Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Fremont Tournament
Freestyle Plain City, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 37-38
      • 1st Marcus Reyes, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Sam Woolsey, Morgan Wrestling
    • 39-42
      • 1st Carter Clawson, Stingers
      • 2nd Weston Blackburn, Tech Wrestling
      • 3rd Caden Wood, Morgan Wrestling
  • Bantam (7 and 8)
    • 45-49
      • 1st Erik Carlile, Fremont
      • 2nd Mason Carlson, Syracuse
      • 3rd Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
      • 4th Gavin Regis, Crusher Wrestling
    • 47-48
      • 1st Kaleb Blackner, Roy Wrestling
      • 2nd David Eddington, Fremont
      • 3rd Colten Jackman, Fremont
      • 4th Fletcher Young, Tech Wrestling
    • 49-51
      • 1st Elias Griffin, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Kwayde Meibos, Fremont
      • 3rd Kekahi Bactista, Tech Wrestling
      • 4th Rawly Wilcox, Roy Wrestling
    • 50-53
      • 1st RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 2nd Luke Woolsey, Morgan Wrestling
      • 3rd Kaden Bratsch, Crusher Wrestling
      • 4th Colby Tennant, Fremont
    • 54-56
      • 1st Jacob Green, Syracuse
      • 2nd Wyatt Hanssen, Wasatch
      • 3rd Cole Rogers, Diamondville Wrestling (Wyo.)
    • 55-60
      • 1st Beau Ringel, North Summit
      • 2nd Kyler Christiansen, Team Legacy
      • 3rd Eli Graham, Ogden City Quest
      • 4th Joseph Belinski, Morgan Wrestling
    • 63-64
      • 1st Ryker Roundy, Logan Wrestling
      • 2nd Sam Tanner, Logan Wrestling
      • 3rd Aiden Boden, Ogden City Quest
      • 4th Dale Jolley, Roy Wrestling
    • 71-77
      • 1st Samson Tongolei, Tech Wrestling
      • 2nd Noah Mijangos, Ogden City Quest
  • Intermediate (9 and 10)
    • 46-49
      • 1st Geronimo Rivera, Syracuse
      • 2nd Daxston Bingham, Bear River
      • 3rd Porter Carlson, Syracuse
    • 51-55
      • 1st Zack Halligan, Syracuse
      • 2nd McCreedy Parker, Fremont
      • 3rd George Barber, Stingers
      • 4th Paul Duran, Ogden City Quest
    • 54-57
      • 1st Max Miller, Bear River
      • 2nd Tucker Keller, Fremont
      • 3rd Roany Proffit, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 4th Payton Redd, Logan Wrestling
    • 57-60
      • 1st Drew Korth, Morgan Wrestling
      • 2nd Jason Worthley, Fremont
      • 3rd Easton Gines, Syracuse
      • 4th Cooper Redd, Logan Wrestling
    • 61-62
      • 1st Keaton Gines, Syracuse
      • 2nd Hunter Belinski, Morgan Wrestling
      • 3rd Carter Meibos, Fremont
      • 4th Gage Clark, True Grit
    • 61-64
      • 1st Hadley Platt, Fremont
      • 2nd Tate Ripplinger, Tech Wrestling
      • 3rd Seth Apodaca, Crusher Wrestling
      • 4th Ian Erickson, Roy Wrestling
    • 64-65
      • 1st Parley Thacker, Top of Utah
      • 2nd Ashton Jackman, Fremont
      • 3rd Easton Ellis, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Zay Anderton, Tech Wrestling
    • 64-69
      • 1st Mikaela Stocking, Roy Wrestling
      • 2nd Brykn Burnett, Fremont
      • 3rd Kyle Lawrence, The Garage
      • 4th Elijah Mort, Crusher Wrestling
    • 64-70
      • 1st Luke Gunn, Fremont
      • 2nd Henry Hanssen, Wasatch
      • 3rd Logan Hancey, Fremont
      • 4th Deegan Hardy, Stingers
    • 73-75
      • 1st Brayden Christiansen, Team Legacy
      • 2nd Riggen Walker, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 3rd Jaxen Endresen, Syracuse
      • 4th William Tanner, Logan Wrestling
    • 72-78
      • 1st Aiden Robertson, Bear River
      • 2nd Jacob Keblis, Fremont
      • 3rd Preston Brimhall, Syracuse
  • Novice (11 and 12)
    • 60-65
      • 1st Easton Evans, Top of Utah
      • 2nd Bane Briggs, Syracuse
      • 3rd Reice Marvell, True Grit
      • 4th Alexander Carpenter, Mountain Top Wrestling Club
    • 66-70
      • 1st Elijah Larsen, Top of Utah
      • 2nd Wyatt Kinne, Syracuse
      • 3rd Dallin Hansen, Syracuse
    • 70-76
      • 1st Will Korth, Morgan Wrestling
      • 2nd Saxon Bailey, Syracuse
      • 3rd Braxton Staheli, Bear River
    • 77-82
      • 1st Paxton Frasure, Tech Wrestling
      • 2nd Taylor Cochran, Crusher Wrestling
      • 3rd Sam Pirtle, Logan Wrestling
      • 4th Quade Simpson, Stingers
    • 78-86
      • 1st Scott Robertson, Bear River
      • 2nd Corbin Platt, Fremont
      • 3rd Tanner Metcalf, Top of the Rock (Wyo.)
      • 4th Garrett Murray, Stingers
    • 80-88
      • 1st Gabriel Mabin, Syracuse
      • 2nd Brady Phillips, Stallions Wrestling
      • 3rd Benjamin Brown, Crusher Wrestling
      • 4th Elias Solorio, Ogden City Quest
    • 89-95
      • 1st Tanner Belinski, Logan Wrestling
      • 2nd Parker Jordan, Morgan Wrestling
      • 3rd Parker Jones, Roy Wrestling
      • 4th Kaleb Gines, Syracuse
    • 91-99
      • 1st Brock Guthrie, Top of Utah
      • 2nd Chevy Fackrell, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
      • 3rd Trevor Drake, Syracuse
    • 105-115
      • 1st Camron Eden, Syracuse
      • 2nd Drake Anderton, Tech Wrestling
      • 3rd Max Mason, Tech Wrestling
      • 4th Raymond Tongolei, Tech Wrestling
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 67-73
      • 1st Quade Smith, Syracuse
      • 2nd Porter Kinne, Syracuse
      • 3rd Joseph Mecham, Morgan Wrestling
      • 4th Preston Erickson, Roy Wrestling
    • 75-83
      • 1st Taggert Bingham, Bear River
      • 2nd Jaeden Fowers, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Casey Isaacson, Top of the Rock (Wyo.)
      • 4th Jaxton Gauthier, Stingers
    • 79-86
      • 1st Mason Yenney, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Mason Denton, Fremont
      • 3rd Hayden Wilcox, Fremont
      • 4th Adrian Gualtier, Ogden City Quest
    • 87-93
      • 1st Cameron Metcalf, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Jeremy Evans, Tech Wrestling
      • 3rd Hunter Bowden, Fremont
      • 4th Jake Woolsey, True Grit
    • 89-94
      • 1st Danny Khoundet, Stallions Wrestling
      • 2nd Gavin McCowen, North Summit
      • 3rd Karson Rees, Tech Wrestling
      • 4th Kyler Larsen, Top of Utah
    • 95-105
      • 1st Samuel Sprehn, Syracuse
      • 2nd Hagen Lamoreaux, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
      • 3rd Dylan Morgan, Stingers
      • 4th Ladd Cox, Team Boulder (Nev.)
    • 100-106
      • 1st Brayden Guthrie, Top of Utah
      • 2nd Skyler Nelson, Syracuse
      • 3rd Spencer Belinski, Morgan Wrestling
      • 4th Dhallis Jolley, Roy Wrestling
    • 107-116
      • 1st Trevor Murray, Stingers
      • 2nd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Lee Woolsey, True Grit
    • 122-135
      • 1st Brandyn Gaytan, Stingers
      • 2nd Brayden Tucker, Stingers
      • 3rd Resston Wilcox, Roy Wrestling
      • 4th Chandler Lamb, Stingers
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 88-95
      • 1st Braydon Mogle, Top of Utah
      • 2nd Kayden Mecham, Stingers
    • 101-103
      • 1st Thomas Gordy, Crusher Wrestling
      • 2nd Dylian Moore, Stallions Wrestling
      • 3rd Hunter Evans, Top of Utah
      • 4th Brayden Knowlden, Granger
    • 102-104
      • 1st Tayton Bennett, Fremont
      • 2nd Garrett Ricks, Stingers
      • 3rd Jaden Nelson, Syracuse
      • 4th Weston Fowers, Mountain Top Wrestling Club
    • 102-106
      • 1st Jonathon Hansen, Tech Wrestling
      • 2nd Andrew Easdale, RECKE
      • 3rd Angel Ogden, Hamilton High (Ariz.)
      • 4th Brody Low, Top of Utah
    • 106-115
      • 1st Holden Richards, Bear River
      • 2nd Kegan Leatherow, Fremont
      • 3rd Colten Eden, Syracuse
      • 4th Zachary Swensen, Top of Utah
    • 110-115
      • 1st Bridger Ostler, Syracuse
      • 2nd Ashton Gualtier, Ogden City Quest
      • 3rd Zayne Dennington, Team Boulder (Nev.)
      • 4th Braxton Edson, Morgan Wrestling
    • 116-120
      • 1st Bryce Brimhall, Syracuse
      • 2nd Hunter Watrin, Wellsville
      • 3rd Harold Lemus, Tech Wrestling
      • 4th Jace Dart, Top of Utah
    • 119-120
      • 1st Logan Gustafson, Stallions Wrestling
      • 2nd Wyatt Ellis, Crusher Wrestling
      • 3rd Ethan Sepulveda, Logan Wrestling
    • 120-124
      • 1st Justin Murray, Stingers
      • 2nd Mason Christiansen, Team Legacy
      • 3rd Jayden Espinosa, Roy Wrestling
      • 4th Brady Branscum, Team Boulder (Nev.)
    • 120-126
      • 1st Clay Solis, Ogden City Quest
      • 2nd Francisco Martinez, Taylorsville
      • 3rd Blaze Ogden, Hamilton High (Ariz.)
      • 4th Cameron Pirtle, Logan Wrestling
    • 126-132
      • 1st Jadyn Sullivan, Taylorsville
      • 2nd Carson Hyatt, Tech Wrestling
      • 3rd Carter Startup, Tech Wrestling
      • 4th Dylan Ruedas, Top of Utah
    • 127-132
      • 1st Jacob Knapp, Tactik 3-Style
      • 2nd Tyler-James Rushworth, Team Boulder (Nev.)
      • 3rd Coleman Thacker, Top of Utah
      • 4th Carson Halls, Tech Wrestling
    • 129-134
      • 1st Kelby Kendall, Syracuse
      • 2nd Shawn Evans, Tech Wrestling
      • 3rd James Dunagan, Team Boulder (Nev.)
      • 4th Erich Ziegler, Tech Wrestling
    • 131-139
      • 1st Logan Morbach, Syracuse
      • 2nd Jorden Robinson, Stingers
      • 3rd Leo Linning, Tech Wrestling
      • 4th Austin De Dios, GAP
    • 135-144
      • 1st Shion Abe, Tech Wrestling
      • 2nd Lance Sanchez, Logan Wrestling
      • 3rd Zac Miller, Bear River
      • 4th Trey MacQueen, Tech Wrestling
    • 138-148
      • 1st William Brown, Ogden City Quest
      • 2nd Wyatt Johnson, Bear River
      • 3rd Conner Foxley, Crusher Wrestling
      • 4th McKay Belinski, Morgan Wrestling
    • 145-146
      • 1st Dallin Denton, Fremont
      • 2nd Drew Hawkins, Bear River
      • 3rd RJ Bingham, Top of Utah
      • 4th Jared Kane, Syracuse
    • 150-157
      • 1st Michael Mccann, Tactik 3-Style
      • 2nd Brandon Varley, Tech Wrestling
      • 3rd Bastian Albertsen, Tech Wrestling
      • 4th Kale Kirkland, Roy Wrestling
    • 159-170
      • 1st Curtis Smith, Tech Wrestling
      • 2nd Briar Bunderson, Stingers
      • 3rd Jayden Burton, Syracuse
      • 4th Devin Fox, Team Boulder (Nev.)
    • 167-182
      • 1st Spencer Hansen, Westlake
      • 2nd Connor Kirkland, Roy Wrestling
      • 3rd Michael Milliner, Fremont
      • 4th Seth Morris, Tech Wrestling
    • 174-183
      • 1st Ian Clifford, Ruiz Combat Grappling
      • 2nd Keni Taufa, Ogden City Quest
      • 3rd Joseph Osmun, Logan Wrestling
      • 4th Austin Smith, Syracuse
    • 240-278
      • 1st Damian Trujillo, Roy Wrestling
      • 2nd Craig Aguilar, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Adam Ringler, Logan Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail