Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

North Summit Tournament
Greco-Roman Coalville, UT

Individual Results

  • Bantam (7 and 8)
    • 44-47
      • 1st Tate Mikesell, Syracuse
      • 2nd Ryder Hansen, Top of Utah
      • 3rd Talon Stuart, North Summit
      • 4th Trexx Day, Evanston Elite (Wyo.)
    • 50-53
      • 1st Perry Fowler, Syracuse
      • 2nd Carl Bargar, Fremont
      • 3rd Oliver Wisniewski, Green River Grapplers (Wyo.)
    • 57-60
      • 1st Tayson Wylie, Fremont
      • 2nd Samuel Birch, Champions
  • Intermediate (9 and 10)
    • 51
      • 1st Kirklin Hay, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Perry Fowler, Syracuse
      • 3rd Kale Zorn, Mountain Top Wrestling Club
    • 57-61
      • 1st Kaleb Blackner, Roy
      • 2nd Elias Griffin, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Wil Pentz, Morgan
      • 4th Tayson Wylie, Fremont
    • 61-65
      • 1st Levi Jones, Syracuse
      • 2nd Marshall Hatch, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
      • 3rd Gunner Klingler, South Summit
      • 4th Max Richins, Wasatch
    • 72-78
      • 1st Beau Ringel, North Summit
      • 2nd Samuel Rassi, Syracuse
      • 3rd Tel Parry, Star Valley (Wyo.)
      • 4th Levi Birch, Champions
  • Novice (11 and 12)
    • 62-67
      • 1st Glade Harman, Mettle Wrestling
      • 2nd Jason Stephens, Fremont
      • 3rd Kolby Jones, North Summit
    • 72-77
      • 1st Manny Ferrell, TUG
      • 2nd Josh Sain, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Jacob Ericksen, Fremont
    • 85-89
      • 1st Austin Richens, Extreme Westling
      • 2nd Morgan Hatch, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
      • 3rd Cutler Blonquist, North Summit
      • 4th Quinn Richins, Wasatch
    • 116-133
      • 1st Patrick Gross, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Ryklee Day, Evanston Elite (Wyo.)
  • Schoolboy/girl (13 and 14)
    • 71-72
      • 1st Joran Cochran, Top of the Rock (Wyo.)
      • 2nd Josh Sain, Top of the Rock (Wyo.)
    • 85-93
      • 1st Bronson Richins, North Summit
      • 2nd Isaac Sain, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Kandon Mosher, North Summit
      • 4th Payton Fowler, Syracuse
    • 96-103
      • 1st Cooper Cox, Champions
      • 2nd Kobe Paniagua, Atlas Wrestling
      • 3rd Hayden Stone, Tactik 3-Style
    • 104-113
      • 1st Jacob Day, Grantsville
      • 2nd Nathan Birch, Champions
      • 3rd Gabriel Mabin, Syracuse
    • 220
      • 1st Carson Pugh, Mountain Top Wrestling Club
  • Cadet/Junior (15 and 16/17 and 18)
    • 103-113
      • 1st Thomas Coates, Grantsville
      • 2nd Jacob Day, Grantsville
      • 3rd Aidan Mailander, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Ashton Gardiner, Mountain Top Wrestling Club
    • 113-122
      • 1st Brayden Warner, Tactik 3-Style
      • 2nd Jayden Williams, South Summit
      • 3rd Kevin Ludlow, Tactik 3-Style
      • 4th Drake Stephens, Mountain Top Wrestling Club
    • 124-130
      • 1st Ethan Wood, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Colton Reading, Tactik 3-Style
      • 3rd Kolby Kunz, Mountain Top Wrestling Club
      • 4th Jordan Otterson, Champions
    • 130-135
      • 1st Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Tyler Dennis, Excalibur Wrestling
      • 3rd Joshua Rassi, Syracuse
      • 4th Kolton Porter, Bingham
    • 140-144
      • 1st Ben Taufer, Tactik 3-Style
      • 2nd Jason Smith, Tactik 3-Style
    • 164-169
      • 1st Austin Winterton, Orem Tigers
      • 2nd Bridger Harris, Diamondville Wrestling (Wyo.)
    • 178-183
      • 1st Cody Mecham, Mountain Top Wrestling Club
      • 2nd Ben Ericksen, Fremont
      • 3rd Josef Mecham, Mountain Top Wrestling Club
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail