Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Utah United Tournament
Freestyle Salt Lake City, UT

Individual Results

  • Flyweight
    • 40
      • 1st Kolten Bradshaw, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Ricky Garcia, Tactik Wrestling
      • 3rd Sam Maestas, Champions
    • 45
      • 1st Parker Garcia, Tactik Wrestling
      • 2nd Kaden Bratsch, Crusher Wrestling
      • 3rd Wren Jackson, Agoge
    • 50
      • 1st Camden Cox, Wasatch
      • 2nd Will Jackson, Agoge
      • 3rd Jaxon Iker, Champions
    • 55+
      • 1st Ty Carman, Grapplers West
      • 2nd Ladd Holman, Juab
  • Bantam
    • 45
      • 1st Layne Kleimann, Grapplers West
      • 2nd Tucker Keller, Fremont
      • 3rd Ryler Jorgensen, North Summit
    • 50
      • 1st Rhidge Barela, Pocatello Grapplers (Ida.)
      • 2nd Jaxen Endresen, Syracuse
      • 3rd Manny Ferrell, Mettle Wrestling
    • 55
      • 1st Ty Farr, Challis Wrestling (Ida.)
      • 2nd Trey Grrenalgh, Juab
      • 3rd Ryder Robinson, Team Legacy
    • 65
      • 1st Leimana Fager, Crusher Wrestling
      • 2nd Preston Brimhall, Syracuse
  • Intermediate
    • 50
      • 1st Jacob Carson, Mettle Wrestling
      • 2nd David Edwards, Extreme Wrestling
      • 3rd Ashton Smith, Grapplers West
    • 55
      • 1st Sefton Douglass, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
      • 2nd Raimon Barela, Pocatello Grapplers (Ida.)
      • 3rd Kolton Stacey, Suples Wrestling (Ida.)
    • 60
      • 1st Joshua Millward, Team Legacy
      • 2nd Cale Hatch, Extreme Wrestling
      • 3rd Tristan Ocana, Crusher Wrestling
    • 65
      • 1st Jaden Stange, Team Legacy
      • 2nd Will Korth, North Summit
      • 3rd Bronson Richins, North Summit
    • 70
      • 1st Jack Whitmer, Pocatello Grapplers (Ida.)
      • 2nd Ezay Castillo, Team Legacy
      • 3rd Gage Ogden, Tactik Wrestling
    • 75
      • 1st Emillio Velasquez, Pocatello Grapplers (Ida.)
      • 2nd Brock Guthrie, Mountain Crest
      • 3rd Brock Gutierrez, Mountain Top Wrestling Club
    • 87
      • 1st Talmage Carman, Grapplers West
      • 2nd Austin McMillan, Grapplers West
      • 3rd Jonny Gasologa, West Side Wild Things
  • Novice
    • 65
      • 1st Jarett Jorgensen, North Summit
      • 2nd Parker Frasure, Crusher Wrestling
      • 3rd Hayden Wilcox, Fremont
    • 75
      • 1st Kaleb Nybo, Juab
      • 2nd Ren Taylor, Roosevelt
      • 3rd Hunter Bowden, Fremont
    • 80
      • 1st Kierstien Bush, Fremont
      • 2nd Stan Butera, Agoge
      • 3rd Ignacio Stennet, Mountain Top Wrestling Club
    • 85
      • 1st Brayden Guthrie, Mountain Crest
      • 2nd Ren King, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Ben Taufer, Mountain Top Wrestling Club
    • 90
      • 1st Justin Flores, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Andrew Reese, Mettle Wrestling
      • 3rd Mark Rausch, Grapplers West
    • 95
      • 1st Trent Clark, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Cole Holliday, Warrior Wrestling
    • 112
      • 1st Joshua Lee, Champions
      • 2nd Rylee James McCollum, Jackson Bronc Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Chandler Ferguson, Mountain Top Wrestling Club
    • 136/144
      • 1st Tysen Clark, Grapplers West
      • 2nd Weston Warr, Fremont
  • Schoolboy/Girl
    • 70
      • 1st Darrick Stacey, Suples Wrestling (Ida.)
      • 2nd Mckay Bush, Fremont
      • 3rd Jaden Navoni, Warrior Wrestling
    • 77
      • 1st Colby Bowden, Fremont
      • 2nd Spencer Angell, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Nicholas Dizes, Challis Wrestling (Ida.)
    • 84
      • 1st Zak Kohler, Wasatch
      • 2nd Kade Bruno, Challis Wrestling (Ida.)
      • 3rd Thomas Gordy, Crusher Wrestling
    • 91
      • 1st Derek Fisher, TUG
      • 2nd Hailey Cox, Champions
      • 3rd Logan Mano, Mountain Crest
    • 98
      • 1st Kaiden Lamb, Stingers
      • 2nd Riley Noble, Team Legacy
      • 3rd Mac DeSimon, Team Tooele
    • 105
      • 1st Logan Jensen, Grapplers West
      • 2nd Benjamin Harden, Tech Wrestling
      • 3rd Jackson Stout, Crusher Wrestling
    • 120
      • 1st Jace Anderson, North Summit
      • 2nd Trevor Clark, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Carlitos Nava, North Summit
    • 128
      • 1st Pete Bradshaw, Challis Wrestling (Ida.)
      • 2nd Wyatt Wheelright, Morgan
      • 3rd Dylan Kruger, North Summit
    • 136
      • 1st Enryque Castillo, Team Legacy
      • 2nd Austin Earley, Crusher Wrestling
      • 3rd Gordon Hermansen, South Summit
    • 144/152
      • 1st Taylor Mac Murray, West Side Wild Things
      • 2nd Brad Findlay, Vandit
      • 3rd Zac Miller, Bear Den
  • Cadet/Junior
    • 100
      • 1st Joel Zettel, Challis Wrestling (Ida.)
      • 2nd Jaxon Cole, North Summit
      • 3rd Coby Vandertoolen, Team Legacy
    • 106
      • 1st Antonio Ruiz, West Side Wild Things
      • 2nd Caleb Rasmussen, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Harold Dorrans, Zombie Squad
    • 113
      • 1st Heston Woolsey, Warrior Wrestling
      • 2nd Tanner Cox, Champions
      • 3rd Kade Evans, Utah United
    • 120
      • 1st Dallin Denton, Fremont
      • 2nd Braydon Stout, Crusher Wrestling
      • 3rd Cody Lightfoot, Vandit
    • 132
      • 1st Stone Mele, Tech Wrestling
      • 2nd Davis Reynaud, Vandit
      • 3rd Hayden Hewitt, Tactik Wrestling
    • 145
      • 1st Matthew Findlay, Vandit
      • 2nd AJ Arteaga, Crusher Wrestling
      • 3rd Chase Kelly, Millard County Wrestling Club
    • 152
      • 1st Joey Barnett, Utah United
      • 2nd Josh Barnett, Utah United
      • 3rd Jesse Williams, Enterprise
    • 170
      • 1st Kaden Campbell, Roosevelt
      • 2nd Danny Shepherd, Champions
      • 3rd Norberto Gutierrez, Kingdom Klub
    • 182
      • 1st Aaron Thomson, Ruiz Combat Grappling
      • 2nd Brayden Nuffer, Ruiz Combat Grappling
      • 3rd Devon Childress, Crusher Wrestling
    • 220
      • 1st Roy Nash, Ruiz Combat Grappling
      • 2nd Haden Phillips, Crusher Wrestling
      • 3rd Korben Hayes, Fremont
    • 285
      • 1st Dalton Mortensen, Ruiz Combat Grappling
      • 2nd Gerardo Suarez, Kingdom Klub
      • 3rd Steven Holtey, Ruiz Combat Grappling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail