Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Utah Wrestling Coaches Association State Rankings: 3A
Oct. 23, 2017

Teams

  • 1. Delta High School
  • 2. Morgan High School
  • 3. Juab High School
  • 4. South Summit High School
  • 5. Carbon High School
  • 5. Union High School
  • 7. Emery High School
  • 8. South Sevier High School
  • 9. Grand High School
  • 10. Richfield High School

Individual

  • 106
    • 1. Jayden Williams (Sr), South Summit High School
    • 2. Joseph Mecham (So), Morgan High School
    • 3. Denim Torgerson (Fr), Richfield High School
    • 4. Sage Mortimer (Fr), American Leadership Academy
    • 5. Waylen Pentz (Fr), Morgan High School
    • 6. Leo Valdez (Jr), Delta High School
  • 113
    • 1. Jarrett Jorgensen (So), Morgan High School
    • 2. Kalob Nybo (Jr), Juab High School
    • 3. Jayden Peterson (So), Delta High School
    • 4. Carson Whitney (So), Grand High School
    • 5. Korby Christiansen (So), Emery High School
    • 6. Thomas Coates (So), Grantsville High School
  • 120
    • 1. Conner Ingram (So), Juab High School
    • 2. Tyler Dalton (Sr), Delta High School
    • 3. Montana Cragun (Jr), Morgan High School
    • 4. Chandler Sweitzer, Richfield High Schoo
    • 5. Kaden Fowles (So), Manti High School
    • 6. Ethan Leavitt (Jr), South Sevier High School
  • 126
    • 1. Quenton Mortimer (Jr), American Leadership Academy
    • 2. Chris Payne S(r), Morgan High School
    • 3. Tristan Fillmore, South Sevier High School
    • 4. Kayden Lee (Sr), Carbon High School
    • 5. Edgar Gandarilla, South Summit High School
    • 6. Christian Nielson (Jr), Juab High School
  • 132
    • 1. Gentry Warner (Sr), Juab High School
    • 2. Casey Shiner (Sr), Carbon High School
    • 3. Jed Lee (Jr), South Summit High School
    • 4. Kurtus Nielson (So), Delta High School
    • 5. Balee Lamprecht (Sr), South Sevier High School
    • 6. Zach World (Sr), Emery High School
  • 138
    • 1. Jate Frost (Jr), Union High School
    • 2. Rett Riding (Sr), Delta High School
    • 3. Kayden Robertson (Sr), Grand High School
    • 4. Conner Fausett (Jr), Carbon High School
    • 5. Matthew Cowley (Sr), Richfield High School
    • 6. Cass Giles (Sr), Morgan High School
  • 145
    • 1. Dyllin Broughton (Jr), Delta High School
    • 2. McKay Mecariello (Jr), Emery High School
    • 3. Kayden Gibson (Sr), Carbon High School
    • 4. Cannon Fullenbach (Jr), South Sevier High School
    • 5. McCall Rose (Jr), South Summit High School
    • 6. Carter Winterton (Jr), Union High School
  • 152
    • 1. Antonio Nava (Sr), Morgan High School
    • 2. Dakota Johnson (Sr), Grand High School
    • 3. Wyatt Harman (Jr), Juab High School
    • 4. Hayden Porter (Sr), Delta High School
    • 5. Bo Bushell (So), South Summit High School
    • 6. Gus Dalton (Jr), Emery High School
  • 160
    • 1. Jake Jackson (So), Delta High School
    • 2. Colby Hyder (Jr), Union High School
    • 3. Kale Morrison (Sr), Richfield High School
    • 4. Koby Johnson (Jr), Grantsville High School
    • 5. Bridger Butterfield (Sr), Morgan High School
    • 6. Kayden Fowles (Sr), Manti High School
  • 170
    • 1. Joey Aagard (Sr), Juab High School
    • 2. Bowen Shields (Jr), Delta High School
    • 3. Newt Oveson (Sr), Emery High School
    • 4. Grange Simpson (Sr), San Juan High School
    • 5. Hayden Steward (Sr), Morgan High School
    • 6. Josh Lee (Jr), North Sanpete High School
  • 182
    • 1. Alexander Johnson (Sr), South Summit High School
    • 2. Yair Moran (Sr), Delta High School
    • 3. Brock Labrum (Sr), Union High School
    • 4. Dillon Sorenson (Jr), Richfield High School
    • 5. Rylan Watts (So), Juab High School
    • 6. Jacob Barlow (Jr), Carbon High School
  • 195
    • 1. Tanner Shields (Sr), Delta High School
    • 2. Talon Mangelson (Sr), Juab High School
    • 3. Keegan Eliason (Sr), North Sanpete High School
    • 4. Brodie Stanton (Sr), South Sevier High School
    • 5. Jaron Shumway (Jr), Grand High School
    • 6. Nephew Antillon (So), South Summit High School
  • 220
    • 1. Chase Trussell (Sr), Morgan High School
    • 2. Gordon Hermanson (Sr), South Summit High School
    • 3. Kemmer Jones (So), South Sevier High School
    • 4. Brandon Atkinson (Sr), Delta High School
    • 5. Gage Hansen (Sr), Grand High School
    • 6. Ryan Madrigal (So), Carbon High School
  • 285
    • 1. Bradden Davis (Sr), Delta High School
    • 2. Porter Fox (Sr), South Summit High School
    • 3. Aaron Reeve (Sr), Emery High School
    • 4. Dillon Petty (Sr), Morgan High School
    • 5. Dalton Clark (Jr), Union High School
    • 6. Jackson Kendall (Sr), Juab High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail