Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Box Elder Tournament
Greco-Roman March 15, 2013 Brigham City, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 40
      • 1st Geronimo Rivera, Crusher Wrestling
      • 2nd Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 3rd Brycen Munford, Crusher Wrestling
    • 42-44
      • 1st Parker Garcia, Tactik Wrestling
      • 2nd Cole Fenwick, Crusher Wrestling
      • 3rd Kaden Bratsch, Crusher Wrestling
    • 45-47
      • 1st Ryker Roundy, Logan
      • 2nd Brenden Peavley, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Logan Memmott, Crusher Wrestling
  • Bantam (7 and 8)
    • 39-44
      • 1st Teague Brown, Syracuse
      • 2nd Roany Proffit, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Ryler Jorgensen, North Summit
      • 4th Kamren Wolff, Fremont
    • 44-48
      • 1st Drew Korth, Morgan
      • 2nd Max Miller, Bear Den
      • 3rd Easton Gines, Syracuse
      • 4th Jason Stephens, Fremont
    • 48-53
      • 1st Jaxen Endresen, Syracuse
      • 2nd Logan Hancey, Fremont
      • 3rd Keaton Gines, Syracuse
      • 4th Baylor Purser, Bear Den
    • 55-59
      • 1st Riggen Walker, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Brayden Christiansen, Team Legacy
      • 3rd Corbin Stark, Fremont
      • 4th Ethan Cutler, Bear Den
    • 60-66
      • 1st Cayaen Smith, Mettle Wrestling
      • 2nd Leimana Fager, Crusher Wrestling
      • 3rd Preston Brimhall, Syracuse
      • 4th Sam Schroeder, Top of Utah
  • Intermediate (9 and 10)
    • 46-51
      • 1st Jacob Carson, Mettle Wrestling
      • 2nd Sutton Brown, Syracuse
      • 3rd Ashton Smith, Grapplers West
    • 53-57
      • 1st Kyison Garcia, Tactik Wrestling
      • 2nd Bane Briggs, Crusher Wrestling
      • 3rd Tristan Ocana, Crusher Wrestling
      • 4th Luke Schroeder, Top of Utah
    • 59-63
      • 1st Kaeson Burn, Top of Utah
      • 2nd Casey Lamont, Logan
      • 3rd Taylor Cochran, Stingers
      • 4th Braxton Staheli, Bear Den
    • 60-64
      • 1st Jaden Stange, Team Legacy
      • 2nd Will Korth, Morgan
      • 3rd River Smith, Top of Utah
      • 4th Maximus Martinez, Stingers
    • 70-72
      • 1st Mahkyi Smith, Mettle Wrestling
      • 2nd Kaleb Gines, Syracuse
      • 3rd Brock Gutierrez, Mountain Top Wrestling Club
    • 73-76
      • 1st Trevor Drake, Syracuse
      • 2nd Graham Capel, Crusher Wrestling
      • 3rd Colton Blankman, Top of Utah
    • 78-85
      • 1st Ty Wells, Top of Utah
      • 2nd Lucas Carlson, Logan
      • 3rd Austin McMillan, Grapplers West
  • Novice (11 and 12)
    • 59-63
      • 1st Austin Bush, Fremont
      • 2nd Jaron Priest, Crusher Wrestling
      • 3rd Colton Ward, Stingers
      • 4th Gunnar Brown, Syracuse
    • 64-69
      • 1st Ethan Wood, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Trevor Allred, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Owen Capel, Crusher Wrestling
      • 4th Danny Khoundet, Peak Grapplers
    • 66-73
      • 1st Jarett Jorgensen, North Summit
      • 2nd Mason Denton, Fremont
      • 3rd Braydon Allie, Peak Grapplers
      • 4th Montana Cragun, Crusher Wrestling
    • 75-81
      • 1st Kierstien Bush, Fremont
      • 2nd Ren Taylor, Roosevelt Wrestling
      • 3rd Tabor Larsen, Top of Utah
      • 4th Ben Taufer, Mountain Top Wrestling Club
    • 81-85
      • 1st Wyatt Hogan, Roosevelt Wrestling
      • 2nd Samuel Sprehn, Syracuse
      • 3rd Trevor Murray, Stingers
      • 4th Keaton Lamb, Stingers
    • 87-94
      • 1st Brayden Tucker, Stingers
      • 2nd Mark Rausch, Grapplers West
      • 3rd Canyon Brann, Crusher Wrestling
      • 4th Hunter Schroeder, Top of Utah
    • 96-101
      • 1st Paxton Smith, Top of Utah
      • 2nd Paden Memmott, Crusher Wrestling
      • 3rd Wyatt Larsen, Mt. Crest
    • 101-109
      • 1st Zach Warren, Mettle Wrestling
      • 2nd Rylee McCollum, Jackson Bronc Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Brandyn Gaytan, Stingers
      • 4th M Reed Cunningham, Stingers
    • 138-148
      • 1st Kade Carlson, Logan
      • 2nd Weston Warr, Fremont
      • 3rd Tysen Clark, Grapplers West
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 66-8
      • 1st Dylian Moore, Peak Grapplers
      • 2nd Jaden Navoni, Warrior Wrestling
      • 3rd Chris Payne, Morgan
    • 68-70
      • 1st Braydon Mogle, Mt. Crest
      • 2nd Matthew Sedillo, Team Legacy
      • 3rd Mckay Bush, Fremont
    • 74-82
      • 1st Donny Proffit, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Tayton Bennett, Fremont
      • 3rd Dalton Stutzman, Crusher Wrestling
      • 4th Jaden Nelson, Syracuse
    • 87-92
      • 1st Mason Christiansen, Team Legacy
      • 2nd Tanner Benedict, Team Legacy
      • 3rd Justin Murray, Stingers
      • 4th Jaks Vollmer, North Summit
    • 97-105
      • 1st Rylee Green, Stingers
      • 2nd Tanner Lofthouse, Mt. Crest
      • 3rd Jackson Stout, Crusher Wrestling
      • 4th Jakob Barker, Tactik Wrestling
    • 101-109
      • 1st Cole Moody, Team Legacy
      • 2nd Carlitos Nava, North Summit
      • 3rd Joshua Parker, Star Valley Wrestling (Wyo.)
      • 4th Garrett Barton, Bear Den
    • 102-110
      • 1st Brady Harris, Stingers
      • 2nd Antonio Nava, North Summit
      • 3rd Carson Bowdren, Tactik Wrestling
      • 4th Joshua Powell, Mt. Crest
    • 110-118
      • 1st Weston Memmott, Crusher Wrestling
      • 2nd Hayden Walker, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Hayden Stuart, North Summit
      • 4th Christian Esparza, Stingers
    • 121-129
      • 1st Steven Quintana, Crusher Wrestling
      • 2nd William Petrovich, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Harrison Johnson, Stingers
    • 139-151
      • 1st Dylan Ruedas, Mt. Crest
      • 2nd Zac Miller, Bear Den
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 93-102
      • 1st Bryce Brimhall, Syracuse
      • 2nd Jace Tilley, Stingers
      • 3rd Cooper Skinner, Stingers
      • 4th Logan Crandall, South Summit
    • 111-119
      • 1st Brock George, Syracuse
      • 2nd Karther Knight, Mt. Crest
      • 3rd Ryan Winger, Tech Wrestling
      • 4th Braxton Ocana, Crusher Wrestling
    • 111-122
      • 1st Kelby Kendall, Syracuse
      • 2nd Caleb Monson, Tech Wrestling
      • 3rd Gunnar LeBlanc, Crusher Wrestling
      • 4th Jaidon Gutierrez, Tech Wrestling
    • 112-122
      • 1st Colton Berger, Syracuse
      • 2nd Braydon Stout, Crusher Wrestling
      • 3rd Dylan Thompson, Stingers
      • 4th Zachary Walker, Tech Wrestling
    • 124-129
      • 1st Conner Wengreen, Mt. Crest
      • 2nd Davis Halls, Tech Wrestling
      • 3rd Luke Summers, Top of Utah
      • 4th Taylor Johnson, Syracuse
    • 125-132
      • 1st Seth Rich, Syracuse
      • 2nd Brock Hardy, Stingers
      • 3rd Stone Mele, Tech Wrestling
      • 4th Trevor Lowe, Mt. Crest
    • 131-134 (Bracket A)
      • 1st Zachary Hendrickson, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Caleb Coffing, Crusher Wrestling
      • 3rd Zac Larsen, Mt. Crest
      • 4th Cameron Christensen, Bear Den
    • 131-134 (Bracket B)
      • 1st Tyler Schwendiman, Vandit
      • 2nd Davis Reynaud, Phoenix
      • 3rd Cole Clark, Grapplers West
      • 4th Justin Haycock, Crusher Wrestling
    • 135-142
      • 1st Justin Horsley, Utah United
      • 2nd Weston Kolste, Bear Den
      • 3rd Kevin Kingsley, Crusher Wrestling
      • 4th Quade Dashnaw, Crusher Wrestling
    • 135-137
      • 1st Justin Andreasen, Stingers
      • 2nd Samuel Stout, Crusher Wrestling
      • 3rd Jake Hopkins, Mt. Crest
      • 4th Drew Hawkins, Bear Den
    • 138-148
      • 1st Zane Rich, Syracuse
      • 2nd Joey Barnett, Tech Wrestling
      • 3rd Ben Bolingbroke, Crusher Wrestling
      • 4th Jackson Lancaster, Stingers
    • 146-155
      • 1st Collin White, Mt. Crest
      • 2nd Tyler Krepps, Syracuse
      • 3rd Skyler Tucker, Stingers
      • 4th Collin Hawkins, Bear Den
    • 156-166
      • 1st Matthew Williams, Stingers
      • 2nd Wyatt Koelling, Crusher Wrestling
      • 3rd Jordan Wengreen, Mt. Crest
      • 4th Peter Gerlach, Stingers
    • 158-166
      • 1st Colton Marshall, Crusher Wrestling
      • 2nd Tyrell Fredrickson, Mt. Crest
      • 3rd Ben Sprehn, Syracuse
      • 4th Matthew McKinnon, Stingers
    • 167-174
      • 1st Ramiro Meredith, Syracuse
      • 2nd Bosten Lamb, Stingers
      • 3rd Anthony Barrera, Bear Den
    • 168-174
      • 1st Sean Marchant, Syracuse
      • 2nd Kolton Burgess, Crusher Wrestling
      • 3rd Kyle Smoot, Stingers
    • 174-175
      • 1st Nathan Fisher, Stingers
      • 2nd Michael Milliner, Crusher Wrestling
      • 3rd Garrett Ruskauff, Tech Wrestling
    • 186-203
      • 1st Haden Phillips, Crusher Wrestling
      • 2nd Zakary Barker, Tactik Wrestling
      • 3rd Cache Lowry, Syracuse
    • 194-216
      • 1st Aspen Naylor, Syracuse
      • 2nd Schafer Lange, Stingers
      • 3rd Andrew Anderson, Mt. Crest
      • 4th Riley Taylor, Stingers
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail