Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

2A State Championships
2015

Team Results

  • 1st Delta High School 284.5
  • 2nd Millard High School 220
  • 3rd South Summit High School 174.5
  • 4th North Sevier High School 156
  • 5th Beaver High School 138.5
  • 6th North Summit High School 119.5
  • 7th South Sevier High School 99
  • 8th Gunnison High School 95
  • 9th Manti High School 79
  • 10th Emery High School 73
  • 11th Enterprise High School 71
  • 12th Parowan High School 24
  • 13th San Juan High School 20
  • 14th Grand County High School 18
  • 15th Summit Academy High School 10
  • 16th American Leadership Academy 6
  • 17th Kanab High School 3
  • 17th Layton Christian Academy 3

Individual Results

Brackets

  • 106
    • 1st Jaxon Cole, North Summit High School
    • 2nd Brady Poulsen, Delta High School
    • 3rd Dillon Torgerson, North Sevier High School
    • 4th Kalab Kelly, Millard High School
    • 5th Josh Rogers, Gunnison High School
    • 6th Jayden Williams, South Summit High School
  • 113
    • 1st Trevor Poulsen, Delta High School
    • 2nd Caleb Rasmussen, Millard High School
    • 3rd Zach Taylor, Delta High School
    • 4th Tyler Leavitt, South Sevier High School
    • 5th AJ Anderson, Enterprise High School
    • 6th Keyan Staples, North Summit High School
  • 120
    • 1st McKoy Christiansen, Emery High School
    • 2nd Shawn Sorensen, North Sevier High School
    • 3rd Aldair Moran, Delta High School
    • 4th Paden Woolstenhulme, South Summit High School
    • 5th Jaden Peterson, South Sevier High School
    • 6th Austin *Perkins, Millard High School
  • 126
    • 1st Matt Lee, South Summit High School
    • 2nd Kenyon Green, Beaver High School
    • 3rd David Avila, Gunnison High School
    • 4th Eddy Esparza, Manti High School
    • 5th Braxton Maxwell, North Sevier High School
    • 6th Andrew Hugentobler, Grand County High School
  • 132
    • 1st Kyle Evans, Beaver High School
    • 2nd Payton Stott, Millard High School
    • 3rd Casen Burgess, North Sevier High School
    • 4th Brody Clark, Delta High School
    • 5th Logan Crandall, South Summit High School
    • 6th Kipp Zubeck, Delta High School
  • 138
    • 1st Bracken Lovell, Delta High School
    • 2nd Tate Ringel, North Summit High School
    • 3rd Tyson Roberts, Manti High School
    • 4th Ty Thornton, South Summit High School
    • 5th Korbin Green, Beaver High School
    • 6th David *Fullmer, Millard High School
  • 145
    • 1st Trace Willoughby, Delta High School
    • 2nd Tyce Raddon, Beaver High School
    • 3rd Ashton Dieli, Emery High School
    • 4th Zach Wilcox, Millard High School
    • 5th Brett Miller, North Sevier High School
    • 6th Clayland Curtis, North Sevier High School
  • 152
    • 1st Jason Hatch, Delta High School
    • 2nd Logan Sondrup, Manti High School
    • 3rd Tanner Shields, Delta High School
    • 4th Keaton Fails, Beaver High School
    • 5th Noah Porter, North Sevier High School
    • 6th Dalton Prows, Millard High School
  • 160
    • 1st Victor Almanza, Delta High School
    • 2nd Tyler Gamble, Millard High School
    • 3rd Jesse Williams, Enterprise High School
    • 4th Alex Johnson, South Summit High School
    • 5th Christian Neuenschwander, South Summit High School
    • 6th Daxton Anderson, Delta High School
  • 170
    • 1st Randin Pentz, North Summit High School
    • 2nd David Kent, Delta High School
    • 3rd Matt Mecham, Emery High School
    • 4th Kaden Masner, Millard High School
    • 5th Broughton Flygare, South Summit High School
    • 6th Dylan Petersen, Gunnison High School
  • 182
    • 1st McKade Cox, Gunnison High School
    • 2nd Brock Bastian, South Sevier High School
    • 3rd Reilley Myrick, San Juan High School
    • 4th Rustin Limb, Beaver High School
    • 5th James Scow, South Summit High School
    • 6th Haden Hunter, Millard High School
  • 195
    • 1st David Schena, Delta High School
    • 2nd Quigley Whitaker, Millard High School
    • 3rd Josh Ulrich, Parowan High School
    • 4th Kaden Beacham, Beaver High School
    • 5th Jared Blazzard, South Summit High School
    • 6th Austin Leavitt, Enterprise High School
  • 220
    • 1st Michael Yost, South Summit High School
    • 2nd Taylor Oldroyd, South Sevier High School
    • 3rd Caden Carter, Millard High School
    • 4th Easton Roundy, South Sevier High School
    • 5th Elizardo Hoyos, Millard High School
    • 6th Mason Lyman, North Sevier High School
  • 285
    • 1st Brett Walker, Delta High School
    • 2nd Bo Owen, North Sevier High School
    • 3rd McCoy Roberts, Gunnison High School
    • 4th Bridger Bagley, South Sevier High School
    • 5th Brayden Dixon, Millard High School
    • 6th Bodie Draper, Delta High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail