Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Grandite School District Division II
Junior High Championships

Team Results

  • 1st Kennedy Junior High 184
  • 2nd Bennion Junior High 161.5
  • 3rd Brockbank Junior High 149.5
  • 4th Matheson Junior High 130
  • 5th Eisenhower Junior High 127
  • 6th Hunter Junior High 120

Individual Results

  • 78
    • 1st Jaeden Fowers, Bennion Junior High
    • 2nd Brandon Flater, Brockbank Junior High
    • 3rd Noah Hasebi, Bennion Junior High
    • 4th Jonah Longmore, Eisenhower Junior High
  • 84
    • 1st Karter Moysh, Bennion Junior High
    • 2nd D`Andre Ramirez, Kennedy Junior High
    • 3rd Kade Burt, Eisenhower Junior High
  • 90
    • 1st Brayden Warner, Hunter Junior High
    • 2nd Emmett Anderson, Bennion Junior High
    • 3rd Grant Reynolds, Brockbank Junior High
    • 4th Kaden Robinson, Eisenhower Junior High
  • 96
    • 1st Kade Hernandez, Bennion Junior High
    • 2nd Anthony Valdez, Kennedy Junior High
    • 3rd Hussein Mohamud, Hunter Junior High
    • 4th Kelly Scott, Matheson Junior High
  • 103
    • 1st Andrew Easdale, Hunter Junior High
    • 2nd Gavin Carlson, Kennedy Junior High
    • 3rd Tyler Black, Brockbank Junior High
    • 4th Gavin Gee, Kennedy Junior High
  • 110
    • 1st Braden Henson, Eisenhower Junior High
    • 2nd Josh Nielsen, Kennedy Junior High
    • 3rd Jonathan Combs, Brockbank Junior High
    • 4th Zach Bagshaw, Kennedy Junior High
  • 117
    • 1st Tali Gasu, Kennedy Junior High
    • 2nd Misi Lui, Kennedy Junior High
    • 3rd Cayden Quintana, Matheson Junior High
    • 4th Matthew Valora, Eisenhower Junior High
  • 124
    • 1st Chase Frandsen, Bennion Junior High
    • 2nd David Sterzer, Eisenhower Junior High
    • 3rd Caden Lopez, Matheson Junior High
    • 4th Taylor Peterson, Brockbank Junior High
  • 131
    • 1st Sharp Loertscher, Bennion Junior High
    • 2nd Marcus Witt, Eisenhower Junior High
    • 3rd Julio Martinez, Hunter Junior High
    • 4th Dylan Howard, Matheson Junior High
  • 138
    • 1st Tuuaga Lavea, Hunter Junior High
    • 2nd Bryant Stevens, Brockbank Junior High
    • 3rd Kevyn Grajeda, Matheson Junior High
    • 4th Andrew Madill, Eisenhower Junior High
  • 145
    • 1st Chase Walker, Kennedy Junior High
    • 2nd Josef Mecham, Brockbank Junior High
    • 3rd Steven Garcia, Kennedy Junior High
    • 4th Michael Ramirez, Eisenhower Junior High
  • 152
    • 1st Brakken Knorr, Hunter Junior High
    • 2nd Anthony Marquez, Brockbank Junior High
    • 3rd Adrian Portillo, Kennedy Junior High
    • 4th Moises Flores, Kennedy Junior High
  • 162
    • 1st Bo Tupou, Kennedy Junior High
    • 2nd Bryan Wright, Bennion Junior High
    • 3rd Hector Serrato, Matheson Junior High
    • 4th Timber Wolfe, Matheson Junior High
  • 175
    • 1st Gordon Nai, Kennedy Junior High
    • 2nd Souja Gasu, Matheson Junior High
    • 3rd Brett Ili, Kennedy Junior High
    • 4th Zac Hepworth, Brockbank Junior High
  • 190
    • 1st Sione Tauteoli, Kennedy Junior High
    • 2nd Antonio Rincon, Kennedy Junior High
    • 3rd Ismael Buenrostro, Bennion Junior High
    • 4th Xavier Cribbs, Brockbank Junior High
  • 210
    • 1st Cody Mecham, Brockbank Junior High
    • 2nd Sergio Delgado, Kennedy Junior High
    • 3rd Kaleb Slaugh, Matheson Junior High
    • 4th Chris Senn, Bennion Junior High
  • 265
    • 1st Junior Manusete, Eisenhower Junior High
    • 2nd Masi Taafuli, Eisenhower Junior High
    • 3rd Steven Uribe, Matheson Junior High
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail