Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

TUG Tournament
Freestyle Pleasant Grove, UT

Individual Results

  • Flyweight (Ages 6 and Under)
    • 34-37
      • 1st Cooper Judd, TUG
      • 2nd Catcher Brady, TUG
    • 39-43
      • 1st Trey Fowkes, Cowan Wresting
      • 2nd Gabriel Foote, Mountain Top Wrestling Club
    • 49-54
      • 1st Merrill Jacobson, Sons of Atlas
      • 2nd Korbin Pratt, Stansbury Park
      • 3rd Daxton Stewart, Heber
  • Bantam (7 and 8)
    • 38-41
      • 1st Stetson Teeples, Pride Wrestling
      • 2nd Houston Harris, Maple Mountain
      • 3rd Kellon Burman, Wasatch
    • 42-44
      • 1st Flynn Rangel, Champions
      • 2nd Dane King, Charger Wrestling
      • 3rd Jordan Robison, Longhorn Wrestling
      • 4th Bridger Gray, TUG
    • 44-46
      • 1st Stockton Judd, TUG
      • 2nd Colton Michels, Charger Wrestling
      • 3rd Case Christensen, Wasatch
      • 4th Urban Casper, TUG
    • 47-50
      • 1st Cash Owens, Top of Utah
      • 2nd Jenson Murray, TUG
      • 3rd Simon Warren, Stansbury Park
      • 4th Blain Mitchell, Wasatch
    • 49-52
      • 1st Caleb Manheimer, Victory
      • 2nd Crue Jolley, Pride Wrestling
      • 3rd Wyatt Miller, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 4th Treyton Weight, Pride Wrestling
    • 52-54
      • 1st Brock Revell, TUG
      • 2nd Drayger Cloward, Longhorn Wrestling
      • 3rd Gavin West, Champions
      • 4th Connor Avery, Team Prestige
    • 55-56
      • 1st Louden Eure, Charger Wrestling
      • 2nd Uriah Anderson, King of the Mountain
      • 3rd River Moosman, TUG
    • 59-63
      • 1st Daxton White, Juab
      • 2nd Brooks Kjar, Tech Wrestling
    • 66-73
      • 1st Samuel Birch, Champions
      • 2nd Marc Peeler, TUG
    • 77-79
      • 1st Reilly Pearson-Ortolani, Olympus
      • 2nd Dean Zolman, Sons of Atlas
  • Intermediate (9 and 10)
    • 50-53
      • 1st Kale Zorn, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Sam Woolsey, Morgan
      • 3rd Alex Manheimer, Victory
      • 4th Treysen Henderson, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
    • 55-59
      • 1st Jackson Burman, Wasatch
      • 2nd Simon Boyer, Timpanogos
      • 3rd Conley Evans, Stingers
      • 4th Andrew Herring, Charger Wrestling
    • 55-60
      • 1st Tanner Telford, Victory
      • 2nd Corbyn Robison, Longhorn Wrestling
      • 3rd Slone Hardy, Pride Wrestling
      • 4th Hunter Batista, Diamondville Wrestling (Wyo.)
    • 61-64
      • 1st Daxton Jolley, Pride Wrestling
      • 2nd Cohen Mortensen, Westlake
      • 3rd Chad Rees, Tech Wrestling
      • 4th Mathew Andrews, Champions
    • 64-70
      • 1st Kimball Parry, Star Valley (Wyo.)
      • 2nd Hyrum LaMont, Champions
      • 3rd Karl Ledbetter, Team Prestige
      • 4th Jarrett White, Juab
    • 66-72
      • 1st Zachary Zolman, Sons of Atlas
      • 2nd Gage Bird, Longhorn Wrestling
      • 3rd Sam Thatcher, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 4th Samuel Birch, Champions
    • 71-76
      • 1st Jhet Shepherd, Juab
      • 2nd Lincoln Eure, Charger Wrestling
      • 3rd Cole Rogers, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 4th Ryker Williams, King of the Mountain
    • 77-81
      • 1st Gage Brady, Victory
      • 2nd Wyatt Connelly, Champions
      • 3rd Wyatt Warner, Charger Wrestling
      • 4th Ayden Robinson, Westlake
    • 84-91
      • 1st Jaxson Young, Juab
      • 2nd Hyrum Stafford, Mettle Wrestling
      • 3rd Wyatt Hanssen, Wasatch
      • 4th Tristan Rivera, Atlas Wrestling
  • Novice (11 and 12)
    • 66-71
      • 1st Rhett Carter, Pride Wrestling
      • 2nd Caleb Christian, Sons of Atlas
      • 3rd Bridger Cowan, Elk Ridge
      • 4th Farrell Burman, Wasatch
    • 68-74
      • 1st Hanks Jacobson, Sons of Atlas
      • 2nd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 3rd Mason Bingham, Stingers
      • 4th Mason Grow, Champions
    • 75-77
      • 1st Dak Eldredge, King of the Mountain
      • 2nd Daxton Bonner, Wasatch
      • 3rd William Osborn, Team Takedown
      • 4th Coen Maxwell, Charger Wrestling
    • 72-78
      • 1st Drew Korth, Morgan
      • 2nd Brayden Robison, Longhorn Wrestling
      • 3rd Tege Kelley, Mettle Wrestling
      • 4th Luke Woolsey, Sanderson Wrestling
    • 77-82
      • 1st Ammon Curtis, Champions
      • 2nd Denver Cloward, Longhorn Wrestling
      • 3rd Connor Knudsen, Timberwolf Wrestling
      • 4th Ryker Thacker, Longhorn Wrestling
    • 77-78
      • 1st Tel Parry, Star Valley (Wyo.)
      • 2nd Oakley Walton, King of the Mountain
      • 3rd Tracen Backus, Champions
      • 4th Eli Jurgens, Timberwolf Wrestling
    • 81-85
      • 1st Weston Richins, Longhorn Wrestling
      • 2nd Morgan Tingey, King of the Mountain
      • 3rd Spencer Rees, Sanderson Wrestling
      • 4th Cage Rangel, Champions
    • 85-91
      • 1st Kaden Turner, King of the Mountain
      • 2nd Ben Smith, South Summit
      • 3rd Levi Birch, Champions
      • 4th Kasey Hortin, Wasatch
    • 94-102
      • 1st Cutler Blonquist, North Summit
      • 2nd Zayde Walker, Longhorn Wrestling
      • 3rd Caige Hinshaw, Utes Wrestling
      • 4th Xander Gasser, Champions
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 75-78
      • 1st Devyn Greenland, TUG
      • 2nd Tyler Payne, Juab
      • 3rd JD Davis, Mettle Wrestling
    • 84-92
      • 1st Jared Miller, Wasatch
      • 2nd Zack Sweitzer, King of the Mountain
      • 3rd Cody Burr, Bruin Wrestling
      • 4th Grady McWilliams, Pride Wrestling
    • 90-98
      • 1st Will Korth, Sanderson Wrestling
      • 2nd Garrin Lord, King of the Mountain
      • 3rd Matt Sweat, Wasatch
      • 4th Brayden Webb, Longhorn Wrestling
    • 92-101
      • 1st Cole Carter, Pride Wrestling
      • 2nd Max Benson, TUG
      • 3rd Henry Hanssen, Wasatch
      • 4th Anthony O`Brien, Longhorn Wrestling
    • 102-106
      • 1st Morgan Wade, King of the Mountain
      • 2nd Billy Ferguson, Champions
      • 3rd Jaxon West, Timpanogos
      • 4th Juston Day, Grantsville
    • 103-107
      • 1st Ethan Boulton, Pride Wrestling
      • 2nd Austin Kelly, Wasatch
      • 3rd Bronson Richins, North Summit
      • 4th Trevyn Gates, Sons of Atlas
    • 104-114
      • 1st Conner Hem, King of the Mountain
      • 2nd Bryson Lloyd, Wasatch
      • 3rd Chandler Thompson, Atlas Wrestling
      • 4th Will Dixon, Pride Wrestling
    • 110-116
      • 1st Casen Wopsock, Utes Wrestling
      • 2nd Kyler Tuley, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd Russell Sondrup, Cowan Wresting
    • 115-124
      • 1st Nathan Birch, Champions
      • 2nd Damian Neuwirth, TUG
      • 3rd Michael Brown, Timpanogos
    • 127-133
      • 1st Conner White, Juab
      • 2nd Tristan Cox, Bruin Wrestling
    • 135-139
      • 1st Trevor Frank, Pride Wrestling
      • 2nd Chandler Loveless, Pride Wrestling
      • 3rd Renen Ludwig, TUG
    • 147-154
      • 1st Roman Rivera, Atlas Wrestling
      • 2nd Elleni Johnson, Atlas Wrestling
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 89-96
      • 1st Blake Woolsey, Sanderson Wrestling
      • 2nd Michael Davis, Mettle Wrestling
      • 3rd Darius Mellars, Wasatch
    • 101-109
      • 1st Caleb Leavitt, Southern Utah Elite
      • 2nd Ryan McKitrick, Bruin Wrestling
      • 3rd Seth Hansen, Tactik 3-Style
      • 4th Elliott Cowan, Elk Ridge
    • 101-108
      • 1st Jaeden Fowers, Victory
      • 2nd Rhett Renckert, Wingz
      • 3rd Michael McKitrick, Bruin Wrestling
      • 4th Parker Sulz, Timberwolf Wrestling
    • 110-112
      • 1st Trayton Teeples, King of the Mountain
      • 2nd Franklin Fillmore, Atlas Wrestling
      • 3rd Mikah Murphy, Trailblazers
    • 113-123
      • 1st Cole Jensen, Champions
      • 2nd Carson Whitney, Longhorn Wrestling
      • 3rd Zeke Kelley, Mettle Wrestling
      • 4th James Monson, Olympus
    • 114-122
      • 1st Ryan Bullough, Victory
      • 2nd Kollin Slade, TUG
      • 3rd Cannon Manning, Team Tooele
      • 4th Grant Knudsen, Timberwolf Wrestling
    • 120-125
      • 1st Cale Miner, Champions
      • 2nd Mattias Osthed, Charger Wrestling
      • 3rd Brock Gutierrez, Olympus
      • 4th Adrian Gualtier, Junior Scots
    • 122-125
      • 1st Easton Richins, Longhorn Wrestling
      • 2nd Kolby Pead, Sanderson Wrestling
      • 3rd Adam Colson, Timberwolf Wrestling
      • 4th Aidan Mailander, Victory
    • 122-130
      • 1st Andrew Weakley, Champions
      • 2nd Tyler Wallace, Olympus
      • 3rd Timothy Bonner, Wasatch
      • 4th Cole Pearce, Tactik 3-Style
    • 120-127
      • 1st Brayden Warner, Tactik 3-Style
      • 2nd Jacob Day, Grantsville
      • 3rd Dillan Shepherd, Champions
      • 4th Braedy Timothy, Team Tooele
    • 125-135
      • 1st Tristan Farnsworth, Longhorn Wrestling
      • 2nd Tristan Hendrickson, Team Prestige
      • 3rd Hayden Wilson, Cave Club
      • 4th Brevin Olson, Monticello Buckaroos
    • 127-134 (Bracket A)
      • 1st Jarron Campbell, Sanderson Wrestling
      • 2nd Trevor LaMont, Champions
      • 3rd Deegan Palmer, Pride Wrestling
      • 4th Chandler Sweitzer, King of the Mountain
    • 127-134 (Bracket B)
      • 1st Kyle Austin, Evanston Elite (Wyo.)
      • 2nd Adrian Lemus, Champions
      • 3rd Isaac Edwards, Tactik 3-Style
      • 4th Addison Richey, Olympus
    • 131-135
      • 1st Hadley Cowan, Mettle Wrestling
      • 2nd Rhett Miner, Champions
      • 3rd Kelten Campbell, Longhorn Wrestling
      • 4th Carson Moore, King of the Mountain
    • 134-145
      • 1st Anthonee Ouk, Sanderson Wrestling
      • 2nd Collin Sherman, Champions
      • 3rd Landon Mendenhall, TUG
      • 4th Corey Burgener, Mountain Top Wrestling Club
    • 136-138
      • 1st Kaden White, Southern Utah Elite
      • 2nd Zane Stauffer, Tactik 3-Style
      • 3rd Edward Evans, Timberwolf Wrestling
      • 4th Jacob Jurgens, Timberwolf Wrestling
    • 137
      • 1st Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Jacob DeGraw, Olympus
      • 3rd Seth Larsen, Sanderson Wrestling
    • 138-145
      • 1st Jameson Burnett, Sanderson Wrestling
      • 2nd Cameron Wallace, Olympus
      • 3rd Jordan Sanchez, Tactik 3-Style
      • 4th Gabriel Vigil, Team Tooele
    • 140-148
      • 1st Kameron Moss, Sons of Atlas
      • 2nd Seth Burr, Bruin Wrestling
      • 3rd Tayson Murphy, Trailblazers
      • 4th Jonathan Anderson, Cyprus USA Wrestling
    • 143-150
      • 1st Carson Sheets, Longhorn Wrestling
      • 2nd Jeremy Evans, Sanderson Wrestling
      • 3rd Triston Fillmore, King of the Mountain
      • 4th William Curtis, TUG
    • 146-156
      • 1st Jaxon Wardle, Bingham
      • 2nd Eli Messick, Team Tooele
      • 3rd Alexander Lee, Tactik 3-Style
      • 4th Hunter Hassell, TUG
    • 152-159
      • 1st Tucker Naccarato, Pride Wrestling
      • 2nd Gus Dalton, Champions
      • 3rd Spencer Cookson, Bruin Wrestling
      • 4th Weston Shumway, Tactik 3-Style
    • 151-158
      • 1st Andrew Jensen, Champions
      • 2nd Hayes Dalton, Champions
      • 3rd Taylor Hunt, King of the Mountain
      • 4th Keegan Neuwirth, TUG
    • 154-158
      • 1st McKay Foy, Longhorn Wrestling
      • 2nd Riley Noble, Olympus
      • 3rd Jaxon Moore, TUG
      • 4th Elijah Wilson, Cave Club
    • 158-164
      • 1st Radi Stafford, Bruin Wrestling
      • 2nd Treyce Tuckett, Timpanogos
      • 3rd Eidan Ledezma, Timberwolf Wrestling
      • 4th Emi Rocha, Spanish Fork
    • 159-161
      • 1st Holland Knudsen, Timberwolf Wrestling
      • 2nd Tate Renckert, Wingz
      • 3rd Joshua Lee, Champions
      • 4th Tyler Rose, Mettle Wrestling
    • 165-171
      • 1st Tyson Carter, Pride Wrestling
      • 2nd Garrison Willoughby, TUG
      • 3rd Cade Fox, Herriman
    • 165-177
      • 1st Merrell Morley, Pride Wrestling
      • 2nd Alex Eidem, Timberwolf Wrestling
      • 3rd Cannon Carlson, TUG
    • 162-174
      • 1st Justyn Mitchell, Champions
      • 2nd Moises Contreras Martinez, Cowan Wresting
      • 3rd Anthony Archuleta, Cyprus USA Wrestling
      • 4th Jesse Warren, Timberwolf Wrestling
    • 180-190 (Bracket A)
      • 1st Shay Pulley, TUG
      • 2nd Damian Mellars, Wasatch
    • 180-190 (Bracket B)
      • 1st Cash Robb, Longhorn Wrestling
      • 2nd Teagan Ludwig, TUG
    • 190-202
      • 1st Nick Ware, Timberwolf Wrestling
      • 2nd John Bargeron, Sanderson Wrestling
      • 3rd Tegan Mortensen, Pride Wrestling
      • 4th Jesse Steele, Cave Club
    • 223-245
      • 1st Macintyre Thacker, Longhorn Wrestling
      • 2nd Kort Wilkinson, TUG
    • 250-263
      • 1st Drew Dennison, TUG
      • 2nd Cole Pilling, TUG
      • 3rd Dylan Ellison, Champions
    • 260-275
      • 1st Keegan Wilkinson, TUG
      • 2nd Carson Kay, Champions
      • 3rd Aaron Wilcox, Charger Wrestling
      • 4th Braxton Ard, Stallions Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail