Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Fremont Tournament
Greco-Roman Plain City, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 40-43
      • 1st Drake Hancock, Fremont
      • 2nd Riggs Banta, Fremont
      • 3rd Tate Mikesell, Syracuse
    • 45-46
      • 1st Braxton Trimble, Roy
      • 2nd Perry Fowler, Syracuse
      • 3rd Nash Andrews, Fremont
    • 50-54
      • 1st Noah Bull, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Kaleb Blackner, Roy
      • 3rd Tanner Telford, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Carter Perkins, Syracuse
    • 53-53
      • 1st Austin Ellis, Crusher Wrestling
      • 2nd Tayson Wylie, Fremont
      • 3rd Mads Stewart, Cody Wrestling (Wyo.)
    • 55-56
      • 1st Shepard Stephens, Syracuse
      • 2nd Rawly Wilcox, Roy
    • 57-62
      • 1st Kwayde Meibos, Morgan Wrestling
      • 2nd Kekahi Bactista, Tech Wrestling
  • Intermediate (9 and 10)
    • 46-54
      • 1st Mason Carlson, Syracuse
      • 2nd Elias Griffin, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Kaden Herrera, Roy
      • 4th Kirklin Hay, Top of the Rock (Wyo.)
    • 54-59
      • 1st Teague Brown, Syracuse
      • 2nd Tucker Keller, Fremont
      • 3rd Kaden Woodbury, Fremont
      • 4th Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
    • 56-61
      • 1st Geronimo Rivera, Syracuse
      • 2nd Jason Stephens, Fremont
      • 3rd Cole Fenwick, Crusher Wrestling
    • 67-72
      • 1st Brandon Murray, Stingers
      • 2nd Jason Worthley, Fremont
      • 3rd Tate Ripplinger, Tech Wrestling
      • 4th Carter Meibos, Morgan Wrestling
    • 72-76
      • 1st Logan Bauers, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Jameson Charles, Syracuse
      • 3rd Seth Apodaca, Syracuse
      • 4th Anker Stewart, Cody Wrestling (Wyo.)
    • 87-88
      • 1st Jaxen Endresen, Syracuse
      • 2nd Ryan Mecham, Mountain Top Wrestling Club
  • Novice (11 and 12)
    • 64
      • 1st Joran Cochran, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Boston Loveland, Syracuse
    • 83-89
      • 1st Garrett Murray, Stingers
      • 2nd Makei Hill, Ogden City Quest
      • 3rd Payton Fowler, Syracuse
      • 4th Christian Charles, Syracuse
    • 93-100
      • 1st Jordan Davies, Syracuse
      • 2nd Gabe Mabin, Syracuse
      • 3rd Tanner Metcalf, Top of the Rock (Wyo.)
      • 4th Rolonzo Padilla, Syracuse
    • 109-119
      • 1st Trevor Drake, Syracuse
      • 2nd Nation Selim, Roy
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 72-74
      • 1st Quade Smith, Syracuse
      • 2nd Bridger Ricks, Stingers
      • 3rd Logan Hancey, Fremont
      • 4th Sutton Brown, Syracuse
    • 79-86
      • 1st Drew Lang, Team Legacy
      • 2nd Trace Garrett, Syracuse
      • 3rd Kayden Weeks, Stingers
    • 102-110
      • 1st Michael Hendrix, Fremont
      • 2nd Hunter Bowden, Fremont
      • 3rd Ethan Fowers, Fremont
      • 4th Nathan Charles, Syracuse
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 94-100
      • 1st Mason Denton, Fremont
      • 2nd Gunnar Brown, Syracuse
      • 3rd Quinton Knight, Stingers
    • 104-114
      • 1st Dylian Moore, Stallions Wrestling
      • 2nd Thomas Gordy, South Side
      • 3rd Skyler Nelson, Syracuse
      • 4th Colton Smullin, Fremont
    • 106-115
      • 1st Tayton Bennett, Crusher Wrestling
      • 2nd Jonathon Hansen, Tech Wrestling
      • 3rd Jaden Nelson, Syracuse
    • 118-121
      • 1st Kegan Leatherow, Fremont
      • 2nd Bridger Ostler, Syracuse
      • 3rd Kolby Kunz, Mountain Top Wrestling Club
    • 130-139
      • 1st Samuel Sprehn, Syracuse
      • 2nd Trevor Murray, Stingers
      • 3rd Kincaid Garrett, Syracuse
      • 4th Resston Wilcox, Roy
    • 140-154
      • 1st Davian Hendrix, Fremont
      • 2nd Kelby Kendall, Syracuse
      • 3rd Shion Abe, Tech Wrestling
      • 4th Jackson Coyle, Tech Wrestling
    • 154-163
      • 1st Taylor MacMurray, Tactik 3-Style
      • 2nd Josef Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 3rd Jared Kane, Syracuse
      • 4th Ben Ericksen, Fremont
    • 170-184
      • 1st Jayden Burton, Syracuse
      • 2nd Cody Mecham, Mountain Top Wrestling Club
    • 208-267
      • 1st Riley Taylor, Stingers
      • 2nd Robert George, Syracuse
      • 3rd Chase Jeppesen, Stingers
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail