Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Bear Den Tournament
Greco-Roman March. 2, 2012 Garland, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 35-40
      • 1st Teague Brown, Attack
      • 2nd Hunter Kendell, Fremont
      • 3rd Holden Potter, Bear Den
      • 4th Keaton Smith, Bear Den
    • 47-48
      • 1st Ethan Cutler, Bear Den
      • 2nd Corbin Stark, Bear Den
  • Bantam (7 and 8)
    • 41-46
      • 1st Carter Nelson
      • 2nd Marcus Benson, Bear Den
    • 53-58
      • 1st Tyson Hirschi, Bear Den
      • 2nd Xander Lish, Bear Den
    • 61-64
      • 1st Boston Wakley, Bear Den
      • 2nd Ryker Hatch, Bear Den
  • Intermediate (9 and 10)
    • 50-53
      • 1st Marco Herrera, Fremont
      • 2nd Quaid Smith
      • 3rd Austin Bush, Attack
      • 4th Elijah Larsen, Bear Den
    • 55-60
      • 1st Brock Guthrie
      • 2nd River Smith, Bear Den
      • 3rd Keagen Murdoch, Mettle Wrestling
      • 4th Mckade Benson, Bear Den
    • 62-66
      • 1st Hunter Bowden, Fremont
      • 2nd Michael Hendrix, Fremont
      • 3rd Chase Swensen, Pony Express
      • 4th Jordan Wakefield, Pony Express
    • 69-74
      • 1st Caleb Swensen, Pony Express
      • 2nd Cael Wilcox, Bear Den
      • 3rd Joshua Herrera, Fremont
    • 121-129
      • 1st Weston Warr, Fremont
      • 2nd Antonyo Fridal, Bear Den
  • Novice (11 and 12)
    • 58-63
      • 1st Mckay Bush, Attack
      • 2nd Dylan Nelson
      • 3rd Gunnar Brown, Attack
    • 64-66
      • 1st Colby Bowden, Fremont
      • 2nd Kierstien Bush, Attack
      • 3rd Mason Benson, Bear Den
    • 72-77
      • 1st Riley Noble, Team Legacy
      • 2nd Brayden Guthrie
      • 3rd Maverik Skinner, Bear Den
      • 4th Mason Denton, Fremont
    • 79-83
      • 1st Kart Smethurst, Pony Express
      • 2nd Weston Hirschi, Bear Den
      • 3rd Brayden Steven Tucker, Stingers
    • 85-89
      • 1st Zachary Swensen, Pony Express
      • 2nd Easton Winward, Bear Den
      • 3rd M Reed Cunningham, Stingers
    • 95-102
      • 1st Garrett Barton, Bear Den
      • 2nd Paxton Smith, Bear Den
      • 3rd Brandyn Gaytan, Stingers
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 77-79
      • 1st Jake Holbrook, Stingers
      • 2nd Holden Richards, Bear Den
      • 3rd Blake Barela, Fremont
    • 81
      • 1st Tanner Benedict, Team Legacy
      • 2nd Rylee Green, Bear Den
      • 3rd Davian Hendrix, Fremont
    • 86-92
      • 1st Jace Tilley, Stingers
      • 2nd Cooper Skinner, Bear Den
      • 3rd Bryce Brimhall, Attack
      • 4th Chance Hardy, Stingers
    • 110-117
      • 1st Brock Hardy, Stingers
      • 2nd Conner Wengreen, Pony Express
      • 3rd Brandon Warner, Stingers
    • 120-123
      • 1st Briar Bunderson, Stingers
      • 2nd Harrison Johnson, Stingers
      • 3rd Dylan Ruedas, Pony Express
    • 123-136
      • 1st Tristan Dickinson, Bear Den
      • 2nd Wyatt Freeze, Bear Den
      • 3rd Jonny Herrera, Fremont
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 97-106
      • 1st Brock George, Attack
      • 2nd Kyle Smith, Stingers
      • 3rd Jacob Gonzales, Attack
      • 4th Alan Bown, Stingers
    • 113-119
      • 1st Dallin Denton, Fremont
      • 2nd Carson Wikstrom, Bear Den
      • 3rd Justin Andreasen, Stingers
      • 4th Luke Summers, Bear Den
    • 120-127
      • 1st Shand Hardy, Stingers
      • 2nd Trevor Mortimer, Bear Den
      • 3rd Drew Hawkins, Bear Den
      • 4th Brady Haramoto, Bear Den
    • 132-140
      • 1st Kalin Gray, Attack
      • 2nd Tanner VanValkenburg, Bear Den
      • 3rd Austin Reeve, Fremont
      • 4th Chase Bentley, Bear Den
    • 134-147
      • 1st Rayden Lindley, Pony Express
      • 2nd Ricky Christensen, Bear Den
      • 3rd Collin Hawkins, Bear Den
      • 4th Nico Bellucci, Attack
    • 148-162
      • 1st Rasten Yeates, Stingers
      • 2nd Matt Williams, Stingers
      • 3rd Jake Tolman, Stingers
      • 4th Jordan Wengreen, Pony Express
    • 158-170
      • 1st Nick Sorenson, Stingers
      • 2nd Wyatt German, Attack
      • 3rd Nathan Fisher, Stingers
      • 4th Skyler Tucker, Stingers
    • 181-199
      • 1st Breckin Gunter, Stingers
      • 2nd Schafer Lange, Stingers
      • 3rd Aspen Naylor, Attack
  • Open (18 and Older)
    • 136-155
      • 1st Scott Smith
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail