Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

TUG Tournament
Greco-Roman Pleasant Grove, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 37-38
      • 1st Flynn Rangel, Champions
      • 2nd Sammantha Lowe, Champions
  • Bantam (7 and 8)
    • 37-44
      • 1st Cash Owens, Top of Utah
      • 2nd Caleb Heyder, Stingers
      • 3rd Keian Linnell, Stallions Wrestling
      • 4th Daniel Valenzuela, Champions
    • 47
      • 1st Cade Morris, Champions
      • 2nd Gavin West, Timpanogos
    • 62-68
      • 1st Riker O'Hearon, Champions
      • 2nd Brooks Lyman, Mountain Top Wrestling Club
  • Intermediate (9 and 10)
    • 51-54
      • 1st Tanner Telford, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Kale Zorn, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Matthew Lucchesi, TUG
    • 57-62
      • 1st Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
      • 2nd Austin Paris, Devils Wrestling
      • 3rd Linkin Lee, Westlake
      • 4th Max Richins, Wasatch
    • 61-68
      • 1st Tege Kelley, Mettle Wrestling
      • 2nd RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 3rd Riker O'Hearon, Champions
      • 4th Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
    • 63-69
      • 1st Wyatt Connelly, Champions
      • 2nd Rylann Butler, Duchesne Eagles
      • 3rd Keaton Opie, Mountain Top Wrestling Club
    • 78-83
      • 1st Simeon Suguturaga, Bruin Wrestling
      • 2nd Tyson Hoskins, Davis
  • Novice (11 and 12)
    • 59-65
      • 1st James-Daniel Davis, TUG
      • 2nd Garrett Perry, Juab
    • 65-72
      • 1st Tyce Lucero, Extreme Wrestling
      • 2nd Gabriel Perry, Juab
      • 3rd Glade Harman, Mettle Wrestling
    • 70-74
      • 1st Jaren Spiers, Extreme Wrestling
      • 2nd Ammon Curtis, Champions
      • 3rd Ryder Gatten, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Connor Knudsen, Mettle Wrestling
    • 75-77
      • 1st Drew Korth, Morgan Wrestling/
      • 2nd Corbin Llewellyn, Pride Wrestling
      • 3rd Tate Ripplinger, Tech Wrestling
      • 4th Manny Ferrell, TUG
    • 84-88
      • 1st Austin Richens, Extreme Wrestling
      • 2nd Tyler Blevins, Bruin Wrestling
      • 3rd Christian Hartle, Extreme Wrestling
    • 93-100
      • 1st Trevyn Gates, Mettle Wrestling
      • 2nd Preston Stevens, Champions
      • 3rd Zane Miner, Champions
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 67-73
      • 1st Landon Moralez, Devils Wrestling
      • 2nd Cole Buehler, Wasatch
    • 76-83
      • 1st Brock Morris, Champions
      • 2nd Dallan Hunsaker, Mettle Wrestling
      • 3rd Michael Davis, TUG
      • 4th Sam Wilson, Timpanogos
    • 85-90
      • 1st Will Korth, Tech Wrestling
      • 2nd Tristan Ocana, Wasatch
    • 92-98
      • 1st Ethan Boulton, Pride Wrestling
      • 2nd Chanden Reid, Team Prestige
      • 3rd Kobe Paniagua, Atlas
      • 4th Damian Neuwirth, TUG
    • 104-110
      • 1st Landen Shurtleff, Champions
    • 110-120
      • 1st Kanyon Lee, Westlake
      • 2nd Lincoln Willoughby, TUG
    • 125-128
      • 1st Robert Musselman, Monticello
      • 2nd Jake Green, Charger Wrestling
      • 3rd Corey Burgener, Mountain Top Wrestling Club
    • 132-136
      • 1st Andrew Jensen, Champions
      • 2nd Chandler Loveless, Pride Wrestling
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 102-110
      • 1st Warren Welch, Hurricane Valley
      • 2nd Dillan Shepherd, Champions
      • 3rd Grant Knudsen, Timberwolf Wrestling
      • 4th Aidan Mailander, Mountain Top Wrestling Club
    • 110-117
      • 1st Hunter Dixon, Orem Tigers
      • 2nd Thomas Coates, Grantsville
      • 3rd Kody Keith, Mettle Wrestling
      • 4th Nelson Bell, Bruin Wrestling
    • 116-126
      • 1st Kolby Kunz, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Rylan Stevens, Champions
      • 3rd Izaya Valdez, taktic 3-style
      • 4th Dylan Stout, Hurricane Valley
    • 118-126
      • 1st Jeremy Evans, Tech Wrestling
      • 2nd Oakley Ridge, TUG
      • 3rd Ethan Wood, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Danny Khoundet, Stallions Wrestling
    • 122-130
      • 1st Landon Mendenhall, TUG
      • 2nd Dillan Wheeler, Monticello
      • 3rd Cale Miner, Champions
      • 4th Kaleb Henderson, Champions
    • 132-138
      • 1st Anthony Herrera, Stallions Wrestling
      • 2nd Seth Burr, Bruin Wrestling
      • 3rd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Andrew Jensen, Champions
    • 136-142
      • 1st Keegan Neuwirth, TUG
      • 2nd Cruz Johnson, Atlas Wrestling
      • 3rd Damarius Henderson, Champions
      • 4th Thomas Wilson, Timpanogos
    • 145-146
      • 1st Zac Musselman, Monticello
      • 2nd Riley Noble, Olympus
      • 3rd Shion Abe, Sanderson Wrestling
      • 4th Tucker Naccarato, Pride Wrestling
    • 146-155
      • 1st Grant Hart, Mettle Wrestling
      • 2nd Jason Smith, Tactik 3-Style
      • 3rd Kasey Robison, Empire Wrestling
      • 4th Garrison Willoughby, TUG
    • 148-156
      • 1st Brayden Stevens, Brighton
      • 2nd Jaxon Moore, TUG
      • 3rd Justyn Mitchell, Champions
      • 4th Koby Johnson, Stallions Wrestling
    • 157-165
      • 1st Andrew Shaner, Davis
      • 2nd Garrison Willoughby, TUG
      • 3rd Richard Walker, Stallions Wrestling
    • 166-179
      • 1st Austin Winterton, Orem Tigers
      • 2nd Logan Kuehn, Stallions Wrestling
    • 195-210
      • 1st Brevan Butterfield, Empire Wrestling
      • 2nd Harrison Hoskins, Devils Wrestling
      • 3rd Cristhian Frontado, Orem Tigers
    • 217-220
      • 1st Matthew Lemmon, Hurricane Valley
      • 2nd Jake Larsen, Empire Wrestling
    • 226-262
      • 1st Elijah Carly, Pride Wrestling
      • 2nd Braxton Ard, Stallions Wrestling
      • 3rd Kyle Hyden, Bruin Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail