Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Juab Tournament
Greco-Roman Nephi, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 46-49
      • 1st Kael Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Crue Cowan, Juab
      • 3rd Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
      • 4th Crash Sherman, Mettle Wrestling
    • 47-56
      • 1st Talmage Mortimer, Champions
      • 2nd Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
      • 3rd Braxten Blackett, Juab
      • 4th Ammon Whitaker, Millard County Wrestling Club
  • Intermediate (9 and 10)
    • 48-52
      • 1st Emeri Mortimer, Champions
      • 2nd Glade Harman, Mettle Wrestling
    • 57-60
      • 1st Ladd Holman, Juab
      • 2nd Treyson Coombs, Juab
      • 3rd Zandon Theobald, Pride Wrestling
    • 59-68
      • 1st Cooper Blackett, Juab
      • 2nd Trayvn Boger, Champions
      • 3rd Weston Richins, Cougar Den
      • 4th Jimmy Larson, Juab
    • 64-72
      • 1st Colton Theobald, Pride Wrestling
      • 2nd Riggin Boger, Champions
      • 3rd Hayden Park, Juab
    • 78-82
      • 1st Landen Shurtleff, Pride Wrestling
      • 2nd Will Harmon, Juab
      • 3rd Hixon Canto, Champions
      • 4th Chase Bryan, Juab
  • Novice (11 and 12)
    • 60-67
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Kaden Ercanbrack, Champions
      • 3rd Kole Johnson, Stallions Wrestling
      • 4th Jayton Bowers, Pride Wrestling
    • 68-76
      • 1st Tucker Butler, Westlake
      • 2nd Andrew Fox, Champions
      • 3rd Logan Holdaway, Juab
      • 4th Ethan Bundy, St. George
    • 76-81
      • 1st Lukus Carrillo, Champions
      • 2nd Dawson Wood, Champions
      • 3rd Kaleb Sanchez, Cougar Den
      • 4th Chase Ingram, Juab
    • 81-86
      • 1st Channing Warner, Champions
      • 2nd Sullivan Sample, Juab
      • 3rd Boden Ballow, Juab
      • 4th Landen Shurtleff, Pride Wrestling
    • 96-105
      • 1st Clay Lyman, Champions
      • 2nd Conner White, Juab
      • 3rd Levi Dansie, Juab
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 65-74
      • 1st Keaton Sperry, Juab
      • 2nd Traeden Mcpherson, Juab
      • 3rd Benjamin Nielson, Juab
    • 74-84
      • 1st Jaxon Morlan, Cougar Den
      • 2nd Easton Richins, Cougar Den
      • 3rd Hayden Wilson, Cave Club
    • 89-95
      • 1st Kaleb Nybo, Juab
      • 2nd Danny Khoundet, Stallions Wrestling
      • 3rd Colby Eastmond, Mettle Wrestling
      • 4th Brock Edwards, Total Domination
    • 91-103
      • 1st Heston Wood, Champions
      • 2nd Quenton Mortimer, Champions
      • 3rd Cade Bowring, Juab
      • 4th Wyatt Hogan, Cougar Den
    • 104-106
      • 1st Carson Sheets, Junior Devils
      • 2nd Gavyn Bond, Millard Eagles
      • 3rd Dylan Painter, Juab
    • 109-118
      • 1st John Evans, Total Domination
      • 2nd Elijah Wilson, Cave Club
      • 3rd Izaya Valdez, Westlake
      • 4th Hyrum Froerer, Champions
    • 131-138
      • 1st Koby Johnson, Stallions Wrestling
      • 2nd Wesley Dixon, Millard County Wrestling Club
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 103-106
      • 1st Stockton O'Brien, Mettle Wrestling
      • 2nd Gentry Warner, Juab
      • 3rd Chyler Zeeman, Champions
      • 4th Anthony Herrera, Stallions Wrestling
    • 113-123
      • 1st Brady Lowry, Falcon Wrestling
      • 2nd Jaren Myrup, Champions
      • 3rd Tyler Lynn, Juab
      • 4th Kiellin Bradshaw, Total Domination
    • 122-127
      • 1st Alex Holder, Gunnison Valley
      • 2nd Aldair Moran, Millard County Wrestling Club
      • 3rd Wyatt Harmon, Juab
    • 128-132
      • 1st Tanner Cox, Champions
      • 2nd Chance Bundy, St. George
      • 3rd Dyllin Broughton, Delta
      • 4th Chayton Jacobson, Gunnison Valley
    • 134-143
      • 1st Payton Knight, Champions
      • 2nd Ruben Goldtooth, Junior Devils
      • 3rd Syrus Miner, Gunnison Valley
      • 4th Rett Riding, Millard County Wrestling Club
    • 134-147
      • 1st Nathan Richards, Cougar Den
      • 2nd Kyle Evans, Total Domination
      • 3rd Ryan Hansen, Champions
      • 4th Micah Butler, Westlake
    • 143-150
      • 1st Tristan Hellstrom, Champions
      • 2nd Kenyon Green, Total Domination
      • 3rd Brock Mcleod, Spanish Fork
      • 4th Gatlin Peterson, Champions
    • 150-158
      • 1st Johnny O'Hearon, Champions
      • 2nd Cole Clark, Stallions Wrestling
      • 3rd Tyler Manookin, Pride Wrestling
      • 4th Yair Moran, Millard County Wrestling Club
    • 156-168
      • 1st Parker Kay, Champions
      • 2nd Joey Aagard, Juab
      • 3rd Byron Anderson, Red Storm
      • 4th Dylan Johnson, Champions
    • 170-187
      • 1st Cory Rokovitz, Champions
      • 2nd Nathan Richardson, Champions
      • 3rd Wade Bastian, Champions
      • 4th Jesse Steele, American Fork
    • 194-218
      • 1st Cason Messersmith, Juab
      • 2nd Dylan White, Juab
      • 3rd Carson Kay, Champions
      • 4th David Flores, Stallions Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail