Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Provo Holiday Classic
Provo High School Provo, UT

Individual Results

  • Pre-K to K
    • 35
      • 1st Briggs Vogelsberg, Champions
      • 2nd Landon Reynolds, Extreme Wrestling
      • 3rd David Emery, Carbon Raptors
      • 4th Logan Miser, Champions
    • 40 (Bracket A)
      • 1st Tyson Cowan, Mettle Wrestling
      • 2nd Jenson Booth, Warrior Nation
      • 3rd Trey Whiting, Cougar Den
      • 4th Aaron Vega, Westlake
    • 40 (Bracket B)
      • 1st Traeton Manis, Dons Wrestling
      • 2nd Samuel Ridge, Mettle Wrestling
      • 3rd Gunnar Ellison, Mettle Wrestling
      • 4th Caleb Manheimer, Warrior Nation
    • 45 (Bracket A)
      • 1st Kaden Dyches, Team Takedown
      • 2nd Korvin Bayles, Westlake
      • 3rd Bodee Belka, Champions
      • 4th Kutler Reid, Champions
    • 45 (Bracket B)
      • 1st Markus McCoy, Mettle Wrestling
      • 2nd Drayger Cloward, Cougar Den
      • 3rd Mason Simpson, Champions
      • 4th Coen Hendershot, Champions
    • 45 (Bracket C)
      • 1st Jesse Judkins, Champions
      • 2nd Alex Manheimer, Warrior Nation
      • 3rd Mack Bartholomew, Lone Peak
      • 4th Jaxtyn Sharp, Extreme Wrestling
    • 50
      • 1st Jack Heriford, Bruin Wrestling
      • 2nd Chance Morrell, Mettle Wrestling
      • 3rd Wylie Pay, Juab
      • 4th Stockton Sharpe, Champions
    • 55
      • 1st Dylan Lowe, Pleasant Grove
      • 2nd Kyler Olson, Dons Wrestling
      • 3rd Lukas Turner, Extreme Wrestling
    • 55+
      • 1st Easton Valenzuela, Pride Wrestling
        2nd Joseph Mcelprang, Emery All-Stars
  • 1st Grade
    • 40
      • 1st Kaden Oldroyd, Pleasant Grove
      • 2nd Easton Shelley, Champions
      • 3rd Traeton Manis, Dons Wrestling
      • 4th kael small, Pride Wrestling
    • 45 (Bracket A)
      • 1st luis Vega, Westlake
      • 2nd Jhett Steele, Pride Wrestling
      • 3rd Travin Hales, Dons Wrestling
      • 4th Tristan Park, Duchesne Eagles
    • 45 (Bracket B)
      • 1st Sawyer Williams, Westlake
      • 2nd Brock Vogelsberg, Champions
      • 3rd Hayden Ballantyne, Westlake
      • 4th Nash Nielsen, Team Takedown
    • 50 (Bracket A)
      • 1st Breck Torres, Pride Wrestling
      • 3rd Dirk Ford, Pleasant Grove
      • 3rd Kreedon Nielson, Uintah
      • 4th Maverick Dutson, Bruin Wrestling
    • 50 (Bracket B)
      • 1st Connor Simons, Dons Wrestling
      • 2nd Traedun Osborne, Juab
      • 3rd Hunter Privett, Warrior Nation
      • 4th Brock Vogelsberg, Champions
    • 50 (Bracket C)
      • 1st Ethan Sharp, Extreme Wrestling
      • 2nd Logan Emery, Carbon Raptors
      • 3rd Tanner Telford, Warrior Nation
      • 4th Bracken Butler, Lone Peak
    • 55
      • 1st Linkin Lee, Westlake
      • 2nd Crash Sherman, Mettle Wrestling
      • 3rd Isaac Hall, Pride Wrestling
      • 4th Ryker Williams, Junior Wildcats
    • 60
      • 1st Wyatt Connelly, Champions
      • 2nd Bryson Floyd, Westlake
      • 3rd Zachary Zolman, Alpine
      • 4th Maddox Sedlacek, White Pine (Nev.)
    • 65
      • 1st Cameron Wren, Westlake
      • 2nd Noah Marsing, Mettle Wrestling
    • 65+
      • 1st Abraham Tachiquin, Provo
      • 2nd Mariah Radmall, Bruin Wrestling
  • 2nd-3rd Grades
    • 50
      • 1st Hyrum LaMont, Champions
      • 2nd Brody Vogelsberg, Champions
      • 3rd Owen Wight, Bruin Wrestling
      • 4th Nash Nielsen, Team Takedown
    • 55 (Bracket A)
      • 1st Porter Olson, Dons Wrestling
      • 2nd brody vogelsberg, Champions
      • 3rd Briggs Belka, Champions
      • 4th Cade Hinton, Duchesne Eagles
    • 55 (Bracket B)
      • 1st Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
      • 2nd Kael Theobald, Pride Wrestling
      • 3rd Rosstin Reynolds, Extreme Wrestling
      • 4th Shad Partridge, Champions
    • 60 (Bracket A)
      • 1st Braxten Blackett, Juab
      • 2nd Bryson Floyd, Westlake
      • 3rd Cahill Simons, Dons Wrestling
      • 4th Rylann Butler, Duchesne Eagles
    • 60 (Bracket B)
      • 1st Tege Kelley, Mettle Wrestling
      • 2nd Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 3rd Lisiate Valeti, Champions
      • 4th Ethan Gilbert, Emery All-Stars
    • 65 (Bracket A)
      • 1st Connor Karren, Duchesne Eagles
      • 2nd Treyson Coombs, Juab
      • 3rd Bo Goodman, Pleasant Grove
      • 4th Kabryn Whiting, Cougar Den
    • 65 (Bracket B)
      • 1st Michael Alexander, Uintah
      • 2nd Tuiono Valeti, Champions
      • 3rd Hazen Meccariello, Emery All-Stars
      • 4th Braxton Pickett, Team Takedown
    • 70
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 2nd Kaizen Detoles, Mettle Wrestling
      • 3rd Nova Valeti, Champions
      • 4th Ryker Maestas, Pride Wrestling
    • 75
      • 1st Carson Wren, Westlake
      • 2nd Jimmy Larson, Juab
      • 3rd Simeon Suguturaga, Bruin Wrestling
    • 85
      • 1st Trayvn Boger, Champions
      • 2nd Tarrin Haws, Evanston Elite (Wyo.)
      • 3rd Jackson Sharpe, Champions
    • 100+
      • 1st Levi Dansie, Juab
      • 2nd Jaxon Peterson, Bruin Wrestling
  • 2nd-3rd True Beginner
    • 50
      • 1st Bryton Payne, Bruin Wrestling
      • 2nd Karl Higgs, Pride Wrestling
    • 55
      • 1st JaxsonJaxson Clark, Extreme Wrestling
      • 2nd Daneil Gibbons, Champions
      • 3rd Kimball Sanders, Provo
      • 4th Bridger Blackhurst, Pleasant Grove
    • 60
      • 1st Zandon Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Fisher Jolley, Mettle Wrestling
      • 3rd Korbin Chuchran, Westlake
      • 4th Eli Wills, Champions
    • 65
      • 1st Gradey Peterson, Juab
      • 2nd Connor Knudsen, Timpanogos
      • 3rd Aiden Loveless, Pride Wrestling
    • 70
      • 1st Kaizen Detoles, Mettle Wrestling
      • 2nd Adam Dover, Bruin Wrestling
    • 95
      • 1st Hunter Rodrigues, Bruin Wrestling
      • 2nd Allen Petersen, Uintah
  • Middle School
    • 60 (Bracket A)
      • 1st Mason Stilson, Emery All-Stars
      • 2nd Parker Ballantyne, Westlake
      • 3rd Kash Steele, Pride Wrestling
      • 4th Cayden Floyd, Westlake
    • 60 (Bracket B)
      • 1st Tege Kelley, Mettle Wrestling
      • 2nd Wade Mecham, Mettle Wrestling
      • 3rd Cody Dyches, Team Takedown
      • 4th Lisiate Valeti, Champions
    • 65 (Bracket A)
      • 1st Merritt Meccariello, Emery All-Stars
      • 2nd Walker Wilson, Evanston Elite (Wyo.)
      • 3rd McCord Smith, Uintah
      • 4th Maddox Powell, Salem
    • 65 (Bracket B)
      • 1st Drake Fedler, Champions
      • 2nd Michael Alexander, Uintah
      • 3rd Ammon Curtis, Champions
      • 4th Jared Miller, Wasatch
    • 70 (Bracket A)
      • 1st Tyler Blevins, Bruin Wrestling
      • 2nd Alex Koyle, Dons Wrestling
      • 3rd Ethan Reichenberg, Evanston Elite (Wyo.)
      • 4th Tripp Russo, Bruin Wrestling
    • 70 (Bracket B)
      • 1st Byron Christiansen, Emery All-Stars
      • 2nd Andrew Fox, Champions
      • 3rd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 4th Jaren Spiers, Extreme Wrestling
    • 75 (Bracket A)
      • 1st Kraden Skewes, Duchesne Eagles
      • 2nd Garrin Lord, Junior Wildcats
      • 3rd Gabe Emery, Carbon Raptors
      • 4th Kelan Layton, Team Takedown
    • 75 (Bracket B)
      • 1st Brady Merkley, Uintah
      • 2nd Raiden Harrison, Extreme Wrestling
      • 3rd Davin Fedler, Champions
      • 4th Ty Maynard, Southern Utah Elite
    • 80 (Bracket A)
      • 1st John Skewes, Duchesne Eagles
      • 2nd Ethan Boulton, Pride Wrestling
      • 3rd Bridjer Meadows, Lehi
      • 4th Nathan Birch, Champions
    • 80 (Bracket B)
      • 1st Dawson Wood, Champions
      • 2nd Riggin Boger, Champions
      • 3rd Tate Maynard, Southern Utah Elite
      • 4th Gannon Ward, Emery All-Stars
    • 85 (Bracket A)
      • 1st Austin Richens, Extreme Wrestling
      • 2nd Tevita Valeti, Champions
      • 3rd Tucker Butler, Westlake
      • 4th Kolby Knight, Cave Club
    • 85 (Bracket B)
      • 1st Jace Brower, Westlake
      • 2nd Ben Bencomo, Champions
      • 3rd Tyler Stilson, Emery All-Stars
      • 4th Braylen Miner, Evanston Elite (Wyo.)
    • 90
      • 1st Hixon Canto, Champions
      • 2nd Evan Prokopiw, Dons Wrestling
      • 3rd Ayden Mansfield, Uintah
      • 4th Joshua Barraza, Warrior Nation
    • 95
      • 1st Braygen Tanner, Team Takedown
      • 2nd Joshua Biesinger, Champions
      • 3rd Mac Steele, Provo
      • 4th Corbin Hansen, Southern Utah Elite
    • 100
      • 1st Christian Slack, Extreme Wrestling
      • 2nd Ethan Park, Duchesne Eagles
      • 3rd Andrew Weakley, Champions
      • 4th Garett White, Lone Peak
    • 105
      • 1st collin sherman, Champions
      • 2nd Levi Dansie, Juab
      • 3rd Garett Jenkins, Duchesne Eagles
    • 115
      • 1st Kanyon Lee, Westlake
      • 2nd Zachary Allen, Westlake
      • 3rd Micah Beckstead, Bruin Wrestling
      • 4th Matthew Taylor, Mettle Wrestling
  • Middle School True Beginner
    • 60
      • 1st Karson Haws, Bruin Wrestling
      • 2nd Randy Unsworth, Warrior Nation
    • 65
      • 1st Bracen Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Celeste Detoles, Mettle Wrestling
      • 3rd Jonah Mendenhall, Pleasant Grove
    • 70
      • 1st Sam Wilson, Timpanogos
      • 2nd Jared Johnson, Pleasant Grove
    • 75
      • 1st Dawson Reid, Champions
      • 2nd Reed Mathius, Uintah
      • 3rd Gunner Scott, Uintah
    • 80
      • 1st Urick Cooper, Westlake
      • 2nd Lucas Jeppson, Westlake
      • 3rd Trey Smith, Pride Wrestling
      • 4th Cyler Hansen, Duchesne Eagles
    • 85
      • 1st Benji Nettesheim, Pleasant Grove
      • 2nd Trevor Torgersen, Provo
      • 3rd Hudson Carter, Pleasant Grove
    • 90
      • 1st Zachary Ward, Champions
      • 2nd Ethan Roberts, Provo
    • 100
      • 1st Nate Greaves, Uintah
      • 2nd Chance Peterson, Lehi
    • 115
      • 1st Cohen Shavanaux, Uintah
      • 2nd Trevor Frank, Pride Wrestling
    • 145
      • 1st Tek Horrocks, Uintah
      • 2nd Enrriqueta Rojas, Uintah
    • 145+
      • 1st Mason Bodell, Westlake
      • 2nd Dawson Bundy, Westlake
      • 3rd Jaxson Clark, Uintah
      • 4th Blaine Pettingill, Duchesne Eagles
  • Junior High
    • 75
      • 1st Jaden Kay, Mettle Wrestling
      • 2nd Ryan McKitrick, Bruin Wrestling
      • 3rd Michael McKitrick, Bruin Wrestling
      • 4th Elliot Bray, Bruin Wrestling
    • 80
      • 1st Nathan Bartholomew, Cave Club
      • 2nd Cael Skewes, Duchesne Eagles
      • 3rd Kole McKee, Uintah
      • 4th Gage Gilgen, Cave Club
    • 85
      • 1st Logan Nyberg, Bruin Wrestling
      • 2nd Dillan Shepherd, Champions
      • 3rd Dwain Farley, Emery All-Stars
    • 90
      • 1st Cash Canto, Champions
      • 2nd Colin Skewes, Duchesne Eagles
      • 3rd Keagen Murdoch, Cave Club
    • 95 (Bracket A)
      • 1st Joshua Holmes, Uintah
      • 2nd Kody Keith, Mettle Wrestling
      • 3rd Hayden Wilson, Cave Club
      • 4th Korby Christiansen, Emery All-Stars
    • 95 (Bracket B)
      • 1st Braxton Messersmith, Uintah
      • 2nd Luke Macdonald, Pride Wrestling
      • 3rd Mason Whatcott, Cave Club
      • 4th Benjamin Tobler, Cave Club
    • 100
      • 1st Mason Denton, Fremont
      • 2nd Zeke Kelley, Mettle Wrestling
      • 3rd Jayden Adamson, Mettle Wrestling
      • 4th Gunnar Harrison, Extreme Wrestling
    • 105
      • 1st Ethan Clayburn, Duchesne Eagles
      • 2nd Hadley Cowan, Mettle Wrestling
      • 3rd Drake Mangum, Champions
      • 4th Colby Heaton, Lehi
    • 110
      • 1st Bryar Meccariello, Emery All-Stars
      • 2nd Ethan Clayburn, Duchesne Eagles
      • 3rd Mitch Petersen, Champions
      • 4th Quinlin Jackson, Battle Born Wrestling (Nev.)
    • 115
      • 1st Heston Wood, Champions
      • 2nd Justin Evans, Champions
      • 3rd Ashtyn J Lowe, Champions
      • 4th Zachery Thompson, Uintah
    • 120
      • 1st Orlando Corona, Champions
      • 2nd Koby Smith, Uintah
      • 3rd Jace Witney, Champions
      • 4th Stan Butera, Warrior Nation
    • 130 (Bracket A)
      • 1st Riggs Anderson, Uintah
      • 2nd Colin Taylor, Mettle Wrestling
      • 3rd Justyn Mitchell, Champions
      • 4th Conner Henderson, Uintah
    • 130 (Bracket B)
      • 1st Cebron MountainLion, Extreme Wrestling
      • 2nd Jose Mackintosh, Lehi
      • 3rd Braxton Bundy, Westlake
      • 4th Hayden Sabey, Cave Club
    • 135
      • 1st August Harrison, Extreme Wrestling
      • 2nd Dylan Swift, Uintah
      • 3rd Gabriel Park, Westlake
      • 4th Nash Ward, Champions
    • 142
      • 1st Gabriel Barraza, Warrior Nation
      • 2nd Bryson Bird, Bruin Wrestling
    • 150
      • 1st Thomas Christensen, Timpanogos
      • 2nd Dawson Slaugh, Uintah
      • 3rd Sarah Plucker, Cave Club
      • 4th Ashley Arnson, Cave Club
    • 175
      • 1st Titan Young, Uintah
      • 2nd Nate Jackson, Cave Club
      • 3rd Cameron Laris, Uintah
      • 4th Hunter Rasmussen, Westlake
    • 210
      • 1st Chase Kennicker, Uintah
      • 2nd Jose Guerrero, Duchesne Eagles
      • 3rd Jesse Warren, Timpanogos
    • 285
      • 1st Victor Bejarano, Warrior Nation
      • 2nd walker Bost, Uintah
  • Junior High True Beginner
    • 85
      • 1st Austin Potter, Uintah
      • 2nd Ethan Jeppson, Westlake
    • 90
      • 1st Matt Warren, Champions
      • 2nd Asher Hamblin, Cave Club
    • 100
      • 1st Henson Dyer, Cave Club
      • 2nd JD Draper, Timpanogos
      • 3rd Parker Sandstrom, Cave Club
    • 110
      • 1st Brandon Hone, Cave Club
      • 2nd Sade Martinson, Salem
      • 3rd Qi`Ton Rust, Lehi
      • 4th Landon Taylor, Timpanogos
    • 120
      • 1st Carter Ekberg, Uintah
      • 2nd August Slaugh, Duchesne Eagles
    • 125
      • 1st Kayl Nelson, Cave Club
      • 2nd Connor Hardy, Timpanogos
      • 3rd Samuel Hartle, Extreme Wrestling
      • 4th Kaden Reitz, Timpanogos
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail