Home - News - Calendars - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results
Freestyle

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Greco-Roman

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

3A State Championships

Team Results

Individual Results

Brackets

  • 103
    • 1st Trevor Sweat, Wasatch High School
    • 2nd Colby Christensen, Uintah High School
    • 3rd Danny Pettus, Hurricane High School
    • 4th Malcolm Maxwell, Pine View High School
    • 5th Jacob Woods, Canyon View High School
    • 6th Candace Workman, Uintah High School
  • 112
    • 1st Zack Reynolds, Uintah High School
    • 2nd Colton Bangerter, Wasatch High School
    • 3rd Derek Peterson, Delta High School
    • 4th Alex Riddle, Cedar City High School
    • 5th Rodney Warr, Dixie High School
    • 6th Cameron Manwaring, Hurricane High School
  • 119
    • 1st Marty Rubalcaba, Snow Canyon High School
    • 2nd Deric Clawson, Dixie High School
    • 3rd Zane Christensen, North Sanpete High School
    • 4th Brenton Scobee, Wasatch High School
    • 5th Skylar Mills, Hurricane High School
    • 6th Tyson Herrick, Carbon High School
  • 125
    • 1st Casey Pettus, Hurricane High School
    • 2nd Creedon Merkley, Uintah High School
    • 3rd Stan Elton, Dixie High School
    • 4th Tanner Herrick, Carbon High School
    • 5th TJ Clawson, North Sanpete High School
    • 6th Tyler Prince, Hurricane High School
  • 130
    • 1st Casey Smith, Wasatch High School
    • 2nd Broc Prince, Hurricane High School
    • 3rd Chanse Rinderknecht, Uintah High School
    • 4th Steven Scow, Carbon High School
    • 5th Josh Thompson, Logan High School
    • 6th Ciaran Lovell, Delta High School
  • 135
    • 1st Shayne Bonner, Wasatch High School
    • 2nd Preston Lodeserto, Carbon High School
    • 3rd Matt McDonald, Pine View High School
    • 4th Tyler Carrigan, Morgan High School
    • 5th Ross Summers, Bear River High School
    • 6th Josh Thatcher, Logan High School
  • 140
    • 1st Dustin Petersen, Delta High School
    • 2nd Daniel Goode, Tooele High School
    • 3rd Zach Hone, Cedar City High School
    • 4th Kaden Ablanalp, Uintah High School
    • 5th Brenden Willoughby, Delta High School
    • 6th Justin Stewart, North Sanpete High School
  • 145
    • 1st Jake Salazar, Wasatch High School
    • 2nd Josh Bowen, Hurricane High School
    • 3rd Cody Bradley, North Sanpete High School
    • 4th Taylor Peacock, Logan High School
    • 5th Skyler Phillips, Morgan High School
    • 6th Jade Weaver, Dixie High School
  • 152
    • 1st Justin Curtice, Uintah High School
    • 2nd Brayden Peterson, Bear River High School
    • 3rd Cody Maxfield, Delta High School
    • 4th Skyler Porter, Wasatch High School
    • 5th Monte Schmalhaus, Tooele High School
    • 6th Jordan Ballam, Logan High School
  • 160
    • 1st Ethan Smith, Wasatch High School
    • 2nd Brandon Branch, Carbon High School
    • 3rd Brett Kendrick, Logan High School
    • 4th Dustin Goodwin, Canyon View High School
    • 5th Anthony Carter, Union High School
    • 6th Jon Neal, Ogden High School
  • 171
    • 1st Scotty Milne, Logan High School
    • 2nd Jared Ruppe, Uintah High School
    • 3rd Tanner Torres, Dixie High School
    • 4th Jared Bradfield, Delta High School
    • 5th Jake Foster, Tooele High School
    • 6th Kaleb Moritz, Wasatch High School
  • 189
    • 1st Nate Carter, Dixie High School
    • 2nd Danny Hansen, North Sanpete High School
    • 3rd Eric Hoyle, Cedar City High School
    • 4th Brian Starr, Bear River High School
    • 5th Verle Judd, Pine View High School
    • 6th Justin Stansfield, Ben Lomond High School
  • 215
    • 1st Dylan Clark, North Sanpete High School
    • 2nd Sean Sullivan, Wasatch High School
    • 3rd Kade Benyon, Pine View High School
    • 4th Skyler Roper, Delta High School
    • 5th Dylan Fox, Cedar City High School
    • 6th Chris Ellis, Bear River High School
  • 275
    • 1st Curt Houghton, North Sanpete High School
    • 2nd Kason Gubler, Snow Canyon High School
    • 3rd Jason Busenbark, Union High School
    • 4th Richard Petersen, Bear River High School
    • 5th Tyler Hess, Bear River High School
    • 6th Jay Workman, Carbon High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail