Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Juab Tournament
Folkstyle Nephi, UT

Individual Results

  • Flyweight (6 and Under)
    • 33-36
      • 1st Maddox Sumsion, Juab
      • 2nd Maddix Park, Juab
      • 3rd Kruz Arroyo, Carbon Raptors
    • 36-40
      • 1st Trevor Cowan, Juab
      • 2nd Traeton Manis, Dons Wrestling
      • 3rd Cade Morris, Cedar Redmen
    • 38-41
      • 1st Luke Poulson, Juab
      • 2nd Dash Sanderson, TUG
      • 3rd Daxton Memmott, Juab
  • Bantam (7 and 8)
    • 39-44
      • 1st Traedun Osborne, Juab
      • 2nd Connor Simons, Dons Wrestling
      • 3rd Kimball Parry, Star Valley (Wyo.)
      • 4th Jhett Steele, Pride Wrestling
    • 45-47
      • 1st Kael Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Chris Poulsen, Juab
      • 3rd Dawson Whiteley, Cougar Den
      • 4th Dartin Jenkins, Gunnison
    • 46-48
      • 1st Talmage Mortimer, Champions
      • 2nd Sam Maestas, Champions
      • 3rd Tristan Ha`o, Team Takedown
      • 4th Crue Cowan, Juab
    • 47-49
      • 1st Durke Larsen, Team Takedown
      • 2nd Lincon Cowan, Juab
      • 3rd Porter Carson, Pride Wrestling
      • 4th Kyler Spencer, Dons Wrestling
    • 48-52
      • 1st Ryker Olson, Dons Wrestling
      • 2nd Easton Winsor, Juab
      • 3rd Koenn Sullivan, True Grit
      • 4th Breck Torres, Pride Wrestling
    • 51-53
      • 1st RJ Hervias, Mettle Wrestling
      • 2nd Wren Jackson, Claw
      • 3rd Braxten Blackett, Juab
      • 4th Wyatt Connelly, Champions
    • 54-56
      • 1st Jhet Shepherd, Juab
      • 2nd Tel Parry, Star Valley (Wyo.)
      • 3rd Jared Simmons, Carbon Raptors
    • 55-59
      • 1st Braxton Pickett, Team Takedown
      • 2nd Jaxon Sorenson, Westlake
      • 3rd Ammon Whitaker, Millard County Wrestling Club
      • 4th Austin Cunningham, Carbon Raptors
    • 58-60
      • 1st Dak Eldredge, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Ladd Holman, Juab
      • 3rd Will Jackson, Claw
  • Intermediate (9 and 10)
    • 47-51
      • 1st Cody Dyches, Team Takedown
      • 2nd Lander Bosh, Claw
      • 3rd Emeri Mortimer, Champions
    • 52-54
      • 1st Brayce Smith, Wolfpack
      • 2nd Kash Steele, Pride Wrestling
      • 3rd Colt Burrows, East Carbon Diggers
      • 4th Glade Harman, Mettle Wrestling
    • 53-57
      • 1st Zandon Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Cahill Simons, Dons Wrestling
      • 3rd Stephen DelleDonne, Westlake
    • 55-58
      • 1st Slade Mickelsen, Wolfpack
      • 2nd Dillon Ivie, Cougar Den
      • 3rd Treyson Coombs, Juab
    • 58-60
      • 1st Jerrit Anderson, Team Takedown
      • 2nd Brooks Christensen, Millard Eagles
      • 3rd Tyler Payne, Juab
    • 59-64
      • 1st Cooper Blackett, Juab
      • 2nd Weston Richins, Cougar Den
      • 3rd Manny Ferrell, Mettle Wrestling
      • 4th RJ Erickson, Carbon Raptors
    • 62-65
      • 1st Russell Evans, Total Domination
      • 2nd Travis Moosman, Carbon Raptors
      • 3rd Landon Roberts, Westlake
      • 4th Jimmy Larson, Juab
    • 64-66
      • 1st Hayden Mezenen, Claw
      • 2nd Hayden Park, Juab
      • 3rd Kaden Donathan, Carbon Raptors
      • 4th Micah Dietz, Pride Wrestling
    • 67-71
      • 1st Colton Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd TJ Roberts, Westlake
      • 3rd Trayvn Boger, Champions
      • 4th Mac Olsen, Team Takedown
    • 68-75
      • 1st Riggin Boger, Champions
      • 2nd Sam Rasmussen, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Kelan Layton, Team Takedow
      • 4th Preston Aagard, Juab
    • 76-82
      • 1st Will Harmon, Juab
      • 2nd Landen Shurtleff, Pride Wrestling
      • 3rd CJ Mascaro, Claw
    • 78-80
      • 1st Thomas Bartholomew, American Fork
      • 2nd Chase Bryan, Juab
      • 3rd Chase Poulsen, Juab
    • 88-96
      • 1st Braygen Tanner, Team Takedown
      • 2nd Levi Dansie, Juab
      • 3rd Trevor Frank, Dons Wrestling
  • Novice (11 and 12)
    • 63-68
      • 1st Jayton Bowers, Pride Wrestling
      • 2nd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 3rd Bridger Wilkins, TUG
      • 4th Bracen Theobald, Pride Wrestling
    • 67-70
      • 1st Brock Morris, Cedar Redmen
      • 2nd Sage Mortimer, Champions
      • 3rd Ethan Boulton, Pride Wrestling
    • 68-73
      • 1st Tezlin Winn, Team Takedown
      • 2nd Joshua Jackson, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Andrew Fox, Champions
      • 4th Tage Thomas, Pride Wrestling
    • 74-75
      • 1st Ethan Bundy, St. George=
      • 2nd Jake Sullivan, True Grit
      • 3rd Ashton Neil, Champions
      • 4th Maddex Richardson, Juab
    • 75-78
      • 1st Tucker Butler, Westlake
      • 2nd Gatlin Penney, Millard Eagles
      • 3rd Jake Sorenson, Team Takedown
      • 4th Logan Holdaway, Juab
    • 79-82
      • 1st Jake Smith, Falcon Wrestling
      • 2nd Chase Ingram, Juab
      • 3rd Bridger Warren, Pride Wrestling
      • 4th Logan Rappleyea, Carbon Raptors
    • 81-86
      • 1st Channing Warner, Champions
      • 2nd Sullivan Sample, Juab
      • 3rd Landen Shurtleff, Pride Wrestling
      • 4th Kaleb Sanchez, Cougar Den
    • 83-84
      • 1st Boden Ballow, Juab
      • 2nd KC Whitaker, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Kaylob Olsen, Team Takedown
    • 88-98
      • 1st Hunter Petersen, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Breken Mason, Wolfpack
      • 3rd Brady Phillips, Stallions Wrestling
      • 4th Connor McDermott, Riverton
    • 104-112
      • 1st Daniel Garcia, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Ty Ha`o, Team Takedown
      • 3rd Nathan Morley, Carbon Raptors
      • 4th Conner White, Juab
    • 156-158
      • 1st Brayden Barlow, Southern Utah Elite
      • 2nd Briggs Ludlow, Juab
      • 3rd Angel Ramirez, Millard County Wrestling Club
  • Schoolboy (13 and 14)
    • 65-67
      • 1st Benjamin Nielson, Juab
      • 2nd Keaton Sperry, Juab
    • 74-78
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Hayden Wilson, Cave Club
      • 3rd Nathan Bartholomew, American Fork
      • 4th Traeden Mcpherson, Juab
    • 76-84
      • 1st Cole Jensen, Champions
      • 2nd Easton Richins, Cougar Den
      • 3rd Clayton Orton, Pride Wrestling
      • 4th Declan Morris, Cedar Redmen
    • 82-85
      • 1st Ryker Boyce, Wolfpack
      • 2nd Caden Dunn, Westlake
      • 3rd Brian Evans, Total Domination
      • 4th Jaxon Morlan, Cougar Den
    • 86-94
      • 1st Conner Ingram, Juab
      • 2nd Jayden Petersen, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Danny Khoundet, Stallions Wrestling
      • 4th Dahlance Smith, Wolfpack
    • 91-99
      • 1st Kaleb Nybo, Juab
      • 2nd Brock Edwards, Total Domination
      • 3rd Brock Davis, Dons Wrestling
      • 4th Ryder Trapp, Wolfpack
    • 95-104
      • 1st Jate Frost, Cougar Den
      • 2nd Cade Bowring, Juab
      • 3rd Gavyn Bond, Millard Eagles
      • 4th Kelton Bastian, Wolfpack
    • 103-106
      • 1st Carson Sheets, Junior Devils
      • 2nd Wyatt Hogan, Cougar Den
      • 3rd Dylan Painter, Juab
      • 4th Tristan Anderson, Red Storm
    • 109-118
      • 1st Izaya Valdez, Westlake
      • 2nd John Evans, Total Domination
      • 3rd Elijah Wilson, Cave Club
    • 123-135
      • 1st Bowen Shields, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Browning Bennion, Cedar Redmen
      • 3rd Tate Willoughby, Millard County Wrestling Club
      • 4th Blake Mangelson, Juab
    • 128-137
      • 1st Merrell Morley, Pride Wrestling
      • 2nd Wesley Dixon, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Dallin Barlow, Southern Utah Elite
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 103-106
      • 1st Stockton O'Brien, Mettle Wrestling
      • 2nd Chyler Zeeman, Champions
      • 3rd Anthony Herrera, Stallions Wrestling
    • 109-114
      • 1st Gage Mason, Wolfpack
      • 2nd Randal Donn, Cappy Cats
      • 3rd Juan Rodriguez, Millard County Wrestling Club
      • 4th Tyler Lynn, Juab
    • 114-121
      • 1st Brady Lowry, Falcon Wrestling
      • 2nd Jaren Myrup, Champions
      • 3rd Jordan Roper, Pride Wrestling
      • 4th Joshua Bartholomew, American Fork
    • 118-123
      • 1st Alec Carson, Champions
      • 2nd Kiellin Bradshaw, Total Domination
      • 3rd Kayden Gibson, Carbon Raptors
      • 4th Eros Ortiz, Dons Wrestling
    • 124-130
      • 1st Parker Elison, Cougar Den
      • 2nd Alex Holder, Gunnison
      • 3rd Sam Smith, Falcon Wrestling
      • 4th Joseph Marshall, Bulldog Elite
    • 126-132
      • 1st Taylor Lamont, Champions
      • 2nd Chance Bundy, St. George
      • 3rd Aldair Moran, Millard County Wrestling Club
      • 4th Sandon Stokes, Cedar Redmen
    • 127-132
      • 1st Dyllin Broughton, Delta
      • 2nd Chayton Jacobson, Gunnison
      • 3rd Wyatt Harmon, Juab
      • 4th Ezraliem Anderson, Millard County Wrestling Club
    • 133-134
      • 1st McKay Palmer, Pride Wrestling
      • 2nd Kaleb Kelly, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Morley Sullivan, Warrior Wrestling
      • 4th Tate Johnson, Wolfpack
    • 134-143
      • 1st Syrus Miner, Gunnison
      • 2nd Morgan Maxfield, TUG
      • 3rd Ruben Goldtooth, Junior Devils
    • 135-138
      • 1st Benjamin Worlton, Cappy Cats
      • 2nd Rett Riding, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Conrad Ortiz, Dons Wrestling
      • 4th Dawson Winterton, Cougar Den
    • 140-147
      • 1st Kyle Evans, Total Domination
      • 2nd Nathan Richards, Cougar Den
      • 3rd Gatlin Peterson, Champions
      • 4th Jorgen Olsen, Dons Wrestling
    • 142-151
      • 1st Ryan Hansen, Champions
      • 2nd Alec Gull, Red Storm
      • 3rd Micah Butler, Westlake
      • 4th McKinley George, Millard County Wrestling Club
    • 155-158
      • 1st Johnny O'Hearon, Champions
      • 2nd Parker Kay, Champions
      • 3rd Tanner Shields, Millard County Wrestling Club
    • 157-168
      • 1st Korey Barlow, Cappy Cats
      • 2nd Byron Anderson, Red Storm
      • 3rd Joey Aagard, Juab
    • 170-176
      • 1st Cory Rokovitz, Champions
      • 2nd Dillon Sleper, Dons Wrestling
      • 3rd Jesse Steele, American Fork
    • 188-200
      • 1st Ruben Zarate, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Dylan White, Juab
      • 3rd David Flores, Stallions Wrestling
      • 4th Cason Messersmith, Juab
    • 216-227
      • 1st Jake Vlahovich, St. George
      • 2nd Bradden Davis, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Carson Kay, Champions
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail