky View

      • 4th Paden Woolstenhulme, South Summit

    • 70

      • 1st Taylor Porath, Farmington Junior High

      • 2nd Kelton Brandley, Weber

      • 3rd Logan Leatherow, Rockwahl

      • 4th Blake Maxwell, North (Wyo.)

    • 73

      • 1st Trenton Archuleta, Mt. Logan

      • 2nd Taji Criddle, Fremont

      • 3rd Walker Wilcox, Fremont

      • 4th Drew Stephens, North Summit

    • 76

      • 1st Nephi Meono, Tooele

      • 2nd Thomas Maisey, South Summit

      • 3rd Colby Barrow, Weber

      • 4th Brian O'Driscoll, Weber

    • 80

      • 1st Logan Rex, North Summit

      • 2nd Porter Fitzgerald, South Summit

      • 3rd Easton Patch, Tooele

      • 4th Wade Schmid, Mt. Logan

    • 83

      • 1st Drew Hawkins, Bear River

      • 2nd Kaden Dearing, Weber

      • 3rd Keetch Meecham

      • 4th Trey Cragun

    • 86

      • 1st Sundance Watts

      • 2nd Austin Towns, Fremont

      • 3rd Tyler Krein

      • 4th Kendall Hutchinson

    • 90

      • 1st Taylor Archuleta, Mt. Logan

      • 2nd Isaiah Crowson, Mt. Logan

      • 3rd Tyler Robertson, South Summit

      • 4th Jason Weeks, Mt. Logan

    • 93

      • 1st Shade Watts, Morgan

      • 2nd Simeon Wells, Mountain Crest

      • 3rd Tristian Trussell, Morgan

      • 4th McLane Summarell, Duchesne

    • 96

      • 1st Mitchell Egbert, Mt. Logan

      • 2nd Randon Robertson, South Summit

      • 3rd Austin Hallburg, Mt. Logan

      • 4th Brek Thornton, Morgan

    • 100

      • 1st Adam Brennan, Mountain Crest

      • 2nd Garrett Hoyt, Farr West

      • 3rd Mason McBride

      • 4th Mitchell Mordaunt, Weber

    • 104

      • 1st Kenny Ho, Bennion Junior High

      • 2nd Zeniff Meono, Tooele

      • 3rd Colton Marshall, Farfield

      • 4th Daniel Medina, Weber

    • 108

      • 1st Brantley McGuire, Syracuse

      • 2nd Seth Ward, Bear River

      • 3rd Wyatt Francis, Syracuse

      • 4th Justin Smith, Reading

    • 112

      • 1st Zach Sakurada, Sandridge

      • 2nd Garrett Huntington, Bennion Junior High

      • 3rd Braxton Bytheway, Bennion Junior High

      • 4th Sheldon Thacker, Altamont

    • 116

      • 1st Brayden Galbraith, West Point

      • 2nd Taven Secor, Wahlquist

      • 3rd Connor Taylor, Kaysville

      • 4th Ryan Clark, Orion Junior High

    • 120

      • 1st Myles Petersen

      • 2nd Porter Hancock, South Summit

      • 3rd Sterling Wiser, Weber

      • 4th Brandon Ritchie, Weber

    • 124

      • 1st Ty Summarell, Duschesne

      • 2nd Dylan Drow, Davis

      • 3rd Andrew Abner

      • 4th Stetson Gordon, Mt. Logan

    • 128

      • 1st Nathan Johnson, Davis

      • 2nd Brad Robinson, Box Elder

      • 3rd Geoffrey Taylor, South Summit

      • 4th Dalyn Bergman, Davis

    • 132

      • 1st Connor Krays, Kaysville

      • 2nd Matt Richardson, Duchesne

      • 3rd Colton Knighton, Kaysville

      • 4th Tyrell Fredrickson, Mountain Crest

    • 138

      • 1st Jeremiah Jessop, Taylorsville

      • 2nd Michael Yost, South Summit

      • 3rd Zack Furness, Bear River

      • 4th Hunter Angell, South Summit

    • 145

      • 1st Austin Manning, Wahlquist

      • 2nd Dylan Real, Hunter Junior High

      • 3rd Trevoor Pappas, Syracuse

      • 4th Brandon Foremaster, Weber

    • 155

      • 1st Nick Casey, Davis

      • 2nd Cody Petersen, Fremont

      • 3rd Ben Crosby, Syracuse

      • 4th Thomas Lundquist, Sky View

    • 165

      • 1st Trevor Tesch, Roy

      • 2nd Daniel Graiger

      • 3rd Taylor Van Roosendaal

      • 4th Dallin Spainhower, Weber

    • 180

      • 1st Connor Chambers, Sky View

      • 2nd Skylar Wilson, Rockwahl

      • 3rd Jon Boam, Mountain Crest

      • 4th Ty Kenison

    • 195

      • 1st Thomas Ericson, Morgan

      • 2nd Hayden Bryson, Northside

      • 3rd Kegan Oldham, Mt. Logan
         

  • Junior High Advanced Division

    • 65

      • 1st Tre` Williams, Mt. Logan

      • 2nd Bryce Brimhall, Lakeside

      • 3rd Holden Richards, Bear River

      • 4th Zen Anderson, Weber

    • 70

      • 1st Brady Farnsworth, Altamont

      • 2nd Heston Woolsey, Weber

      • 3rd Bo Labrum, Mountain Crest

      • 4th Tanner Cox, Pride Wrestling

    • 73

      • 1st Jordan McRae, Bingham

      • 2nd Kade Crittenden, South Summit

      • 3rd Jayden Pentz, Morgan

      • 4th Skippy Wengreen, Mountain Crest

    • 76

      • 1st Connor Kirkland, Weber

      • 2nd Jonathan Kasanicky, Throwdown

      • 3rd Jordan Munoz, Weber

      • 4th Justin Schwendiman, Jordan Junior Wrestling

    • 80

      • 1st Owen Pentz, Morgan

      • 2nd Kel Bambrough, Roy

      • 3rd Trevor Lowe, Mountain Crest

      • 4th Tyson Treasure, Weber

    • 83

      • 1st Nick Rowley, Grantsville

      • 2nd Layton Lewis, North Summit

      • 3rd Ty Hadley, Centerville

      • 4th Dylan Weeks, Sky View

    • 86

      • 1st Chris Wengreen, Mountain Crest

      • 2nd Matthew Mott, Mt. Logan

      • 3rd Quinton Lopez, Sky View

      • 4th Denton Grange, Mountain Crest

    • 90

      • 1st Austin Johnson, North Summit

      • 2nd Cade Wilson, Roy

      • 3rd Hayden Humphreys, Sky View

      • 4th Christian Porter, Syracuse

    • 93

      • 1st Thomas Thacker, Sky View

      • 2nd Logan Harrison, Mt. Logan

      • 3rd Derrek Thompson, Altamont

      • 4th Brennin Erickson

    • 96

      • 1st Rayden Lindley, Mountain Crest

      • 2nd Kenneth Astle, Layton

      • 3rd Zack Rich, Mt. Logan

      • 4th Tenner Van Valkenberg, Bear River

    • 100

      • 1st Kaden Lindley, Mountain Crest

      • 2nd Mormon Redd, Northside

      • 3rd Hunter Lucas, South Summit

      • 4th Tyrone Grantham, Mountain Crest

    • 104

      • 1st Jordan Wengreen, Mountain Crest

      • 2nd Wesly Orton, Jordan Junior Wrestling

      • 3rd Isaac McKay, Farmington

      • 4th Tanner Law, Northside

    • 108

      • 1st Brigg Butler, Jordan Junior Wrestling

      • 2nd Austin Stauffer, Bennion Junior High

      • 3rd Rylee Foy, Altamont

      • 4th Ty Clegg, South Summit

    • 112

      • 1st Jayson Hugo

      • 2nd Bailey Soto

      • 3rd Cameron Anderson

    • 116

      • 1st Hunter Riggs, Weber

      • 2nd Cameron Nichols, Northside

      • 3rd Braydon Garcia, Layton

      • 4th Mitch Nazer, Jordan Junior Wrestling

    • 120

      • 1st Talon Teeples, Mt. Logan

      • 2nd Quinn Hicken, South Summit

      • 3rd Tanner Marriott, Weber

      • 4th Hayden Pentz, Mt. Logan

    • 124

      • 1st William Kilpack, Jordan Junior Wrestling

      • 2nd Tyson Stander, Roy

      • 3rd Chance Goodrich, Altamont

      • 4th Gick Tran, Northside

    • 128

      • 1st Jay Reidherd, South Summit

      • 2nd Tanner Christensen, Bear River

      • 3rd Gregg Marchant, Syracuse

      • 4th Damon Krechton, Layton

    • 138

      • 1st CJ Brimhall, Syracuse

      • 2nd Jacob Thompson, Mt. Logan

      • 3rd Sydney Lauti, Highland

      • 4th Mason Bledsoe, Viewmont

    • 145

      • 1st Caleb Woolsey, San Rafael Junior High

      • 2nd Branden Hansen, Syracuse

      • 3rd Colby Morley, Northside

      • 4th Brecken Gunter, Northside

    • 155

      • 1st Kyle Foy, Altamont

      • 2nd Lawon Essig, Northside

      • 3rd Colton Hadley, Centerville

      • 4th Troy Bouchard

    • 165

      • 1st Justin Higley

      • 2nd Ryan Perry, Weber

      • 3rd Austin Scholes, North Summit

      • 4th Doug Schulte, Northside

    • 180

      • 1st Andrew Dubose, Weber

      • 2nd Braden Waiteys, Farmington

      • 3rd Dustin Christensen, Roy

      • 4th Trevin Gerrard, Mountain Crest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail